Wzmacniacz gitarowy typu head Engl Victor Smolski

 • 7 990,00 zł
 • Wez leasing
 • Dodaj recenzję:
 • Kod:
  ENGL SMOLSKY
 • Producent:

Kluczowe cechy heada lampowego ENGL E646 Victor Smolski

 • Fantastyczny wzmak lampowy od Engla sygnowany nazwiskiem Victora Smolskiego
 • Idealny sprzęt do ciężkich brzmień dzięki swojemu zestawowi lamp: 4x 6L6GC i 4x ECC83
 • Masa przesteru i fenomenalny clean, obie rzeczy wykorzystamy w każdym podgatunku metalu i nie tylko
 • Regulacja za pomocą pokręteł Bass, Middle, Clean-Treble, Crunch-Treble (kanał Clean/Crunch) oraz Bass, Middle, Middle-Voiced, boost (Kanał Lead1/Lead2)
 • System monitorowania lamp Power Tube Monitoring
 • Dodatkowa korekcja za pomocą Depth Punch oraz Presence
 • Na kanale Lead wbudowana bramka szumów
 • Całkiem ciężki, ale da się nosić

 

Ogólny opis

 

Chce grać metal, jaki mam kupić wzmacniacz?

Pytanie, które spędza sen z powiek niejednemu gitarzyście, codziennie na całym świecie. Jaki jest dobry wzmacniacz do metalu? Nigdy nie wiadomo czym mamy się kierować, ilością przesteru, uniwersalnością, opcjami, mocą i tak dalej. Głównie chodzi o to, żeby było mięcho bez przesadnej siary, bo ustawianie gainu na 10, to głupie przekonanie którego należy się jak najszybciej wyzbyć. Co to znaczy, że ma mięcho? Jak usłyszysz to się przekonasz. Mianowicie dostajesz brzmienie pełne mocnego sygnału, ciepłego przesteru i idealnego wyważenia między dołem, a środkiem. Świetnie to w swoich filmach pokazuje Fluff, do którego odsyłamy, bo jeszcze większą dawkę wiedzy.

 

Morderca

ENGL to gigant w świecie wzmacniaczy do metalu. Bezprecedensowy cios bez ostrzeżenia. Z ENGLi korzystali między innymi Mile Petroza z Kreator, Steffen Kummer z Obscury, Ole Hartviksen z Kampfar czy dzisiejszy bohater, Victor Smolski, udzielający się w takich formacjach jak Rage, Kipiełow, Mind Odyssey i Almanac. Białoruski gitarzysta we współpracy z chłopakami z ENGLa, stworzyli heada mordercę. Wyposażony w 4 kanały: clean, crunch, lead 1 i lead 2 oferuje wachlarz możliwości, który sprawdzi się w każdym podgatunku metalu i nie tylko. Na pokładzie znajdziemy 8 lamp: 4x 6L6GC oraz 4x ECC83 - czyli wyposażenie niejednego Marshalla, Peaveya czy Mesy. Wzmak jest nawet wyposażony w system monitorowania lamp - Power Tube Monitoring. Korekcja za pomocą paru pokręteł, bardzo intuicyjnie, szybko ogarniesz o co chodzi, a w razie czego wytłumaczymy. :)

 

Czysty gniew

Czysty kanał oferuje bardzo ładną barwę, zbliżoną do Marshalla JCM 800, która przesadnie nie przesteruje, nawet na aktywnych pickupach typu EMG. Dodasz do tego jakiś ładny reverb i jest magia. Kanał crunch to typowy rockowy szał, klimaty Zeppelinów, Hendrixa i innym im podobnym. Bardzo dobrze sprawdza się, kiedy potrzebujesz coś na zasadzie brudnego cleana, Frusciante i te sprawy. Kanały Lead 1 i 2 to już czysta metalowa przyjemność, na których ukręcimy wszystko co w metalu najlepsze. Od pełnych środka heavy metalowych brzmień, po najcięższe death metalowe partie, po których nie ma co zbierać. Wzmacniacze ENGLa wielokrotnie są używane w projektach death i black metalowych, zarówno w tych najmniejszych, jak i u tych grających na Wacken, albo innych Brutalach. Jeśli szukasz kosy to ostrego grania, trafiłeś w samo sedno.

 

Specyfikacja

Kanały Clean, Crunch, Lead 1, Lead 2
Moc 100W
Wyjścia 4ohm, 8ohm, 16ohm
Wyjście liniowe Nie
Lampy: 4x 6L6GC, 4x ECC83
Potencjometry Bass, Middle, Clean-Treble, Crunch-Treble (kanał Clean/Crunch) oraz Bass, Middle, Middle-Voiced, boost (Kanał Lead1/Lead2)
Footswitch Brak
Waga Całkiem ciężki

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki

Słowa kluczowe oznaczające produkt

Wzmacniacz gitarowy typu head Engl Victor Smolski, Gitary, Instrumenty, Heady gitarowe, Wzmacniacze i kolumny gitarowe, ENGL, Victor Smolski, Rage, hi gain, high gain amplifier, wzmacniacz gitarowy ENGL