Fraud Blocker

Ortega RGL5 ][ Guitalele

  • 572,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Najważniejsze cechy guitalele Ortega RGL5

  • Połączenie gitary klasycznej i ukulele
  • Wykonane ze świerku i mahoniu
  • Satynowe wykończenie
  • Naturalny kolor
  • Wyjątkowy grawer
  • Strój F#BEAC#F# lub ADGCEA

 

Ogólny opis instrumentu

Seria Bonfire firmy Ortega oprócz ukulele z interesującym grawerem ma również w zanadrzu guitalele, czyli połączenie gitary klasycznej w rozmiarze 1/4 i ukulele tenorowego. Dostajemy więc gitarę z 6 nylonowymi strunami i szerokim gryfem w bardzo małym rozmiarze. Dzięki temu doskonale nada się na początek, jako pierwszy instrument dla dziecka, a także dla tych, którzy często podróżują i docenią możliwość łatwego transportu guitalele.

 

Model Ortega RGL5 posiada płytę wierzchnią korpusu wykonaną z jasnego (również brzmieniowo) świerku, boki i tył to ciemniejszy mahoń, natomiast na podstrunnicy i mostku mamy ceniony przez wielu orzech. Drewno użyte na gryfie to lity mahoń, co wpływa pozytywnie na komfort grania. Na korpusie zastosowano binding (ożyłkowanie) Tortoise ABS, co wraz ze stylowym grawerem, elegancko podkreśla urodę instrumentu. 18 progów pozwala na używanie szerokiego zakresu dźwięków, więc bez problemu można zagrać większość ulubionych utworów. Całość posiada satynowe wykończenie, które bardzo dobrze się prezentuje, a do tego nie uwydatnia lekkich zabrudzeń.

 

Dobrze jest stroić guitalele wyżej, niż standardowo stroi się gitary, aby wydobyć z niego jak najlepsze brzmienie. Zalecany strój to F#BEAC#F# lub ADGCEA. Zastosowane struny to Aquila 96C, specjalnie zaprojektowane z myślą o tym właśnie wyjątkowym instrumencie z krótszą menzurą. 

 

Specyfikacja

Kolor Naturalny
Drewno - płyta wierzchnia Świerk
Wykończenie - płyta wierzchnia Satynowe
Drewno - tył Mahoń
Wykończenie - tył Satynowe
Drewno - gryf Lity mahoń
Wykończenie - gryf Satynowe
Drewno - podstrunnica Orzech
Drewno - mostek Orzech
Klucze Chromowane
Ilość progów 18
Binding korpusu Tortoise ABS
Binding podstrunnicy Orzech
Menzura 435 mm
Szerokość gryfu

47 mm

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Guitalele Ortega RGL5, Guitalele, gitalele, guitarlele, guilele, mała gitara na początek, gitara dla dzieci, gitara dla dziecka Kraków, guitalele Kraków, instrument na początek, instrument na podróże, gitara na podróż