Fraud Blocker

Ortega RGL18FMH Guitalele

  • 1 286,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Najważniejsze cechy guitalele Ortega RGL18FMH

  • Połączenie gitary klasycznej i ukulele
  • Wykonane z żarzącego się mahoniu
  • Wysoki połysk
  • Naturalny kolor
  • Pokrowiec w komplecie
  • Strój F#BEAC#F# lub ADGCEA

 

Ogólny opis instrumentu

Seria Tiger firmy Ortega oprócz ukulele w wyjątkowym, żarzącym się wykończeniu, ma również w zanadrzu guitalele, czyli połączenie gitary klasycznej w rozmiarze 1/4 i ukulele tenorowego. Dostajemy więc gitarę z 6 nylonowymi strunami i szerokim gryfem w bardzo małym rozmiarze. Dzięki temu doskonale nada się dla tych, którzy często podróżują i docenią możliwość łatwego transportu tego instrumentu oraz jego wyjątkowe wykonanie.

 

Model Ortega RGL18FMH posiada korpus w całości wykonany z żarzącego się mahoniu (flamed mahogany), natomiast na podstrunnicy i mostku mamy ceniony orzech. Drewno użyte na gryfie to mahoń. Na korpusie zastosowano binding (ożyłkowanie) Tortoise ABS, który wprowadza elegancki akcent. 18 progów pozwala na używanie szerokiego zakresu dźwięków, więc bez problemu można zagrać większość ulubionych utworów. Całość została wykończona lakierem, co nadaje instrumentowi wyjątkowego blasku. W komplecie z eleganckim pokrowcem, który zapewni ochronę przed zabrudzeniami i uszkodzeniami.

 

Dobrze jest stroić guitalele wyżej, niż standardowo stroi się gitary, aby wydobyć z niego jak najlepsze brzmienie. Zalecany strój to F#BEAC#F# lub ADGCEA. Zastosowane struny to Aquila 96C, specjalnie zaprojektowane z myślą o tym właśnie wyjątkowym instrumencie z krótszą menzurą. 

 

Specyfikacja

Kolor Naturalny
Drewno na korpusie Żarzący się mahoń (flamed mahogany)
Wykończenie korpusu Lakier, wysoki połysk
Drewno - gryf Mahoń
Drewno - podstrunnica Orzech
Drewno - mostek Orzech
Klucze Pozłacane
Ilość progów 18
Binding korpusu Tortoise ABS
Binding podstrunnicy Orzech
Menzura 435 mm
Szerokość gryfu

45 mm

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Guitalele Ortega RGL18FMH, Guitalele, gitalele, guitarlele, guitalele Kraków, mała gitara Kraków, gitara dobra na podróż, mała gitara do zabrania w podróż, mały instrument do zabrania w podróż, Ortega RGL18FMH, RGL18FMH