Fraud Blocker

Ortega R221SNBK Czarna ][ Gitara klasyczna 4/4

  • 1 478,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Cechy charakterystyczne Ortega R221SNBK

  • Rozmiar 4/4
  • Wąski gryf (48 mm)
  • Wysoki połysk
  • Czarny kolor
  • Solidny pokrowiec w komplecie
  • Mostek z podwójnymi otworami
  • Struny Savarez 510 CJ

 

Ogólny opis gitary klasycznej

Jedna z największych serii firmy Ortega o nazwie "Family Series" oferuje gitary klasyczne o różnorodnych rozmiarach i kolorach dla osób w każdym wieku. W sam raz sprawdzą się na początek, a także dla średnio-zaawansowanych graczy. Osoby leworęczne również znajdą w tej serii coś dla siebie. Jest z czego wybierać!

 

O drewnie i wykończeniu słów kilka

Model Ortega R221SNBK to gitara klasyczna w pełnym rozmiarze 4/4 o wąskim gryfie, który łatwiej jest objąć. Top korpusu został wykonany ze świerku, który charakteryzuje się zarówno jasnym wyglądem, jak i jasnym brzmieniem. Boki i tył, a także gryf, to mahoń o ciemniejszym odcieniu. Mostek i podstrunnica to (twardy do zgryzienia) orzech. W oczy rzuca się obwoluta płyty wierzchniej wykonana z białej masy perłowej, co ładnie kontrastuje z czarnym kolorem korpusu. Rozeta wokół otworu rezonansowego została zrobiona z mahoniu, co nadaje gitarze elegancji. Ze względu na wykończenie na wysoki połysk, instrument charakteryzuje się wyjątkowym blaskiem.

 

Techniczne szczegóły

Mostek posiada podwójne otwory na struny. To oryginalne rozwiązanie wpływa na utrzymanie właściwego stroju, a także sprawia, że struny są odpowiednio napięte, co skutkuje jasnym i donośnym brzmieniem. Gryf jest zaopatrzony w dwustronny pręt, za pomocą którego możemy regulować wysokość strun nad podstrunnicą (tzw. akcję). Klucze są pozłacane z czarnymi motylkami. Fabrycznie założono struny Savarez 510 CJ.

 

Akcesoria w zestawie

Do gitary dołączony jest elegancki i wytrzymały pokrowiec Ortega ONB44, który pozwoli na bezpieczne przechowywanie instrumentu w domowym zaciszu, a także ułatwi bliższe bądź dalsze podróże.

 

Specyfikacja

Kolor Czarny
Rodzaj drewna - płyta wierzchnia Świerk
Wykończenie - płyta wierzchnia Wysoki połysk
Rodzaj drewna - boki i tył Mahoń
Wykończenie - boki i tył Wysoki połysk
Rodzaj drewna - gryf Mahoń
Wykończenie - gryf Wysoki połysk
Pręt regulacyjny Dwustronny
Rodzaj drewna - podstrunnica Orzech
Rodzaj drewna - mostek Orzech
Klucze Pozłacane z czarnymi motylkami
Ilość progów 19
Menzura 650 mm
Szerokość gryfu 48 mm
Głębokość korpusu 102 mm

 

Filmy prezentujące instrument

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Gitara klasyczna Ortega R221SNBK wąski gryf czarna, Ortega Family, Ortega R221SNBK Kraków, Ortega R221 SN BK, Ortega R221SN BK, gitara klasyczna z pokrowcem i wąskim gryfem czarna Ortega R221SNBK