Fraud Blocker

Ortega R138SN Top lity świerk ][ Gitara klasyczna z wąskim gryfem 4/4

  • 1 527,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy Ortega R138SN

  • Płyta wierzchnia z litego świerku
  • Łączenie gryfu z korpusem Spanish Heel
  • Dwustronny pręt regulacyjny
  • Wąski gryf (48 mm)
  • Naturalny kolor
  • Wysoki połysk
  • W komplecie pokrowiec

 

Ogólny opis gitary

Gitara klasyczna z serii Ortega Feel to przede wszystkim wysokiej klasy jakość wykonania oraz łączenie gryfu z korpusem techniką Spanish Heel. Dedykowana dla zaawansowanych graczy, którzy od instrumentu oczekują czegoś więcej. Grając można poczuć się naprawdę dobrze :). 

 

Drewno i wykończenie

W modelu Ortega R138SN na płycie wierzchniej zastosowano lity świerk sitkajski z Alaski, co daje jasne i pełne brzmienie z dużą ilością wysokich częstotliwości. Boki i tył to sapele (rodzaj mahoniu), wąski gryf to mahoń o ciemnej barwie (również dźwięku), a podstrunnica i mostek to indyjski laurel. Rozeta wokół otworu rezonansowego to kombinacja orzechu, klonu i białej masy perłowej. Gitara została wykończona na wysoki połysk w naturalnym kolorze. 

 

Osprzęt i szczegóły techniczne

Bardzo istotnym elementem w tej gitarze jest połączenie gryfu i korpusu techniką Spanish Heel. Podczas konstrukcji gryf jest zazwyczaj zakończony solidną bryłą w kształcie litery "U" lub "L", którą dokleja się najpierw na wnętrze płyty wierzchniej, a następnie do boków i płyty tylnej. Taki sposób konstrukcji pozwala na lepsze przenoszenie się wibracji, co skutkuje czystym i pełnym brzmieniem gitary. Kolejnym wyjątkowym rozwiązaniem jest mostek z podwójnymi otworami na struny, co wpływa na stałe i wysokie napięcie strun, dzięki czemu brzmienie jest mocne, a gitara lepiej trzyma strój. Klucze są pozłacane z białym motylkami, a struny to Savarez 510 CJ o wysokim naprężeniu.

 

W zestawie

Wraz z gitarą otrzymujemy solidny pokrowiec wykonany z nylonu i wyścielony grubą gąbką Ortega ONB44. Zapewni bezpieczne przenoszenie oraz przechowywanie instrumentu.

 

Specyfikacja

Kolor Naturalny
Rodzaj drewna - płyta wierzchnia Lity świerk sitkajski z Alaski
Wykończenie - płyta wierzchnia Wysoki połysk
Rodzaj drewna - boki i tył Sapele
Wykończenie - boki i tył Wysoki połysk
Rodzaj drewna - gryf Mahoń
Wykończenie - gryf Wysoki połysk
Pręt regulacyjny Dwustronny
Łączenie gryfu z korpusem Spanish Heel
Rodzaj drewna - podstrunnica Indyjski laurel
Rodzaj drewna - mostek Indyjski laurel
Klucze Pozłacane z białym motylkami
Ilość progów 19
Menzura 650 mm
Szerokość gryfu 48 mm

 

Filmy prezentujące instrument

 

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Gitara klasyczna Ortega R138SN top lity świerk wąski gryf, Kraków, Ortega R138SN spanish heel, gitara klasyczna spanish heel Ortega R138SN, Ortega R138SN, gitara klasyczna Ortega R138SN Kraków