Fraud Blocker

Fender Vintera 60s Stratocaster Modified PF Burgundy Mist Metallic ][ Gitara elektryczna

  • 5 449,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy gitary elektrycznej Fender Vintera '60s Stratocaster Modified PF BMM

  • Stratocaster z serii Vintera wyprodukowany w Meksyku
  • Korpus z olchy w kolorze ciemnym różowym
  • Układ przetworników SSS 60s Strat
  • Przełącznik S-1 łączy przetworniki spod gryfu i mostka
  • Nowoczesny gryf w kształcie litery C z satynowym wykończeniem
  • Podstrunnica o radiusie 9,5” z 21 progami Medium Jumbo
  • W zestawie pokrowiec Gig Bag

 

Ogólny opis

Seria Vintera

W czerwcu 2019 roku firma Fender zaprezentowała nową linię vintage'owych gitar i basów - Vintera, nawiązującą do "złotej ery brzmienia i stylistyki Fendera". W sumie bardzo zgrabnie w nazwie serii zostało ujęte to co istotne w tym zakresie. Vintera, Vint od Vintage, a era od ery.. wiadomo. Jest to w zasadzie odświeżona seria Classic Player i pochodne i podobnie jak we wcześniejszej serii, producent skupił się na tym, by wydobyć z instrumentów ich klasyczny duch i estetykę. I nie ma co ukrywać, jak zwykle im się to udało :)

Vintera '60s Stratocaster Modified

Gitara jest dla gitarzystów, którzy doceniają urok przeszłości dopasowanej do współczesnych wymagań. Firma Fender stworzyła nową serię Vintera, a wśród niej model Vintera '60s Stratocaster Modified. Jest to połączenie klasycznego wyglądu z nowoczesnym profilem szyi i promieniem podstrunnicy, cieplejszymi przetwornikami i zaktualizowaną elektroniką. Jak się dobrze przyjrzeć to gitara nie tyle zaskakuje co powala mocą tego co ma w sobie. 

Więcej detali i szczegółów

Aby sięgnąć po nowoczesne brzmienie i styl, firma Fender zastosowała klasycznie trzy single, ale podnosząc nieco poprzeczkę, zwiększyła ich moc wyjściową. Przetworniki grają grubo, a jednocześnie wyraziście, mają w sobie moc potrzebną do każdego stylu muzyki. Szyja w kształcie „Modern C” ma podstrunnicę z Pau Ferro o promieniu 9,5 cala z 21 progami Medium Jumbo. Nowoczesny, dwupunktowe zsynchronizowane tremolo zapewnia niezrównaną wydajność i stabilność strojenia, podczas gdy przełącznik S-1 dodaje przetwornik gryfowy do pozycji 1 i 2. No bomba. Cóż jeszcze można napisać o tej gitarze, .. gitarę ustawia się w stylu vintage, wyposażona jest w zaczepy na pasek, osprzęt i płytka mocująca gryf są chromowane. Kolor gitary to Burgundy Mist Metallic, czyli po polski taki ciemniejszy pink. Spoko. Pickguard w kolorze delikatnej mięty. Piękna gitara, piękny strat.

Korpus gitary

Przyzwyczajenie jest naturą człowieka  i klasycznie, gitary Fendera najczęściej korpus mają wykonany z Olchy, która daje zrównoważone brzmienie. Inne gatunki drewna poza jesionem po prostu nie mieszczą się w głowie, szczególnie, że seria Vintera to seria instrumentów, które wprost nawiązują do tradycji, a to zobowiązuje.

Nowoczesny profil gryfu

Profil „Modern C” to zdecydowanie komfort i wydajność w graniu. Gładkie wykończenie z tyłu sprawia gryfu, że gra jest jeszcze szybsza. To są detale, które bywają decydujące w wyborze instrumentu. 

Przetworniki 60s Strat

Przetworniki zostały przeprojektowane, są wypełnione dzwonkowym brzmieniem, pozwalają wydobyć więcej niuansów w czasie gry, ale takim sposób dzięki, któremu gitary Fender zasłynęły w świecie i do dziś mają swoją zasłużoną pozycję. Wyjątkowe jest brzmienie do którego się dąży w tych instrumentach. Bo brzmienie to nie dźwięk, to rodzaj dążenia do czegoś, i dobry instrument jest jak jasna ścieżka do tego celu.

Nowoczesna podstrunnica

Podstrunnica w tych instrumentach ma radius 9,5 cala. Jest to parametr dzięki któremu wygoda w odtwarzaniu pojedynczej nuty oferuje najwyższy poziom. Na podstrunnicy nabite są progi Medium Jumbo. Nic tu nie jest przypadkowe. Wszystko ze sobą skleja się w przemyślaną całość.

Nowoczesne zsychronizowane tremolo

Ten mostek to jeden z najbardziej innowacyjnych projektów Fendra, to tremolo oferuje właściwą intonację, pełną regulację i łatwy dostęp do dźwięków vibrato. Vibrato brzmi bardzo naturalnie, tak ludzko, gładko. Można odpłynąć. Należy.

Przełącznik S-1

Przełącznik S-1 dodaje przetwornik gryfowy do pozycji pierwszej i drugiej, uzyskując dostęp do wcześniej niedostępnych kombinacji. Lepiej się nie da, chyba. Tzn da się ale reszta pozostaje w rękach gitarzysty ;)

 

Specyfikacja

Ogólne

Producent Fender
Seria Vintera
Kraj produkcji MX

Korpus

Kolor korpusu Burgundy Mist Metallic
Materiał korpusu Olcha
Wykończenie korpusu Poliester na połysk, mucha nie siada
Kształt korpusu Stratocaster

Gryf i podstrunnica

Materiał gryfu Klon
Wykończenie gryfu Uretan na połysk
Kształt gryfu Modern "C"
Menzura 25.5" (648 mm)
Materiał podsrtunnicy Pau Ferro
Radius 9.5" (241 mm)
Ilość progów 21
Rozmiar progów Medium Jumbo
Siodełko Syntetyczna kość
Szerokość siodełka 1.650" (42 mm)
Znaczniki Białe kropki
Pręt Vintage-Style

Elektronika

Przetwornik przy mostku Vintage-Style '60s Single-Coil Hot Strat
Przetwornik środkowy Vintage-Style '60s Single-Coil Hot Strat
Przetwornik przy gryfie Vintage-Style '60s Single-Coil Hot Strat
Sterowanie Master Volume, Tone 1. (Neck Pickup), Tone 2. (Middle Pickup)
Sterowanie 5-Position Blade: Position 1. Bridge Pickup Position 2. Bridge and Middle Pickup Position 3. Middle Pickup Position 4. Middle and Neck Pickup Position 5. Neck Pickup
Układ przetworników SSS

Osprzęt

Mostek Dwupunktowe zsynchronizowane tremolo ze stalowymi siodełkami tłoczonymi w stylu vintage
Wykończenie osprzętu Nikiel / Chrom
Klucze Vintage-Style
Pickguard 3-warstwowa mięta zielona
Pokrętła Postarzane białe
Struny fabrycznie Fender USA 250L stal niklowana (.009-.042)

Akcesoria

Opakowanie Gig Bag

 

filmy i prezentacja produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Gitara elektryczna Vintera '60s Stratocaster Modified PF Burgundy Mist Metallic 014-9993-366 Fender, Stratocaster, Fender Vintera, Gitary, FENDER, 014-9993-366, 0149993366, Vintera '60s Stratocaster Modified PF Burgundy Mist Metallic