Fraud Blocker

Fender Vintera 50s Telecaster MN 2TS ][ Gitara elektryczna

  • 4 999,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy Fender Vintera '50s Telecaster MN 2TS

  • Gitara elektryczna z serii Vintera produkcji Meksykańskiej
  • Korpus z Olchy w kolorze podpalanym
  • Układ przetworników SS Vintage-Style '50s Single-Coil Tele
  • Gryf typu Early '50s "U" z wykończeniem na błysk
  • Podstrunnica z radiusem 7.25” oraz 21 progami w stylu vintage
  • Przełącznik trzypozycyjny
  • Zawiera GigBag

 

Ogólny opis

Seria Vintera

W czerwcu 2019 roku firma Fender zaprezentowała nową linię vintage'owych gitar i basów - Vintera, nawiązującą do "złotej ery brzmienia i stylistyki Fendera". Jest to w zasadzie odświeżona seria Classic Player i podobnie jak we wcześniejszej serii, producent skupił się na tym, by wydobyć z instrumentów ich klasyczny duch i estetykę. I nie ma co ukrywać, jak zwykle im się to udało :)

 

Vintera '50s Telecaster NOT Modified

Gitara jest dla gitarzystów, którzy doceniają urok przeszłości dopasowanej do współczesnych wymagań. Firma Fender stworzyła nową serię Vintera, a wśród niej model Vintera '50s Telecaster. Jest to połączenie klasycznego wyglądu z klasycznym profilem gryfu, cieplejszymi przetwornikami. Jest to replika z tamtych lat, lekko dopracowana w detalach, które mają znaczenie. A jak wiadomo detale są najważniejsze. 

 

Więcej detali i szczegółów

Aby osiągnąć wysoki poziom brzmienia i zachować odpowiedni poziom, firma Fender zastosowała parę przetworników w układzie SS i poddała je pewnym drobnym modyfikacjom. Sa to dwa Vintage-Style '50s Single-Coil Tele, które grają grubo, a jednocześnie wyraziście. Mają w sobie moc potrzebną do każdego stylu muzyki. Słychać tam gdzieś echo brzmienia tego 'pierwszego' Telecastera. Gryf jest zdecydowanie bardziej kołkowaty, w kształcie "U" (wczesne lata 650-te), ma klonową podstrunnicę o promieniu 7,25 cala oraz ma nabite 21 progów w stylu Vintage. Jets to zdecydowany ukłon w stronę klaski. Mostek jest stylu vintage z trzema mosiężnymi siodełkami. Nadaje gitarze charakterystyczny dla Tele twang. Jak ktoś kocha lasykę to będzie wniebowzięty. Cóż jeszcze można napisać o tej gitarze, .. gitarę ustawia się w stylu vintage, wyposażona jest w zaczepy na pasek. Osprzęt i płytka mocująca gryf są chromowane. Kolor gitary to 2 Color Sunburst, czyli taka klasyczna podpalanka. Pickguard jest jednowarstwowy w kolorze białym. Piękna gitara, piękny Tele. Klasyka klasyki.

 

Korpus z Olchy

W brzmieniu Olchy dominują średnie i wyższe pasma, ale mimo jej brzmienie jest uniwersalne i dość zrównoważone. Na sucho brzmi dość chłodno i płasko. Z racji na świetną odpowiedź i agresywny „atak”, drewno olchowe często wykorzystywane jest przy budowie tzw. „wyścigówek”, ale jest to także klasyczne drewno wykorzystywane przez Firmę Fender, czego przykładem jest własnie ten Telecaster.

 

Gruby profil gryfu

Profil gryfu z lat 50-tych U pozostał taki jaki wtedy był, gruby, dla prawdziwych facetów. Wykończony na błysk ładnie leży w dłoni i dodaje graniu waloru komfortu, a na penwo jets bardziej trwały od wykończenia satynowego. Mega wymagający gryf. Taki samo był wykończony gryf w Tele Baja.

 

Klasyczne przetworniki

Zastosowano dwa przetworniki typu singiel, co nie jest żadną rewolucją, w końcu to jest Telecaster. Sa to dwa Vintage-Style '50s Single-Coil Tele. Ich kombinacja generuje brzmienie autentyczne i pełne klasyki. Dużo prawdy można z nich wydobyć, takiej typowej właśnie dla Tele. Klasyka na klasyki.

 

Klasyczna podstrunnica

Podstrunnica o przekątnej 7,25 cala, jest wymagająca oraz podnosi poziom satysfakcji w graniu. Dzięki progom typu Vintage mamy tu klasykę na każdym etapie, a to się często liczy najbardziej, bo trzeba pamiętać o tym, że brzmienie instrumentu nie sprowadza się jedynie do tego jaki generuje dźwięk.

 

Mostek w stylu Vintage

Gitara posiada stylowy, klasyczny mostek z trzema mosiężnymi siodełkami beczkowymi. Jest to jak się nie trudno domyśleć ukłon w stronę klasyki a więc i  autentycznego brzmienia Telecastera. 

 

Standardowy przełącznik 3

Znowu niby nic, bo przecież to żaden wyróżnik, ale zawsze to jakaś informacja o której można wspomnieć ;) Gitara posiada 3 pozycyjny przełącznik w taki wyposażone są najczęściej Telecastery, Nic w tym nowego nie ma, i może właśnie oto w tym chodzi :)

 

Specyfikacja

Ogólne

Nazwa modelu Vintera 50s Telecaster, Maple Fingerboard, 2-Color Sunburst
Numer modelu 0149852303
Seria Vintera
Kraj produkcji Meksyk

Korpus

Kolor korpusu 2 Color Sunburst
Materiał korpusu Olcha
Wykończenie korpusu Poliester na błysk
Kształt korpusu Telecaster

Gryf

Materiał gryfu Klon
Wykończenie gryfu Uretanowe wykończenie na połysk
Kształ gryfu Wczesne lata 50-te "U"
Mezura 25.5" (648 mm)
Podstrunnica Klon
Radius podstrunnicy 9.5" (241 mm)
Ilość progów 21
Rozmiar progów Vintage
Materiał siodełka Syntetyczna kość
Szerokość siodełka 1.650" (42 mm)
Znaczniki Czarna kropka
Pręt Vintage-Style

Elektronika

Przetwornik przy mostku Vintage-Style '50s Single-Coil Tele
Przetwornik gryfowy Vintage-Style '50s Single-Coil Tele
Potencjometry Master Volume, Master Tone
Sterowanie 3-Position Blade: Position 1. Bridge Pickup, Position 2. Bridge and Neck Pickups, Position 3. Neck Pickup
Układ przetworników SS

Osprzęt

Mostek 3-siodełkowy American Vintage Strings-Through-Body Tele z siodełkami Chrome Barrel
Wykończenie osprzętu Nikiel / Chrom
Klucze Vintage-Style
Pickguard 1-warstwowa biała
Gałki Radełkowane z kopułką
Struny fabrycznie Fender USA 250L stal niklowana (0,009-0,042)

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Gitara elektryczna Vintera '50s Telecaster MN 2-Color Sunburst 014-9852-303 Fender, Gitary elektryczne, Telecaster, Fender Vintera, FENDER, Vintera '50s Telecaster MN 2-Color Sunburst, 014-9852-303, 0149852303, VINTERA 50S TELE MN 2TS