Fraud Blocker

Fender Player Stratocaster HSS PF PWT ][ Gitara elektryczna

  • 3 949,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy gitary elektrycznej Fender Player Stratocaster HSS PF PWT

  • Meksykański Stratocaster z serii Player
  • Korpus z olchy w kolorze białym
  • Układ przetworników HSS z serii Player
  • Gryf klonowy z podstrunnicą z pau ferro z 22-progami z radiusem 9,5"
  • Tone dedykowany do przetwornika przy mostku

 

Ogólny opis gitary

Seria Player

Kiedy Fender wypuścił serię Players, aby zrobić miejsce po starszej serii Standard, nikt nie przypuszczał, że będzie to taki hit. Minęło wystarczająco dużo czasu, aby ludzie wiedzieli co się stało. Od tego czasu wystarczająco dużo osób doświadczyło nowych Playerów, aby móc ocenić sytuację. Gitary z serii Player odniosły zasłużony sukces rynkowy. Te gitary są doskonałym przykładem tego, czym jest prawdziwy Fender. Najlepsze jest w tych gitarach to, że dla Dealerów nie jest to ryzykowny towar, a dla klientów nie jest to pudło. Wszyscy są zadowoleni. Zarówno firma Fender, Dealerzy jak i ostatecznie klienci, którzy tak ochoczo stają w kolejkach po coraz to nowe egzemplarze Playerów. Z tego też powodu często tych gitar po prostu brakuje na magazynie u Fendera i trzeba sobie trochę poczekać aż się pojawi wymarzony egzemplarz. Jest to i fajne i nie fajne, ale raczej jednak fajne ;) Nas to cieszy :) Tyle tytułem wstępu co do samego modelu więcej już będzie poniżej.

Więcej o samej gitarze

Linia Stratów Fenders Player to świetny sposób dla muzyków na rozpoczęcie przygody z marką Fender. Są to gitary z tzw "pierwszych poważnych gitar" dla muzyków, którzy robią krok w górę od instrumentu dla początkujących. Poza tym seria ta jest bardzo popularna wśród profesjonalistów, którzy chcą mieć gitarę jako zapas dla swojego głównego instrumentu. Wykończenie jest bardzo ładne, w białym kolorze. Kształt szyjki jest idealny dla większości graczy, ponieważ pozwala im grać nieco niżej niż w przypadku gitary o radiusie z promieniem 7,25 cala. Gitara posiada ładnie wykończone, progi średnie jumbo. Szyjka wykończona jest pięknym, gładkim, matowym wykończeniem, które pozwala na komfortowe odczucia podczas gry.

Grywalność

Grywalność gitary jest doskonała od razu po wyjęciu z pudełka, a intonacja jest solidna i muzykalna na całej długości gryfu. Mostek jest zawodowy, po założeniu strun dwupunktowy mostek wibrato powraca do regularnego skoku przy umiarkowanym zgięciu. Tak powinno się dziać właśnie przy profesjonalnych instrumentach i nie inaczej jest tutaj. Ręcznie zaokrąglone kontury olchowego korpusu są miłym akcentem i nadają tej gitarze przyjemnie smukły i zwinny charakter.

Elektronika

Gitara jest wyposażona w dwa przetworniki Single-Line oraz jeden Humbacker pod mostkiem z serii Alnico 2 i 5 w trójwarstwowej maskownicy. Zostały one odpowiednio dostosowane do wysokości i pochylenia, a boki basowe zostały obniżone, aby uzyskać zrównoważoną odpowiedź na strunach. Schemat sterowania obejmuje głośność główną wraz z dwoma pokrętłami tonowymi - jednym dla przetworników szyi i środka, a drugim dla zespołu mostka. Przełącznik pięciopozycyjny zapewnia wszystkie standardowe kombinacje przetworników: gryf, gryf plus środek, sam środek, środek plus mostek i sam mostek.

Inne cechy

W zasadzie ciężko się rozpisywać, bo ten Strat wzór Strata. Gitara nie posiada żadnej niestandardowej funkcjonalności (np aktywna elektronika itd), wszystko co stanowi o tym czym ona jest znajduje się pojęciu Stratocastera. I choć wiadome jest, że każda seria wprowadza jakąś innowacyjność to w zasadzie jedyne niestandardowe funkcje w tej gitarze sprowadzają się do 22 progów na podstrunnicy oraz, odmiennie niż to bywa tradycyjnie, posiada dedykowaną kontrolę tonu dla przetwornika mostkowego, co daje większą kontrolę nad dźwiękiem w pozycjach przetwornika 1 i 2. Poza tym co było wspomniane wyżej, mostek ma oparcie dwupunktowe tak jak to ma miejsce w gitarach z wyższej pułki. Gitara jest wyborna, dostojna i w sam raz :)

 

Specyfikacja gitary

Ogólne

Producent Fender
Nazwa modelu Player Stratocaster, Maple Fingerboard, Polar White
Numer modelu 0144523515
Seria Fender Player 2018
Kraj produkcji Meksyk

Korpus

Typ korpusu Stratocaster
Kolor korpusu Polar White
Korpus Olcha
Wykończenie korpusu Poliester z połyskiem

Gryf

Materiał gryfu Klon
Kształt gryfu Modern C
Podstrunnica Pau Ferro
Wykończenie gryfu Satynowy uretanowy tył z błyszczącą główką
Oznaczenia pozycji Białe kropki
Menzura 25.5" (648 mm)
Radius 9.5" (241 mm)
Ilość progów 22
Ilość strun 6
Rozmiar progów Medium Jumbo
Siodełko Kość syntetyczna
Szerokość siodełka 1.650" (42 mm)
Pręt w gryfie Standard

Elektronika

Przetwornik przy mostku Player Series Alnico 2 Humbucking
Przetwornik środkowy Player Series Alnico 5 Strat Single-Coil
Przetwornik przy gryfie Player Series Alnico 5 Strat Single-Coil
Potencjometry Master Volume, Tone 1. (Pickupy środkowy i pod gryfem), Tone 2. (Pickup mostkowy)
Ustawienia przystawek 5-pozycyjny: Pozycja 1. Mostek, Pozycja 2. Mostek i Środek, Pozycja 3. Środek, Pozycja 4. Środek i Gryf, Pozycja 5. Gryf
Układ przetworników HSS

Osprzęt i pozostałe

Mostek 2-punktowe zsynchronizowane tremo z siodełkami z giętej stali
Rodzaj kluczy Standardowy zapieczętowany mechanizm, olejowe
Struny fabrycznie Fender USA, NPS, (rozmiar strun .009-.042)
Kolor gałek potencjometrów Plastik pergaminowy
Kolor osprzętu Chromowane
Pickguard Trzywarstwowa pergaminowa
Case/Gig Bag Brak

 

Filmy i prezentacje marki

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Gitara elektryczna Player Stratocaster HSS PF PWT 014-4523-515 Fender, gitary elektryczne, gitary i basy, Gitary i wzmacniacze, FENDER, 014-4523-515, 0144523515, Player Stratocaster HSS, Fender Player Stratocaster HSS, Fender Player cena