Fraud Blocker

Fender Player Lead III MN SSB ][ Gitara elektryczna

  • 3 349,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy Player Lead III MN SSB

  • Gitara elektryczna z serii Player Lead produkcji meksykańskiej
  • Kształt korpusu zbliżony do strata wykonany z Olchy w kolorze białym
  • Gryf klonowy z podstrunnicą klonową o profilu C
  • Układ przetworników HH Player Series Alnico 2
  • 3-pozycyjny przełącznik split-coil
  • Klucze z logo F w stylu lat 70

 

Ogólny opis

Co nieco historii

Gdy się spojrzy wstecz w dzieje firmy Fender, można dostrzec, że znajdują się tam intrygujące kolekcję gitar które noszą nazwę Lead. Był to rok 1979 i gitary te estetycznie znajdowały się gdzieś pomiędzy Telecasterem i Stratocastereme i zostały stworzone przede wszystkim w celu konkurowania niższymi cenowo i rosnącą jakością wykonania gitar pochodzących z Japonii i Korei w tamtym czasie.  Oferowały nową konstrukcję z litym korpusem, stałe mostki oraz ciekawe opcje okablowania elektroniki. Od początku miały coś w sobie, bo wyraźnie nawiązywały do klasyki Fendera ale jednocześnie się od niej odcinały. Do dziś tak pozostało. Seria Lead składała się z trzech modeli - nazwanych po prostu Lead I, II i III (był jeszcze prototyp Lead Bass, który jednak nigdy nie trafił do masowej produkcji). Pierwszy model miał pojedynczy humbucker z ceramicznym magnesem, oprawiony w dziwaczną, powiększoną obudowę, która była znacznie większa niż większość konwencjonalnych humbuckerów w tym czasie. Lead II miał parę pojedynczych cewek, podczas gdy Lead III miał układ przetworników HH. Dziś mamy Lead II i Lead III w różnych kolorach i wykończeniach. 

 

O samej gitarze Lead III

Wszystko jest po coś. Lead III kształtuję swoje brzmienie za pomocą konwencjonalnej pary humbuckerów Alnico 2 Player Series. Według Fendera, są one nieco przytłaczają w sile sygnału, ale wszystko jest po coś, bo chodzi o to aby zapewnić dodatkowe uderzenie i smażenie w dźwięku. W skrócie, te przetworniki są wręcz doskonałe. Humbucker przy gryfie jest ciepły i wszechstronny, podczas gdy przetwornik mostkowy jest niezwykle dobrze wyważony i mieni się w zakresie średnich i wysokich częstotliwości. Podział cewki za pomocą drugiego przełącznika jest interesujący - jest to przełącznik trójdrożny, który pozwala wybrać, który humbucker ma zostać podzielony przez pozycje góra i dół, bez podziału w pozycji środkowej. To pozwala interesująco sterować brzmieniem na scenie i w studiu.

 

Pozostałe funkcjonalności

Gitara jest wyposażona podobnie jak większość gitar z oferty Fendera w nowoczesny profil szyi w kształcie litery C. Gryf jest wykonany z klonu, podobnie podstrunnica z 22 progami Medium Jumbo z radiusem 9.5 cala. Menzura wynosi klasycznie 25.5". Tu wszystko jest tak jak zwykle. Podobnie jest z kluczami, które jedyne czym się wyróżniają to stemplem w kształcie litery F czym nawiązują do stylu lat 70. Kolor korpusu to znów klasyczny podpalany. Jak na gitarę Fendera jest to odrobinę ekstrawagancka gitara, ale ta ekstrawagancja mieści się w normie wyznaczonej dziedzictwem Fendera. To wszystko razem sprawia, że mamy do czynienia z porządnym instrumentem wartym pożądania. 

 

Specyfikacja

Ogólne

Nazwa modelu Player Lead III, Maple Fingerboard, Sienna Sunburst
Numer modelu 0144312547
Seria Player
Kraj produkcji Meksyk

Korpus

Kolor korpusu Sienna Sunburst
Materiał korpusu Olcha
Wykończenie korpusu Poliester na błysk
Kształt korpusu Lead

Gryf

Materiał gryfu Klon
Wykończenie gryfu Poliester na błysk
Kształt gryfu Modern "C"
Menzura 25.5" (648 mm)
Podstrunnica Klon
Radius podstrunnicy 9.5" (241 mm)
Ilość progów 22
Rozmiar progów Medium Jumbo
Siodełko Kość syntetyczna
Szerokość siodełka 1.650" (42 mm)
Znaczniki Czarne kropki

Elektronika

Przetwornik przy mostku Player Series Alnico 2 Humbucking
Przetwornik przy gryfie Player Series Alnico 2 Humbucking
Potencjometry Master Volume, Master Tone
Sterowanie przetwornikami Przełącznik 3-pozycyjny: Pozycja 1. Przetwornik przy mostku, Pozycja 2. Przetworniki mostkowy i przy gryfie, Pozycja 3. Przetwornik przy gryfie
Układ przetworników HH
Rozłączanie cewek Tak, przełącznik 3 pozycyjny

Pozostałe

Mostek Stały 6-siodełkowy hardtail z blokowanymi siodełkami
Wykończenie osprzętu Nickel/Chrome
Klucze Vintage-Style
Pickguard 3-warstwowa czarna
Gałki Radełkowane płaskie
Struny fabrycznie Fender USA 250L Nickel Plated Steel (.009-.042)
Opakowanie Brak

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Gitara elektryczna Player Lead III MN SSB 014-4312-547 Fender, Lead, Fender Player, Gitary elektryczne, Gitary i basy, Gitary, FENDER, 014-4312-547, 0144312547, Player Lead III MN SSB, Player Lead III