Fraud Blocker

Fender Player Lead II MN BK ][ Gitara elektryczna

  • 3 349,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy gitary Player Lead II MN BK

  • Gitara elektryczna z serii Player Lead  produkcji meksykańskiej
  • Kształt korpusu zbliżony do strata wykonany z Olchy w kolorze czarnym
  • Gryf klonowy z podstrunnicą klonową o profilu C
  • Układ przetworników SS Player Series Alnico 5
  • Dwukierunkowy przełącznik fazowy
  • Klucze z logo F w stylu lat 70

 

Ogólny opis

Co nieco historii

Gdy się spojrzy wstecz w dzieje firmy Fender, można dostrzec, że znajdują się tam intrygujące kolekcję gitar które noszą nazwę Lead. Był to rok 1979 i gitary te estetycznie znajdowały się gdzieś pomiędzy Telecasterem i Stratocastereme i zostały stworzone przede wszystkim w celu konkurowania niższymi cenowo i rosnącą jakością wykonania gitar pochodzących z Japonii i Korei w tamtym czasie.  Oferowały nową konstrukcję z litym korpusem, stałe mostki oraz ciekawe opcje okablowania elektroniki. Od początku miały coś w sobie, bo wyraźnie nawiązywały do klasyki Fendera ale jednocześnie się od niej odcinały. Do dziś tak pozostało. Seria Lead składała się z trzech modeli - nazwanych po prostu Lead I, II i III (był jeszcze prototyp Lead Bass, który jednak nigdy nie trafił do masowej produkcji). Pierwszy model miał pojedynczy humbucker z ceramicznym magnesem, oprawiony w dziwaczną, powiększoną obudowę, która była znacznie większa niż większość konwencjonalnych humbuckerów w tym czasie. Lead II miał parę pojedynczych cewek, podczas gdy Lead III miał układ przetworników HH. Dziś mamy Lead II i Lead III w różnych kolorach i wykończeniach. 

 

O samej gitarze Lead II

Jak to się czasem mówi, wszystko jest po coś. Lead II kształtuje swoje brzmienie za pomocą konwencjonalnej pary singli Alnico 5 Player Series. I w zasadzie to by starczyło za opis, bo to są tylko single, ale w połączeniu z całością oraz z przełącznikiem fazowym gitara otrzymuje dodatkowego kopa w sygnale, dzięki czemu mamy wrażenie, że gitara wręcz sama gra. Brzmienie jest dość surowe i nieobrobione, ale pełne siły i charakteru. W skrócie, te przetworniki są wręcz doskonałe. 

 

Pozostałe funkcjonalności

Gitara jest wyposażona podobnie jak większość gitar z oferty Fendera w nowoczesny profil szyi w kształcie litery C. Gryf jest wykonany z klonu, podstrunnica natomiast z pau ferro z 22 progami Medium Jumbo z radiusem 9.5 cala. Menzura wynosi klasycznie 25.5". Tu wszystko jest tak jak zwykle. Podobnie jest z kluczami, które jedyne czym się wyróżniają to stemplem w kształcie litery F czym nawiązują do stylu lat 70. Kolor korpusu to znów klasyczny Olimpic White. Jak na gitarę Fendera jest to odrobinę ekstrawagancka gitara, ale ta ekstrawagancja mieści się w normie wyznaczonej dziedzictwem Fendera. To wszystko razem sprawia, że mamy do czynienia z porządnym instrumentem wartym pożądania. 

 

Specyfikacja

Ogólne

Nazwa modelu Player Lead II, Maple Fingerboard, Black
Numer modelu 0144212506
Seria Player
Kraj produkcji MX

Korpus

Kolor korpusu Czarny
Materiał korpusu Olcha
Wykończenie korpusu Poliester na błysk
Kształt korpusu Lead

Gryf

Materiał gryfu Klon
Wykończenie gryfu Poliester na błysk
Kształt gryfu Modern "C"
Menzura 25.5" (648 mm)
Podstrunnica Klon
Radius podstrunnicy 9.5" (241 mm)
Ilość progów 22
Rozmiar progów Medium Jumbo
Siodełko Kość synettyczna
Szerokość siodełka 1.650" (42 mm)
Znaczniki Czarne kropki

Elektronika

Przetwornik przy mostku Player Series Alnico 5 Strat Single-Coil
Przetwornik przy gryfie Player Series Alnico 5 Strat Single-Coil
Potencjometry Master Volume, Master Tone
Sterowanie przetwornikami Przełącznik 3-pozycyjny: Pozycja 1. Przetwornik przy mostku, Pozycja 2. Przetworniki mostkowy i przy gryfie, Pozycja 3. Przetwornik przy gryfie
Układ przetworników SS
Przełącznik fazowy Tak

Pozostałe

Mostek Stały 6-siodełkowy hardtail z blokowanymi siodełkami
Wykończenie osprzętu Nickel/Chrome
Klucze Vintage-Style
Pickguard 3-warstwowa czarna
Gałki Radełkowane płaskie
Struny fabrycznie Fender USA 250L Nickel Plated Steel (.009-.042)
Opakowanie Brak

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Gitara elektryczna Player Lead II MN BK 014-4212-506 Fender, Lead, Fender Player, Gitary elektryczne, Gitary i basy, Gitary, FENDER, 014-4212-506, 0144212506, Player Lead II MN BK, Gitara player Lead