Fender Jimmie Vaughan Tex Mex Stratocaster MN OWT || Gitara elektryczna

  • 6 199,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy gitary Jimmie Vaughan Tex Mex Stratocaster MN OWT

  • Gitara elektryczna z serii Artist wyprodukowana w Meksyku
  • Korpus z olchy w kolorze białym
  • Gitara sygnowana nazwiskiem Jimmie Vaughan
  • Posiada trzy przetworniki Tex-Mex "Hot Bridge" Single-Coil Strat
  • Klonowy gryf z 21. progami
  • W zestawie jest zawarty pokrowiec

 

Ogólny opis

Jimmie Vaughan

Jimmie Lawrence Vaughan urodził się 20 marca 1951 roku w hrabstwie Dallas w Teksasie w rodzinie Jimmiego Lee Vaughana i Marthy Jean Cook. Wychowany w Dallas w Teksasie, Vaughan przeniósł się do Austin pod koniec lat 60. i zaczął grać z takimi muzykami jak Paul Ray i WC Clark. W 1969 roku grupa Vaughana otworzyła się na The Jimi Hendrix Experience w Fort Worth w Teksasie. To właśnie na tym koncercie Vaughan pożyczył Jimiemu Hendrixowi swój pedał Vox Wah-wah, który Hendrix ostatecznie złamał. W zamian Hendrix dał Vaughanowi swój własny pedał Wah-wah. Jimmie Vaughan rozwinął swój własny, łatwo rozpoznawalny styl osobisty. Założył zespół The Fabulous Thunderbirds z wokalistką Lou Ann Barton i harfistą Kimem Wilsonem, basistą Keithem Fergusonem oraz perkusistami Mike'iem Buckiem i Franem Christiną. Pierwsze cztery albumy zespołu, wydane w latach 1979–1983, należą do najważniejszych nagrań „białego bluesa”. Te wczesne albumy nie sprzedawały się dobrze, więc zespół przez kilka lat pozostawał bez kontraktu nagraniowego (w czasie, gdy młodszy brat Vaughana osiągnął komercyjny sukces). W tym czasie Vaughan grał na gitarze prowadzącej na albumie Stompin 'Grounds, kolegi z Teksasu, Billa Cartera z 1985 roku, grając również najbardziej znaną piosenkę Cartera, „Willie The Wimp”, którą rok później zaprezentował Stevie Ray Vaughan i grał na albumach na żywo. The Fabulous Thunderbirds podpisali nowy kontrakt w 1986 roku i wydali kilka albumów o bardziej komercyjnym brzmieniu i stylu produkcji. Vaughan opuścił zespół w 1990 roku i razem ze swoim młodszym bratem, Steviem Rayem Vaughanem, nagrał swój jedyny „album w duecie” Family Style. Przed wydaniem albumu Stevie Ray zginął w katastrofie helikoptera wraz z trzema członkami ekipy Erica Claptona w East Troy, Wisconsin, 27 sierpnia 1990. Album został wydany miesiąc po wypadku. Artysta wymieniony na albumie to „The Vaughan Brothers”. Album był lekkim rockiem z wpływami bluesa, a Jimmie Vaughan śpiewał w kilku utworach.

O samej gitarze

Stratocaster był pierwszą gitarą Fendera z trzema przetwornikami i systemem vibrato z naciągiem sprężynowym, a także był pierwszym Fenderem z wyprofilowanym korpusem. Smukły, wyprofilowany kształt Stratocastera oficjalnie określany przez Fendera jako „Original Contour Body”, różnił się od płaskiej, kwadratowej krawędzi konstrukcji Telecastera. Podwójne wycięcia Strata umożliwiły graczom łatwiejszy dostęp do wyższych pozycji na szyi. Stratocaster sygnowany nazwiskiem Jimmie Vaughan ma korpus wykonany z olchy, jest w kolorze białym, wykończonym satynowym uretanem. Gryf tego instrumentu jest w kształcie Soft "V" i zrobiony jest z drewna klonowego,podobnie jak podstrunnica, która posiada 21 progów Medium Jumbo, radius 9.5" i skale 25.5", a siodełko ma szerokość 42 mm. 6-siodełkowy American Vintage ma synchronizowane tremolo. Przetworniki w tej gitarze to trzy Tex-Mex "Hot Bridge" Single-Coil Strat. W zestawie jest pokrowiec Deluxe Gig Bag.

 

Specyfikacja

Ogólne

Nazwa modelu Jimmie Vaughan Tex-Mex Strat, Maple Fingerboard, Olympic White
Numer modelu 0139202305
Seria Artist
Kraj produkcji MX, Meksyk

Korpus

Kolor korpusu Olympic White
Materiał korpusu Olcha
Wykończenie korpusu Poliester
Kształt korpusu Stratocaster

Gryf

Materiał gryfu Klon
Wykończenie gryfu Satynowy uretan
Kształt gryfu Soft "V"
Menzura 25.5'' (648 mm)
Podstrunnica Klon
Radius podstrunnicy 9.5'' (241 mm)
Liczba progów 21
Rozmiar progów Medium Jumbo
Siodełko Kość syntetyczna
Szerokość siodełka 1.650" (42 mm)
Znaczniki Białe kropki
Pręt Standard

Elektronika

Przetwornik przy mostku Tex-Mex "Hot Bridge" Single-Coil Strat
Przetwornik środkowy Tex-Mex "Hot Bridge" Single-Coil Strat
Przetwornik przy gryfie Tex-Mex "Hot Bridge" Single-Coil Strat
Sterowanie 1xGłośność, Ton 1. (Gryfowy przetwornik), Ton 2. (Środkowy przetwornik)
Przełączniki 5-pozycyjny
Układ przetworników SSS
Elektronika pasywna Tak

Pozostałe

Mostek 6-siodełkowy American Vintage z synchronizowanym tremolo
Wykończenie osprzętu Chrom
Klucze W stylu Vintage
Pickguard 1-warstwowy w kolorze białym
Gałki Biały plastik
Waga 6,42 kg
Struny fabrycznie Fender USA 250L Nickel Plated Steel (.010-.042)
Opakowanie Deluxe Gig Bag

 

Filmy i prezentacja produktu

 

Przydatne linki

Słowa kluczowe oznaczające produkt

Fender Jimmie Vaughan Tex Mex Stratocaster MN OWT | Gitara elektryczna, Gitary Fender, Fender Artist, Gitary 6 strunowe, Gitary, Gitary elektryczne, 013-9202-305, 013 9202 305, 0139202305, Jimmie Vaughan, Jimmie, Vaughan, Tex-Mex, Tex Mex, TexMex