Fender Jimi Hendrix Stratocaster MN 3TS ][ Gitara elektryczna

  • 6 199,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy Jimi Hendrix Stratocaster MN 3TS

  • Gitara elektryczna z serii Artist wyprodukowana w Meksyku
  • Korpus z olchy w kolorze podpalanym
  • Odwrócona główka z sygnaturą Jimiego Hendrixa
  • Specjalna płytka mocująca gryf do korpusu z sylwetką i wygrawerowanym napisem „Authentic Hendrix”
  • Układ przetworników SSS American Vintage 65
  • Przetworniki montowane odwrotnie tworzą przesunięcie bieguna wstecznego dla subtelnie zmienionego balansu głośności między strunami
  • Gryf klonowy w kształcie  litery C z radiusem 9,5  cala 21 progami Medium Jumbo
  • W zestawie pokrowiec

 

Ogólny opis

Jimi Hendrix

James Marshall „Jimi” Hendrix był amerykańskim gitarzystą rockowym, piosenkarzem i kompozytorem. Jego kariera głównego nurtu trwała tylko cztery lata, ale jest powszechnie uważany za jednego z najbardziej wpływowych gitarzystów w historii i jednego z najbardziej znanych muzyków XX wieku. 

Urodzony w Seattle w Waszyngtonie Hendrix zaczął grać na gitarze w wieku 15 lat. W 1961 r. Zaciągnął się do armii amerykańskiej i trenował jako spadochroniarz w 101 Dywizji Powietrznodesantowej, ale został zwolniony w następnym roku. Wkrótce potem przeniósł się do Clarksville w stanie Tennessee i zaczął grać koncerty w Chitlin 'Circuit, zdobywając miejsce w zespole wspierającym Isley Brothers, a później u Little Richarda, z którym kontynuował współpracę do połowy 1965 roku. Grał z Curtis Knight and the Squires, zanim przeniósł się do Anglii pod koniec 1966 r. Po tym, jak odkryła go Linda Keith. W ciągu kilku miesięcy Hendrix zdobył trzy pierwsze hity w Wielkiej Brytanii dzięki Jimi Hendrix Experience: „Hej Joe”, „Purple Haze” i „The Wind Cries Mary”.

Zasłynął w USA po występie na festiwalu Monterey Pop w 1967 roku, a jego trzeci i ostatni album studyjny Electric Ladyland osiągnął numer jeden w Stanach Zjednoczonych w 1968 roku. Było to najbardziej udane komercyjne wydawnictwo Hendrixa i jego jedyny album numer jeden. Zmarł nagle dwa miesiące przed swoimi 28 urodzinami. Zgon był spowodowany zachłyśnięciem się wymiocinami i zatruciem barbituranami.

 

Wstań i zmierz się z górą

Hendrix inspirował się amerykańskim rock and rollem i elektrycznym bluesem. Preferował przesterowane wzmacniacze o dużej głośności i wzmocnieniu, przyczynił się do popularyzacji niepożądanych wcześniej dźwięków wywołanych sprzężeniem zwrotnym wzmacniacza gitarowego. Był także jednym z pierwszych gitarzystów, który szeroko wykorzystuje jednostki zmieniające brzmienie w głównym nurcie rocka, takie jak fuzz tone, Octavia, wah-wah i Uni-Vibe. Był pierwszym muzykiem, który używał stereofonicznych efektów fazowania w nagraniach. Był pionierem w użyciu tego instrumentu jako elektronicznego źródła dźwięku. Gitarzyści przed nim eksperymentowali ze sprzężeniem zwrotnym i zniekształceniami, ale to Hendrix opanował je i dostrzegł ich potencjał w kształtowaniu przestrzeni  muzycznej.

W 1967 roku czytelnicy Melody Maker wybrali Hendrixa na popowego muzyka roku, a Rolling Stone ogłosił go wykonawcą roku w 1968 roku. Magazyn Disc and Music Echo uhonorował go tytułem World Music Music 1969 roku, a Guitar Player nazwał go Rockowy gitarzysta roku w 1970. The Jimi Hendrix Experience został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame w 1992 roku i do brytyjskiej Music Hall of Fame w 2005 roku. Rolling Stone umieścił trzy albumy studyjne zespołu wśród 100 największych albumów wszechczasów i umieścił Hendrixa jako najlepszego gitarzystę i szóstego co do wielkości artysty wszechczasów. 

 

O samej gitarze

W pewnym sensie ta gitara to wynik mierzenia się jednej legendy z drugą. Bez Stratocastera nie było pewno tego Hendrixa i bez Hendrixa Strat nie zdobyłby tej pozycji w świecie gitar, którą aktualnie posiada. W pewnym więc sensie firma Fender podążając za swoim dziedzictwem postanowiła zmierzyć się dziedzictwem Hendrixa. I tak powstał Jimi Hendrix Stratocaster.

Charakterystyczne dla tej gitary jest to, że główka jest odwrócona, czym sprawia, że gitara sprawia wrażenie, że jest leworęczna czym sygnalizuje od razu, że gitara jest sygnaturą Hendrixa, który jak przecież wszyscy wiedzą był mańkutem. Odwrócenie główki ma jeszcze swój side effect, mianowicie odwrócenie główki wydłuża dystans między siodełkiem, a struną E6 i jednocześnie skraca tę odległość między siodełkiem, a struną E1 co ułatwia grę vibrato. Poza tym gitara ma specjalnie grawerowaną płytkę mocującą gryf do korpusu z wizerunkiem artysty, oraz napisem "Authentic Hendrix".

Gitara w pozostałych kwestiach w zasadzie jest po prostu typowym Stratem. Układ przetworników to klasyczny SSS z przetwornikami Pure Vintage '65 Gray-Bottom Single-Coil Strat. Menzura to 25,5 cala, radius 9,5 cala, podstrunnica klonowa. W zestawie gitara jest wyposażona w pokrowiec. Oczywiście polecamy :)

 

Specyfikacja

Ogólne

Nazwa modelu Jimi Hendrix Stratocaster, Maple Fingerboard, 3-Color Sunburst
Numer modelu #0145802300
Seria Artist
Kraj produkcji Meksyk

Korpus

Kolor korpusu 3-Color Sunburst
Materiał korpusu Olcha
Wykończenie korpusu Polyester na błysk
Kształt korpusu Stratocaster

Gryf

Materiał gryfu Klon
Wykończenie gryfu Polyester na błysk
Kształt gryfu C
Menzura 25.5'' (648 mm)
Podstrunnica Klon
Radius podstrunnicy 9.5'' (241 mm)
Liczba progów 21
Rozmiar progów Medium Jumbo
Siodełko Kość syntetyczna
Szerokość siodełka 1.650'' (42 mm)
Znaczniki Czarne kropki
Pręt Standard

Elektronika

Przetwornik przy mostku Pure Vintage '65 Gray-Bottom Single-Coil Strat
Przetwornik środkowy Pure Vintage '65 Gray-Bottom Single-Coil Strat
Przetwornik przy gryfie Pure Vintage '65 Gray-Bottom Single-Coil Strat
Sterowanie Master Volume, Tone 1. (Gryfowy przetwornik), Tone 2. (Środkowy przetwornik)
Zmiana przetworników 5-Position Blade: Position 1. Bridge Pickup, Position 2. Bridge and Middle Pickup, Position 3. Middle Pickup, Position 4. Middle and Neck Pickup, Position 5. Neck Pickup
Układ przetworników SSS
Elektronika pasywna Tak

Pozostałe

Mostek 6-siodełkowe zsynchronizowane tremolo w stylu vintage
Wykończenie osprzętu Chrome
Klucze Vintage-Style
Pickguard 3-warstwowy biały
Gałki Aged White Plastic
Struny fabrycznie Fender USA 250R Nickel Plated Steel (.010-.046)
Opakowanie Gig Bag

 

Filmy i prezentacja produktu

 

Przydatne linki

Słowa kluczowe oznaczające produkt

Gitara elektryczna Jimi Hendrix Stratocaster MN 3-Color Sunburst 014-5802-300 Fender, Gitary elektryczne, FENDER, 014-5802-300, 0145802300, Jimi Hendrix Stratocaster MN 3-Color Sunburst, Jimi Hendrix Stratocaster, JIMI HENDRIX STRAT MN 3TS