Fraud Blocker

Ibanez AS53-TF Artcore ][ Gitara elektryczna typu Semi Hollow

  • 1 668,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy gitary elektrycznej typu Semi Hollow Ibanez AS53-TF Artcore

  • Elektryczna gitara typu Semi Hollow z serii Artcore japońskiej firmy Ibanez
  • Korpus wykonany z sapele, wykończony matowym lakierem w kolorze Tobacco Flat
  • Gryf z mahoniu, zapewniający bogate brzmienie w dolnym i średnim rejestrze
  • Mostek Gibraltar Performer gwarantujący bogate sustain i stabilność strojenia
  • Przystawki Infinity R H-H dostarczające precyzyjne i mocne brzmienie z doskonałą dynamiką
  • Podstrunnica z orzecha włoskiego o zrównoważonym charakterze tonalnym od niskiego do wysokiego zakresu
  • Szybki system zmiany strun Quik Change III Tailpiece

 

Ogólny opis

O firmie Ibanez

Ibanez to japońska marka gitar należąca do Hoshino Gakki. Z siedzibą w Nagoya, Aichi, Japonia, Hoshino Gakki była jednym z pierwszych japońskich producentów instrumentów muzycznych, którzy zdobyli znaczącą pozycję na rynku importu gitar w Stanach Zjednoczonych i Europie. Po Gibsonie i Fenderze, Ibanez jest uważany za trzecią największą markę gitar. Po procesie sądowym w 1977 roku, Hoshino Gakki porzucił strategię kopiowania klasycznych wzorów gitar elektrycznych, wprowadzając wiele oryginalnych modeli. Nowe modele Ibanez zaczęły inkorporować bardziej nowoczesne elementy do swojego designu, takie jak radykalne kształty korpusu, smuklejsze gryfy, 2-oktawowe podstrunnice, cienkie ostro zakończone główki, wydajniejsza elektronika, konfiguracje przystawek humbucker/single-coil/humbucker (H/S/H), blokujące mostki tremolo i różne wykończenia.

Seria Artcore od Ibanez

Ibanez wprowadził serię Artcore w 2002 roku i od początku te gitary przyciągały dużo uwagi. Kombinacja wysokiej jakości wykonania i przystępnej ceny serii Artcore przyciągnęła legiony fanów z różnych gatunków muzycznych, takich jak blues, country, rock i jazz. Gitara elektryczna IBANEZ AS53-TF należy do serii Artcore. Te gitary są przede wszystkim przeznaczone do grania jazzu w najszerszym tego słowa znaczeniu, ale można na nich z powodzeniem grać także lżejsze rodzaje muzyki. Gitara ma przyklejony gryf wykonany z mahoniu. Korpus jest wykonany z sapele, wykończenie to Tabacco Flat, czyli brązowe z matowym wykończeniem.

Cechy charakterystyczne gitary AS53 TF

Główne cechy gitary elektrycznej AS53 TF to układ przetworników HH Infinity, półpusty korpus w kolorze frezowanym oraz matowe wykończenie korpusu. Gryf Nyatoh zapewnia bogate brzmienie w średnim i niskim zakresie. Mostek Gibraltar Performer zapewnia bogaty sustain i stabilność strojenia. Nisko umieszczone siodełka obiecują komfortową grę. Przetworniki Ibanez Infinity dostarczają precyzyjnego i mocnego dźwięku o doskonałej dynamice. Nawet przy ciężkich ustawieniach nie tracą one klarowności tonalnej. Podstrunnica z orzecha włoskiego charakteryzuje się dobrze zrównoważonym charakterem tonalnym od niskiego do wysokiego zakresu.

Przystawki i przełączniki

Na tej gitarze znajdują się dwa pokrętła i jeden przełącznik. Pokrętło tonu znajduje się blisko krawędzi korpusu, a pokrętło najbliżej gryfu to pokrętło głośności. Przełącznik umieszczony między tymi pokrętłami to trójpozycyjny przełącznik wyboru przetwornika. Kiedy przełącznik jest w pozycji szyi, aktywny jest przetwornik szyi. Kiedy przełącznik jest w środkowej pozycji, wybrane są oba przetworniki - szyi i mostka. Kiedy przełącznik jest w pozycji mostka, aktywny jest przetwornik mostka.

Podsumowanie

Gitara elektryczna typu Semi Hollow Ibanez AS53-TF Artcore to instrument o wysokiej jakości wykonania i atrakcyjnej cenie. Dzięki swoim cechom charakterystycznym oraz wszechstronności brzmieniowej sprawdzi się zarówno w jazzie jak i innych gatunkach muzycznych.

 

Specyfikacja Techniczna

Ogólne cechy gitary

Marka / Producent Ibanez
Rodzaj produktu Gitara elektryczna typu Semi Hollow
Nazwa modelu AS53-TF
Kolor Tobacco Flat

Korpus gitary

Kształt korpusu Semi Hollow-body
Materiał korpusu - góra Linden
Materiał korpusu - tył Linden
Materiał korpusu - boki Linden
Długość korpusu 19.25" / 489mm
Szerokość korpusu 15.75" / 400mm
Grubość korpusu 2.63" / 67mm

Gryf gitary

Materiał/konstrukcja gryfu AS Artcore Nyatoh, wklejany w korpus
Podstrunnica Wiązowa podstrunnica z białymi oznaczeniami pozycji
Ilość strun 6
Ilość progów 22
Rozmiar progów Medium
Menzura / skala 24.7" / 628mm
Szerokość gryfu na siodełku 43mm
Szerokość gryfu na 22 progu 57mm
Głębokość gryfu na pierwszym progu 21mm
Głębokość gryfu na f9 progu 24mm
Radius podstrunnicy 12 / 305mm

Elektronika gitary

Przetwornik przy mostku Infinity R bridge pickup Passive/Ceramic
Przetwornik przy gryfie Infinity R neck pickup Passive/Ceramic
Układ przetworników HH
Sterowanie Na tej gitarze znajdują się dwa pokrętła (tonu i głośności) oraz jeden trójpozycyjny przełącznik do wyboru przetwornika.

Osprzęt, akcesoria i pozostałe cechy gitary

Mostek Gibraltar Performer bridge
Strunnik Quik Change III tailpiece
Klucze/maszynki Chromowane maszynki do strojenia
Struny fabrycznie .010/.013/.017/.030/.042/.052
Strojenie fabryczne 1E,2B,3G,4D,5A,6E
Wykończenie osprzętu Chromowane
Hard Case / Futerał / Gig bag / Pokrowiec Brak

 

Filmy i prezentacje marki

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Gitara elektryczna Ibanez AS53-TF Artcore, Gitary i wzmacniacze, gitary i basy, gitary elektryczne, Produkty, IBANEZ, Ibanez AS53 TF, Ibanez AS53TF, Ibanez AS53-TF, AS53-TF, AS53 TF, AS53TF, gitara elektryczna, artcore, Tabacco flat

Raport z ostatnich dostaw do Składu - 21/02/2024

Raport z ostatnich dostaw do Składu - 21/02/2024

21-02-2024
Nowe dostawy w naszym sklepie muzycznym! Chcielibyśmy poinformować Was o najnowszych dostawach do naszego sklepu muzycznego. Pragniemy jednak zaznaczyć, że podane informacje dotyczą wyłącznie bieżących dostaw i nie odnoszą się do aktualnej dostępności produktów w sklepie. Informacje o dostępności można znaleźć na każdej karcie produktu. 20 lutego 2024 Struny do gitary...
Raport z ostatnich dostaw do Składu - 14/02/2024

Raport z ostatnich dostaw do Składu - 14/02/2024

14-02-2024
Nowe dostawy w naszym sklepie muzycznym! Miło nam poinformować o najnowszych dostawach w naszym sklepie muzycznym. Chcielibyśmy jednak zwrócić uwagę, że podane informacje dotyczą jedynie bieżących dostaw i nie są informacją o aktualnej dostępności produktów w sklepie. Informacje o dostępności można znaleźć na karcie każdego produktu. 14 lutego: Instrumenty: Gitara...
Raport z ostatnich dostaw do Składu - 06/02/2024

Raport z ostatnich dostaw do Składu - 06/02/2024

06-02-2024
Nowe dostawy w naszym sklepie muzycznym! Z przyjemnością informujemy o najnowszych dostawach w naszym sklepie muzycznym. Chcielibyśmy jednak zaznaczyć, że przedstawione informacje odnoszą się wyłącznie do bieżących dostaw i nie są równoznaczne z aktualną dostępnością produktów w sklepie. Informacje o dostępności można znaleźć na karcie każdego produktu. 2...