Ibanez AG95QA-DBS ][ Gitara elektryczna hollow-body

  • 3 708,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy gitary elektrycznej Ibanez AG95QA-DBS

  • Gitara elektryczna typu Hollow Body z serii Artcore AG
  • Kolor korpusu Dark Brown Sunburst
  • Układ przetworników HH Super 58
  • Gryf wklejany, 3 częściowy
  • Podstrunnica hebanowa z 22 progami 

 

Ogólny opis

Co to jest gitara Hollow Body?

To jest innymi słowy gitara Arch Top. Są to gitary elektryczne charakteryzujące się występowaniem grubego pudła rezonansowego oraz posiadające otwory rezonansowe w kształcie litery f. Często takie gitary są mylnie nazywane semi hollow body, oraz często są  też mylone z gitarami akustycznymi i elektro-akustycznymi. Gitary elektryczne Hollow-Body to normalne gitary elektryczne, które są wyposażone w przetworniki podobne do tych jakie znajdują się w typowych gitarach elektrycznych. Mostek w tych gitarach może nie być przymocowany do pudła, a przytrzymywany jest jedynie siłą nacisku strun. Zwykle używa się tych gitar do Jazzu, ale jak ktoś lubi eksperymentować to nie ma dla niego granic, może je od nowa ustanowić :)

Seria Artcore

Firma Ibanez to brand, który bardzo mocno kojarzy się z gitarami nowoczesnymi, do szybkiej i technicznej muzyki, kojarzy się ze shredem i djentem. Jednakże firma posiada w swoim repertuarze całą gamę gitar skierowanych specjalnie dla gitarzystów jazzowych. Przykładem takich gitar jest cała seria Artcore i ten konkretny model AG. Pierwsze modele Ibanez Artcore pojawiły się w połowie 2002 r. Celem Ibaneza było zaoferowanie niedrogich, pełnowartościowych gitar hollow body, które spodobałyby się gitarzystom klasy podstawowej, a którzy nie byli w stanie lub nie chcieli płacić dużych pieniędzy za drogie gitary tego typu. Seria Artcore zyskała reputację jednej z najlepszych gitar na rynku i została doceniona przez recenzentów i jest bardzo szanowana za ich brzmienie i za sposób, w jaki trzymają strój. Piękne instrumenty dla gitarzystów z aspiracjami za niewygórowane pieniądze. 

Przetworniki Super 58

Gitara ma zamontowane przetworniki Super 58. Fani jazzu zapewne rozpoznają oryginalne pickupy George'a Bensona, Pata Metheny'ego i Johna Scofielda w ich własnych sygnowanych modelach. Super 58 radzą sobie dobrze w różnych sytuacjach. Ciepła, równa artykulacja i doskonała reakcja charakteryzują te przetworniki. Poza tym te przetworniki zapewniają gładkie, zniuansowane odcienie brzmienia oraz gryzący growl bluesa.

 

Specyfikacja

Ogólne

Producent Ibanez
Typ gitary Hollow Body
Seria AG
Korpus góra / tył / bok Jesion pikowany, Dark Brown Sunburst
Elektronika Pasywna
Układ przetworników HH
Przetwornik przy gryfie Super 58 (H) Passive / Alnico
Przetwornik przy mostku Super 58 (H) Passive / Alnico

Gryf

Typ gryfu AG Expressionist trzy częściowy Nyatoh / Maple, wklejany
Menzura 628 mm / 24,7”
Szerokość na siodełku 43mm
Szerokość na 22 progu 56,3 mm
Grubość gryfu na pierwszym progu 21 mm
Grubość gryfu na dziewiątym progu 24 mm
Radius 305 mm
Podstrunnica Bordowa podstrunnica z hebanu, wkładka z akrylu
Progi Medium
Ilość progów 22

Pozostałe

Mostek Most ART-1
Strunnik VT06
Struny fabrycznie .010 / .013 / .017 / .030 / .042 / .052
Siodełko Plastikowe
Kolor osprzętu Złoty
Opakowanie Brak

 

Filmy i prezentacje produktu

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Gitara elektryczna hollow-body AG95QA-DBS Ibanez , Gitary elektryczne, Gitary i basy, Gitary, IBANEZ, AG95QA-DBS Ibanez, AG95QA-DBS, AG95QA DBS Ibanez, AG95QA Ibanez, AG95QA, AG95, AG95 Ibanez, AG95QADBS, Ibanez Artcore AG