Fender American Standard Telecaster MN NAT | Gitara elektryczna

 • 6 834,00 zł
 • Wez leasing
 • Dodaj recenzję:
 • Kod:
  011-3202-721
 • Producent:
 • Na składzie:
  1 szt

Główne cechy American Standard Telecaster MN NAT

 • Gitara elektryczna z serii American Standard produkcji USA
 • Korpus z olchy w kolorze naturalnym wykończony na błysk
 • Układ przetworników SS Custom Shop Single-Coil Tele
 • Nowoczesny profil gryfu "Modern C"
 • Gryf klonowy z podstrunnicą klonową z siodełkiem z kości i 22 wąskimi progami
 • W zestawie twardy case Elite Molded

 

Ogólny opis gitary

Fender kieruje się jedną, jasną, prostą zasadą: uczynić życie lepszym dla muzyków. Podczas gdy dzięki oryginalnemu, pierwszemu Telecasterowi z pewnością się to udało, firma Fender nie spoczęła na laurach i współczesna wersja Telecastera wyczarowywuje uśmiech radości na twarzach gitarzystów. Zespół szalonych 'naukowców' Fendera zbadał i przeanalizował każdy komponent w niemal mikroskopijnych szczegółach. I gdyby ulepszenie polegało jedynie na zastosowaniu nowoczesnych materiałów oraz współczesnego wzornictwa to na pewno by to zostało zrobione, jednak co Telecaster to Telecaster. Zawsze uważaliśmy, że to jest najbardziej awangardowa gitara ze wszystkich modeli gitar, jakie są na świecie. Strat może jest bardziej popularny, ale Tele? Tele jest dla koneserów!

 

Coś więcej o samej gitarze

Na to czym ta gitara jest ma wpływ kilka czynników, na które należy zwrócić uwagę. Są To przetworniki, gryf, układ elektryczny, mostek wraz z ramieniem tremolo, siodełko. Wszystkie te elementy (wraz z innymi drobnymi ulepszeniami) zyskały i przełożyły się na instrument w pełni profesjonalny. Gitary z tej serii są wykonywane w USA przez ludzi, którzy zjedli zęby na produkcji tych instrumentów. Jest to bez wątpienia ten poziom wykonania od którego można już mówić o gitarze na wielkie sceny oraz legendarne studia. 

 

Korpus z Jesionu

Jesion jest niezwykle dźwięczny i „słodko” brzmiący, o wyraźnie „dzwoniącej” górze, z wyraźnym środkiem i mocnym dołem.Czyli charakteryzuje się przewagą wysokich tonów oraz długim wybrzmiewaniem. Drewno to jest twarde, ciężkie i gęste, przez co niezwykle dźwięczne a krzykliwość jest tu dość typowa. Wyższe harmoniczne są bardziej wyraźnie określone w niższych rejestrach, zwiększając ich całkowitą zawartość. Jesion wykorzystywany jest przez firmę Fender od 1950 roku.

 

Przetworniki Custom Shop

Przetworniki Custom Shop Telecaster podobnie jak współczesne przetworniki znajdujące się w serii American Pro,  zostały skonstruowane przy użyciu magnesów alnico. Celem było uchwycenie vintigowego brzmienia,, sygnał nie jest tak silny i przebijający, jak w przetwornikach V-Mod. Sygnał jest co prawda rzetelny i solidny i czuć w nim prawdę o którą chodzi w graniu, ale jest w nim tez ta chropowatość i charakter zupełnie jednak inny. Każdy pickup jest zaprojektowany specjalnie pod kątem jego pozycji w korpusie w relacji do mostka i gryfu. Grając na nim ma się autentyczne wrażenie, że konstruktorom udało się zachować vintagowy, klasyczny charakter brzmienia. 

 

Profil gryfu, podstrunnica i progi

Zaprojektowany z myślą o wygodzie i szybkości profil "Modern C" w wersji "Standard" sprawia wrażenie bardzo solidnego i godnego zaufania. Jest o dość powszechna i popularna konstrukcja, która np znajduje się też w gitarach z serii Player. Progi to medium jumbo. Równie popularne i typowe acz nie bez powodu. Są bardzo wygodne i estetycze. Podstrunnica to klon, znowu coś co jest częścią kanonu. Gitara jest tak dobrze wykonana, że to co najważniejsze w graniu czyli niuans staje się łatwiej osiągalny.

 

Nowy mostek

Nowy mostek Telecastera ma 6 stalowe siodełka, które zapewniają precyzyjną intonację i brzmienie. Łącząc styl vintage z nowoczesnym stylem i wydajnością, przeprojektowana "popielniczkowa" osłona na siodełka nie przeszkadza zupełnie w graniu, nawet gdy wyciszasz struny dłonią.

 

Siodełko

Tak było zawsze i jak widać Fender w swych rozwiązaniach z najwyższej półki chce pozostać wierny tradycji. Siodełko z kości przyczynia się do doskonałego brzmienia i wydajności instrumentu. Wielu graczy uważa siodełka kostne za bardziej "organiczne" i naturalne. 

 

Specyfikacja

Ogólne

Nazwa modelu American Standard Telecaster, Maple Fingerboard, Natural
Numer modelu 0113202721
Seria American Professional
Kraj produkcji USA

Korpus

Kształt korpusu Telecaster
Kolor korpusu Natural
Materiał korpusu Olcha
Rodzaj wykończenia Lakier połysk

Gryf

Materiał gryfu Klon
Kształt gryfu Modern Deep C
Radius 9.5" (241 mm)
Menzura 25.5" (648 mm)
Podstrunnica Klon
Szerokość gryfu przy siodełku 1.685" (42.8 mm)
Ilość progów 22
Ilość strun 6
Rozmiar progów Medium Jumbo
Siodełko Kość
Mocowanie gryfu Bolt-on
Znaczniki Czarne kropki

Elektronika

Pickup przy mostku Custom Shop Vintage-Style Single-Coil Tele
Pickup przy gryfie Custom Shop "Twisted" Single-Coil Tele
Potencjometry Master volume, Master tone
Warianty przełączania pickapów 3-pozycyjny standardowy układ
Układ pickupów SS
Elektronika Pasywna

Pozostałe

Mostek 6-siodełkowy stalowymi siodełkami, struny prowadzone przez korpus
Wykończenie osprzętu Chrom / nikiel
Klucze Zamknięte olejowe
Pokrętła Radełkowane płaskie
Maskownica Płytka 3-warstwowa w kolorze czarnym
Opakowanie Case

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki

Słowa kluczowe oznaczające produkt

Gitara elektryczna FENDER American Standard Telecaster MN NAT 011-3202-721, Gitary elektryczne, Od ręki, Gitary, Gitary i basy, FENDER, 011-3202-721, 0113202721, FENDER American Standard Telecaster MN NAT