Fraud Blocker

Ortega RCE158SN-TSB Lity top Podpalana ][ Gitara elektro-klasyczna z wąskim gryfem 4/4

 • 2 640,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
 • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy Ortega RCE158SN-TSB

 • Elektronika z tunerem
 • Kolor podpalany
 • Top lity świerk
 • Boki i tył orzech
 • Łączenie Spanish Heel na 14 progu
 • Dwustronny pręt regulacyjny
 • Wąski gryf (48 mm)
 • Wysoki połysk
 • W komplecie pokrowiec i pasek

 

Ogólny opis gitary

Gitara klasyczna z serii Ortega Feel to przede wszystkim wysokiej klasy jakość wykonania oraz łączenie gryfu z korpusem techniką Spanish Heel. Dedykowana dla zaawansowanych graczy, którzy od instrumentu oczekują czegoś więcej. Grając można poczuć się naprawdę dobrze :). 

 

Drewno i wykończenie

W modelu Ortega RCE158SN-TSB na płycie wierzchniej zastosowano lity świerk sitkajski z Alaski, co daje jasne i pełne brzmienie z dużą ilością wysokich częstotliwości. Boki i tył to ceniony orzech, który brzmi równie dobrze, jak wygląda. Wąski gryf to mahoń o ciemnej barwie (również dźwięku), a podstrunnica i mostek to indyjski laurel.  Rozeta wokół otworu rezonansowego to kombinacja orzechu, klonu i białej masy perłowej. Gitara została wykończona na wysoki połysk w naturalnym kolorze użytego drewna z podpalanym topem. 

 

Osprzęt i szczegóły techniczne

Bardzo istotnym elementem w tej gitarze jest połączenie gryfu i korpusu techniką Spanish Heel. Podczas konstrukcji gryf jest zazwyczaj zakończony solidną bryłą w kształcie litery "U" lub "L", którą dokleja się najpierw na wnętrze płyty wierzchniej, a następnie do boków i płyty tylnej. Taki sposób konstrukcji pozwala na lepsze przenoszenie się wibracji, co skutkuje czystym i pełnym brzmieniem gitary. Kolejnym wyjątkowym rozwiązaniem jest mostek z podwójnymi otworami na struny, co wpływa na stałe i wysokie napięcie strun, dzięki czemu brzmienie jest mocne, a gitara lepiej trzyma strój. Klucze są pozłacane z białym motylkami, a struny to Savarez 510 CJ o wysokim naprężeniu.

 

Elektronika

Ten model ma na pokładzie zamontowany przetwornik Ortega MagusPro-NL. Został zaprojektowany od zera, z myślą o gitarze z nylonowymi strunami. Posiada przełącznik fazy (phase), który pozwoli wyeliminować sprężenia zwrotne, gdy do wzmacniacza wraz z instrumentem będzie podłączony mikrofon. Regulacja basu, środka (mid) oraz góry (treble). Ma bardzo szybki i dokładny tuner z dwukolorowym wyświetlaczem. Każda struna posiada osobny kryształek piezo, co dobrze wpływa na klarowność dźwięków.

 

W zestawie

Wraz z gitarą otrzymujemy solidny pokrowiec wykonany z nylonu i wyścielony grubą gąbką Ortega ONB44. Zapewni bezpieczne przenoszenie oraz przechowywanie instrumentu. Dodatkowo otrzymujemy nylonowy pasek w kolorze czarnym Ortega ONS50STD-BK, który pozwoli grać na stojąco.

 

Specyfikacja

Elektronika Ortega MagusPro-NL z tunerem
Kolor Tobacco Sunburst (podpalany)
Rodzaj drewna - płyta wierzchnia Lity świerk sitkajski z Alaski
Wykończenie - płyta wierzchnia Wysoki połysk
Rodzaj drewna - boki i tył Orzech
Wykończenie - boki i tył Wysoki połysk
Rodzaj drewna - gryf Mahoń
Wykończenie - gryf Wysoki połysk
Pręt regulacyjny Dwustronny
Łączenie gryfu z korpusem Spanish Heel
Rodzaj drewna - podstrunnica Indyjski laurel
Rodzaj drewna - mostek Indyjski laurel
Klucze Pozłacane z białym motylkami
Ilość progów 19
Menzura 650 mm
Szerokość gryfu 48 mm
Głębokość korpusu 102 mm

 

Filmy prezentujące produkt

 

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Gitara elektro-klasyczna Ortega RCE158SN-TSB wąski gryf lity top podpalana Kraków, Ortega RCE158SN-TSB