Fraud Blocker

Ortega RCE145WH ][ Gitara elektro-klasyczna 4/4 z wąskim gryfem i korpusem

 • 2 112,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
 • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Szczególne cechy Ortega RCE145WH

 • Elektronika z tunerem
 • Wąski gryf i korpus (thinline)
 • Kolor biały
 • Wcięcie w korpusie
 • Lity świerk na płycie wierzchniej
 • Korpus w rozmiarze 4/4
 • Wykończenie na wysoki połysk
 • Specjalny mostek z 12 otworami
 • Pasek i pokrowiec w komplecie
 • Struny Savarez 510 CJ

 

Ogólny opis gitary

Gitary klasyczne z serii Ortega "Family Pro" to kolejny krok w stronę profesjonalnego grania. Charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz rozsądną ceną. Te instrumenty pozostaną w rodzinie na długi czas.

 

Drewno i wykończenie

Gitara elektro-klasyczna Ortega RCE145WH występuje w rozmiarze 4/4 z wąskim gryfem i korpusem. Posiada płytę wierzchnią wykonaną z kanadyjskiego litego świerku Engelmanna, który zapewnia jasne, a zarazem donośne brzmienie. Boki, tył i gryf to ciemny mahoń. Na mostku i podstrunnicy został użyty solidny i ceniony orzech. Korpus ma wcięcie, które ułatwi grę na wyższych progach. Całość wykończona na wysoki połysk w białym kolorze.

 

Informacje techniczne

Koronę gitary, a więc jej główkę, zdobią pozłacane klucze w klasycznym stylu z białymi motylkami. Gryf został zaopatrzony w dwustronny pręt do regulacji, którym można ustawić wysokość strun na podstrunnicą (czyli akcję). Warto zwrócić uwagę na wyjątkowe rozwiązanie użyte w mostku, a mianowicie podwójne otwory na struny, co wpływa na utrzymanie odpowiedniego stroju oraz sprawia, że struny są bardziej napięte, dzięki czemu otrzymujemy jasne i mocne brzmienie. Założone przez producenta struny to Savarez 510 CJ o wysokim naprężeniu (twarde).

 

Z prądem

Model RCE145WH ma na pokładzie zamontowaną elektronikę Ortega MagusPro-NL. Została zaprojektowana od zera, z myślą o gitarze z nylonowymi strunami. Posiada przełącznik fazy (phase), który pozwoli wyeliminować sprężenia zwrotne, gdy do wzmacniacza wraz z instrumentem będzie podłączony mikrofon. Regulacja basu, środka (mid) oraz góry (treble). Ma bardzo szybki i dokładny tuner z dwukolorowym wyświetlaczem. Każda struna posiada osobny kryształek piezo, co dobrze wpływa na klarowność dźwięków.

 

Dołączone dodatki

W komplecie z gitarą otrzymujemy wytrzymały pokrowiec Ortega ONB44 wykonany z nylonu i wyścielony grubą gąbką. Zapewni ochronę przed uszkodzeniami i zabrudzeniami oraz ułatwi transport. Dodatkowo otrzymujemy nylonowy pasek w kolorze czarnym Ortega ONS50STD-BK, który pozwoli grać na stojąco.

 

Specyfikacja

Elektronika Ortega MagusPro-NL ze stroikiem
Kolor Biały
Rodzaj drewna - płyta wierzchnia Lity świerk
Wykończenie - płyta wierzchnia Wysoki połysk
Rodzaj drewna - boki i tył Mahoń
Wykończenie - boki i tył Wysoki połysk
Rodzaj drewna - gryf Mahoń
Wykończenie - gryf Wysoki połysk
Pręt regulacyjny Dwustronny
Rodzaj drewna - podstrunnica Orzech
Rodzaj drewna - mostek Orzech
Klucze Pozłacane z białym motylkami
Ilość progów 19
Menzura 650 mm
Szerokość gryfu 48 mm
Głębokość korpusu 85 mm

 

Filmy prezentujące gitarę

 

 

Akcesoria w zestawie

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Gitara elektro-klasyczna Ortega RCE145WH biała top lity świerk thinline Kraków, Ortega RCE145WH thinline, Ortega RCE145WH