Fraud Blocker

Ortega RCE131 ][ Gitara elektro-klasyczna 4/4

 • 1 892,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
 • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Szczególne cechy gitary elektro-klasycznej Ortega RCE131

 • Elektronika z tunerem
 • Wcięcie w korpusie
 • Lity cedr na płycie wierzchniej
 • Naturalny kolor drewna
 • Korpus w rozmiarze 4/4
 • Satynowe wykończenie
 • Specjalny mostek z 12 otworami
 • Pasek i pokrowiec w komplecie
 • Struny Savarez 510 CJ

 

Ogólny opis gitary

Gitary klasyczne z serii Ortega "Family Pro" to kolejny krok w stronę profesjonalnego grania. Charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz rozsądną ceną. Te instrumenty pozostaną w rodzinie na długi czas.

 

Zastosowane drewno

Gitara elektro-klasyczna Ortega RCE131 występuje w rozmiarze 4/4. Posiada płytę wierzchnią wykonaną z kanadyjskiego litego cedru czerwonego, pozyskiwanego z zachodniej części Ameryki Północnej. Charakteryzuje się jasnym i pełnym brzmieniem. Boki, tył i gryf to ciemny mahoń. Na mostku i podstrunnicy został użyty solidny i ceniony orzech. Korpus ma wcięcie, które ułatwi grę na wyższych progach.

 

Techniczne szczegóły

Koronę gitary, a więc jej główkę, zdobią chromowane klucze w klasycznym stylu z białymi motylkami. Gryf został zaopatrzony w dwustronny pręt do regulacji, którym można ustawić wysokość strun na podstrunnicą (czyli akcję). Warto zwrócić uwagę na wyjątkowe rozwiązanie użyte w mostku, a mianowicie podwójne otwory na struny, co wpływa na utrzymanie odpowiedniego stroju oraz sprawia, że struny są bardziej napięte, dzięki czemu otrzymujemy jasne i mocne brzmienie. Założone przez producenta struny to Savarez 510 CJ o wysokim naprężeniu (twarde).

 

Z prądem

Model RCE131 ma na pokładzie zamontowaną elektronikę Ortega MagusPro-NL. Została zaprojektowana od zera, z myślą o gitarze z nylonowymi strunami. Posiada przełącznik fazy (phase), który pozwoli wyeliminować sprężenia zwrotne, gdy do wzmacniacza wraz z instrumentem będzie podłączony mikrofon. Regulacja basu, środka (mid) oraz góry (treble). Ma bardzo szybki i dokładny tuner z dwukolorowym wyświetlaczem. Każda struna posiada osobny kryształek piezo, co dobrze wpływa na klarowność dźwięków.

 

Dołączone dodatki

W komplecie z gitarą otrzymujemy wytrzymały pokrowiec Ortega ONB44 wykonany z nylonu i wyścielony grubą gąbką. Zapewni ochronę przed uszkodzeniami i zabrudzeniami oraz ułatwi transport. Dodatkowo otrzymujemy nylonowy pasek w kolorze czarnym Ortega ONS50STD-BK, który pozwoli grać na stojąco.

 

Specyfikacja

Elektronika Ortega MagusPro-NL ze stroikiem
Kolor Naturalny
Rodzaj drewna - płyta wierzchnia Lity cedr
Wykończenie - płyta wierzchnia Satynowe
Rodzaj drewna - boki i tył Mahoń
Wykończenie - boki i tył Satynowe
Rodzaj drewna - gryf Mahoń
Wykończenie - gryf Satynowe
Pręt regulacyjny Dwustronny
Rodzaj drewna - podstrunnica Orzech
Rodzaj drewna - mostek Orzech
Klucze Chromowane z białym motylkami
Ilość progów 19
Menzura 650 mm
Szerokość gryfu 52 mm
Głębokość korpusu 102 mm

 

Filmy prezentujące instrument

 

 

Akcesoria w zestawie

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Gitara elektro-klasyczna Ortega RCE131 top lity cedr Kraków, Ortega RCE131, gitara klasyczna z elektroniką Ortega RCE131