Fraud Blocker

Fender Redondo Player Belmont Blue ][ Gitara elektro-akustyczna

  • 1 649,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy Redondo Player Belmont Blue

  • Gitara elektroakustyczna z serii California produkcji Indonezyjskiej
  • Korpus w kształcie o nazwie Redondo w kolorze niebieskim
  • Przedwzmacniacz i przetwornik Fishmann
  • Gitara w całości jest pokryta lakierem z wykończeniem na błysk
  • Mahoniowy gryf z profilem w kształcie litery „C” jak w elektryku
  • Podstrunnica i mostek z orzecha włoskiego
  • Główka wzorowana na główce Stratocastera w kolorze korpusu

 

Ogólny opis

O serii California

Firma Fender słynie na świecie z gitar elektrycznych, ale w swojej ofercie ma także gitary akustyczne i to nie tylko te zawodowe, ale też te dla ludzi. Dla ludzi z aspiracjami! Jest to całkowicie zrozumiałe. Firma stara się przyzwyczaić do siebie nowych adeptów sztuki grania na gitarze. W związku z tym Fender co jakiś czas odświeża swoja ofertę w tym zakresie o nowe modele i serie produktów. Taką nową serią która pojawiła się jakiś czas temu na rynku jest seria California, w skład której wchodzi kilkadziesiąt modeli gitar w różnych kolorach oraz wykończeniach. Jest też bardzo interesująca gitara 12-strunowa.

Charakterystyczną cechą tych gitar jest główka wzorowana na gitara elektrycznych, a dokładnie Stratocastera, kształt gryfu, oraz specyficzne kolorystycznie, subtelne wykończenie w detalach. Szczególnie to połączenie formy gitary elektrycznej z umaszczeniem robi robotę. Ale to jest kwestia pierwszego wrażenia, a przecież w życiu liczy się tak naprawdę ostatnie wrażenie. Widoczna z daleka pozwala z łatwością rozpoznać, że gitarzysta gra właśnie na takiej, a nie innej gitarze. I o ile z punktu widzenia marketingu ma to sens, tak z punktu widzenia samego użytkowania ma to już mniejsze znaczenie, bo ostatecznie najważniejsze jest by gitara była grywalna. Na szczęście gitary z serii California są bardzo grywalne, o czym można się u nas w składzie przekonać :) 

 

O samej gitarze

Gitara jest zbudowana w oparciu o kształt korpusu zwany Redondo, który w zasadzie jest typowym kształtem dla gitar akustycznych powszechnie znanym pod nazwą Dreadnought. Gitara jest w całości pomalowana na kolor niebieski, zaprojektowana do grania, posiada top z litego świerku, mahoniowy tył i boki. Poza tym ma główkę wzorowaną główce Stratocastera, czym pięknie nawiązuje do tradycji firmy Fender. Trzeba przyznać, że wygląda to bardzo stylowo i jednocześnie niekonwencjonalnie. Niekonwencjonalny od samych trzewi, Redondo Player jest zdecydowanie czymś innym i ekscytującym. To samo bezkompromisowe podejście, które nadaje gitarze niepowtarzalny klimat, dotyczy każdego aspektu jej konstrukcji. Posiada zoptymalizowane usztywnienie, które pozwala zmniejszyć masę oraz w efekcie daje doskonały rezonans. Siodełko oraz mostek to Graph Tech NuBone, a elektronikę stanowi Fshmann. Gryf jest lekki, zrobiony z mahoniu, ma wygodny, wąski profil w kształcie litery „C” wzorowany na profilu gryfu gitar elektrycznych. Dzięki doskonałej grywalności, charakterystycznemu wyglądowi i niepowtarzalnemu klimatowi Fender, Redondo Player jest instrumentem, który dumnie uzupełnia się tradycję instrumentów akustycznych. Innymi słowy piękna gitara dla pięknych ludzi ;)

 

Specyfikacja

Ogólne

Nazwa modelu Redondo Player, Walnut Fingerboard, Belmont Blue
Numer modelu #0970713010
Seria California
Kraj produkcji Indonezja

Korpus

Kolor korpusu Belmont Blue
Materiał korpusu Top z litego świerku z laminowanym mahoniowym tyłem i bokami
Wykończenie korpusu Polyester na błysk
Kształt korpusu Redondo / Dreadnought

Gryf

Materiał gryfu Mahoń
Wykończenie gryfu Urethane, satynowe
Kształt gryfu Slim "C"
Menzura 25.6" (650 mm)
Podstrunnica Orzech
Radius 15.75" (400 mm)
Liczba progów 20
Siodełko Graph Tech NuBone
Szerokość siodełka 1.69" (43 mm)
Znaczniki Białe kropki

Elektronika i pozostałe

Sterowanie Volume, Bass, Treble
Mostek Modern Viking
Wykończenie osprzętu Chrome
Klucze Zamknięte
Pickguard 3-Ply Gold
Struny fabrycznie Fender Dura-Tone Coated 80/20 Bronze (.012-.052)

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Gitara elektro-akustyczna Redondo Player Belmont Blue 097-0713-010 Fender, Gitary elektro-akustyczne, FENDER, 097-0713-010, 0970713010, Redondo Player Belmont Blue, California Redondo Player Belmont Blue, Redondo Plyr, Belmont Blue WN