Furch Blue Dc-SW SPE | Gitara elektro-akustyczna

 • 5 700,00 zł
 • Wez leasing
 • Dodaj recenzję:
 • Kod:
  BLUE DC-SW SPE
 • Producent:
 • Na składzie:
  0 szt

Kluczowe cechy elektro-akustyka Blue Dc-SW LR Baggs SPE Furch

 • Gitara elektro-akustyczna produkcji czeskiej
 • Korpus Dreadnought z wcięciem w kolorze naturalnym
 • Specjalne wyciszanie płyt rezonansowych
 • Rewolucyjne złącze szyjkowe Furch CNR System
 • Rozeta zdobiona pojedynczą czarną obręczą
 • Na topie świerk sitka, na bokach i z tyłu mahoń
 • Elektronika System LR Baggs Stagepro Element.
 • Wykończenie Open-pore
 • W zestawie Gig Bag

 

Ogólny opis

Płyta rezonansowa modelu Furch Blue SW wykonana jest z wysokiej jakości świerku Sitka. Tył i boki są wykonane z wysokiej jakości orzecha czarnego. Wykończenie z otwartymi porami pozostawia odsłonięte pory drewna, co pozwala zachować naturalne właściwości akustyczne drewna. To połączenie wysokiej jakości litego drewna i zastrzeżonego wykończenia zapewnia piękne brzmienie gitary w całym zakresie tonalnym, ze zrównoważonymi częstotliwościami średnich tonów. 

 

Niezwykły dźwięk

Jeśli chodzi o to co jest najważniejsze to z całą pewnością najważniejsze dla producenta gitar Furch jest dźwięk. Ich doskonałe właściwości akustyczne są wynikiem najnowocześniejszych technologii, własnych, ściśle strzeżonych procesów produkcyjnych oraz precyzji wykonania w połączeniu z wykorzystaniem najlepszych dostępnych materiałów. Gitara Furch Blue SW nie jest żadnym fuksem, nie wyskoczyła sroce spod ogona, jest to gitara, która powstała w wyniku namysłu w połączeniu z doświadczeniem oraz z pasji. Takie podejście zawsze daje w efekcie dobre efekty oraz jest nagradzane przez użytkowników, którzy potrafią docenić jakoś instrumentu. 

 

Unikalny proces dźwięczności

Najwyższą jakość gitary Furch Blue SW podkreśla fakt, że płyta rezonansowa jest indywidualnie dostrajana za pomocą specjalnego procesu, który poprawia właściwości tonalne gitary. Dzięki temu gitara Furch Blue SW ma krystalicznie czysty, bogaty harmonicznie, zrównoważony i wysoce dynamiczny dźwięk w całym spektrum tonalnym. To zresztą słychać.

 

Wykończenie Open-Pore

Gitara Furch Blue SW ma tzw. wykończenie Open-Pore Finish. Jest to specjalne cienkie wykończenie, które promuje naturalne właściwości dźwiękowe drewna i zapewnia doskonały poziom ochrony powierzchni. Wykończenie akcentuje niskie częstotliwości i daje naturalny dźwięk drzewny. czuć to pod palcami i na brzuchu, oraz ostatecznie w uszach. 

 

Furch CNR System Neck Design

Wszystkie Gitary Furch są wyposażone w wysokiej precyzji pręt regulujący o podwójnym działaniu. Utrzymuje on stabilność gryfu i umożliwia precyzyjne dopasowanie wypukłości gryfu w obu kierunkach. Pręt jest zainstalowany w karbonowej obudowie wypełnionej silikonem, aby zapobiec niepożądanym drganiom i zapewnić płynne działanie. Bardzo sztywna osłona pręta z włókna węglowego utrzymuje gryf w ustawionej pozycji przez okres znacznie dłuższy niż w przypadku standardowych konstrukcji.

 

System LR Baggs Stagepro Element

Gitara Furch Blue DC-SW SPE wyposażona jest w LR Baggs Stagepro Element, który jest ulepszoną wersją aktywnego systemu LR Baggs Element - Volume Tone Control. Dodatkowe funkcje elementu Stagepro obejmują zamontowany z boku przedwzmacniacz z trzypasmowym korektorem i inwersją faz, a także czuły tuner na pokładzie. Dzięki czystemu, klasycznemu wyglądowi system przetworników Stagepro Element zapewnia łatwy dostęp do baterii i zawiera filtr wycinający Garrett Null, który zapewnia ciepły, nieskazitelny dźwięk nawet w najtrudniejszych warunkach.

 

Kilka o firmie Furch?

Korzenie firmy sięgają jeszcze lat 70 XX wieku, ale dopiero początek wieki XXI to wielki rozkwit i rozwój tej firmy. Zatrudniając ponad 60 pracowników, Furch Guitars jest dziś kierowany przez Petra Furcha, który prowadzi firmę na ścieżce projektowania i produkcji najwyższej klasy instrumentów. Furch Guitars angażuje się w ciągłe wprowadzanie nowych projektów i nowych, ambitnych i skutecznych cech konstrukcyjnych. Stosowanie najnowocześniejszych technologii oraz wdrażanie wyników własnych badań w celu dalszej poprawy jakości instrumentów muzycznych skutkuje tym, że dziś gitary Furch uznane są na całym świecie za wzór do naśladowania. O wysokiej jakości gitar Furch najlepiej świadczą referencje od najlepszych muzyków, takich jak Calum Graham, Glen Hansard, Suzanne Vega, Zdenek Bina, Frantisek Cerny i David Koller.

 

Specyfikacja

Ogólne

Nazwa modelu Blue Dc-SW LR Baggs SPE
Kraj produkcji Republika czeska

Korpus

Kształt korpusu D jak Dreadnought
Miejsce łączenia gryfu z korpusem Na 14 progu
Płyta wierzchnia Świerk Sitka - AA
Tył i boku Czarny orzech - AA
Binding W kolorze skorupy żółwia
Rozeta Podwójny pierścień z orzecha czarnego
Mostek Heban
Kołeczki na mostku Plastikowe
Siodełko TUSQ w pełni skompensowany
Szerokość strun na mostku 55 mm
Wykończenie płyty wierzchniej Matowe / Open-pore
Wykończenie tyły i boków Matowe / Open-pore
Pickguard W kolorze skorupy żółwia
Elektronika LR Baggs Stagepro Element z tunerem i korektorem

Gryf

Szerokość siodełka 45 mm
Wzmocnienie gryfu System CNR z regulacją dual-action
Profil gryfu Furch Soft V
Menzura 650 mm
Podstrunnica Heban
Radius 400 mm
Znaczniki Białe kropki
Nakładka na główkę Heban
Materiał gryfu Afrykański mahoń
Maszynki Furch Chrome - przełożenie 1:15
Siodełko TUSQ Czarny
Odległość między strunami na siodełku 38 mm
Struny fabrycznie Elixir Ph-Br Nanoweb 12-53
Wykończenie gryfu Matowe / Open-pore
Wykończenie główki Matowe / Open-pore

Akcesoria

Opakowanie Gig Bag

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki

Słowa kluczowe oznaczające produkt

Gitara elektro-akustyczna Blue Dc-SW LR Baggs SPE Furch, Furch Blue, Furch, Gitary akustyczne, Gitary i basy, Gitary, Gitarówka, FURCH, Blue Dc-SW LR Baggs SPE Furch, Blue Dc-SW SPE Furch