Fraud Blocker

Fender Vintera 50s Precision Bass MN SFMG ][ 4-strunowa gitara basowa

  • 5 749,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy basówki Vintera '50s Precision Bass MN SFMG

  • Gitara basowa Precision Bass z serii Vintera produkcji Meksykańskiej
  • Korpus jesionowy w kolorze jasno zielonym
  • Pojedynczy podzielony przetwornik Vintage-Style '50s Split Single-Coil Precision Bass
  • Gryf w kształcie litery C z stylu Vintage
  • Podstrunnica klonowa o promieniu 7,25 cala z 20 progami w stylu vintage
  • 4-siodełkowy mostek z stylu Vintage
  • Klucze do strojenia z otwartym mechanizmem
  • W zestawie Gig Bag

 

Ogólny opis

Seria Vintera

W czerwcu 2019 roku firma Fender zaprezentowała nową linię vintage'owych gitar i basów - Vintera, nawiązującą do "złotej ery brzmienia i stylistyki Fendera". Jest to w zasadzie odświeżona seria Classic Player i podobnie jak we wcześniejszej serii, producent skupił się na tym, by wydobyć z instrumentów ich klasyczny duch i estetykę. I nie ma co ukrywać, jak zwykle im się to udało :)

 

Vintera '50s Precision Bass

Gitara jest dla basistów, którzy doceniają urok przeszłości dopasowanej do współczesnych oczekiwań. Firma Fender stworzyła nową serię Vintera, a wśród niej model Vintera '50s Precision Bass. Jest to kumulacja klasycznego wyglądu z klasycznym profilem gryfu, radiusem podstrunnicy z epoki, łamanym pojedynczym singlem oraz zaktualizowaną elektroniką. Jest to replika z tamtych lat, lekko dopracowana w detalach, które mają znaczenie.

 

Więcej detali i szczegółów

Aby zachować odpowiedni poziom oraz by osiągnąć wysoki poziom brzmienia basówki, firma Fender zastosowała pojedynczy łamany singiel i poddała go pewnym drobnym modyfikacjom. Jest to Vintage-Style '50s Split Single-Coil Precision Bass. Solówki basowe to domena Jazz Bassa dzięki jego bardziej zrównoważonemu brzmieniu, w preclu sprawa ma się trochę inaczej. Jest to mniej uniwersalna gitara, jest w niej więcej dołu. Z racji tego że jest tylko jedna  przystawka teoretycznie mamy tylko jeden rodzaj brzmienia, ale za to jaki! Oczywiście głębia tonalna jest zdecydowania większa niż to zostało napisane,t ale wymaga to większej świadomości muzycznej. Gryf jest w kształcie litery C z lat 50-tych, ma podstrunnicę klonową o klasycznym promieniu 7,25 cala oraz ma nabite 20 progów typu Vintage. Mostek też jest stylu vintage z czterema siodełkami. Cóż jeszcze można napisać o tej basówce, .. gitarę ustawia się w stylu vintage. Wyposażona jest w zaczepy na pasek. Osprzęt i płytka mocująca gryf są chromowane. Kolor gitary to Dakota Red, czyli taki czerwony. Pickguard jest jednowarstwowy w kolorze złotym. . Trzeba przyznać pięknie się to wszystko razem komponuje i jednym słowem jest to piękny i dostojny Precision Bazz!

 

Korpus z Olchy

W brzmieniu Olchy dominują średnie i wyższe pasma, ale mimo jej brzmienie jest uniwersalne i dość zrównoważone. Na sucho brzmi dość chłodno i płasko. Z racji na świetną odpowiedź i agresywny „atak”, drewno olchowe często wykorzystywane jest przy budowie tzw. „wyścigówek”, ale jest to także klasyczne drewno wykorzystywane przez Firmę Fender, czego przykładem jest własnie ten Precision Bass.

 

Gryf z lat 50

Profil gryfu ma kształt typu C lat 50-tych. Wykończony na błysk z tyłu ładnie leży w dłoni i dodaje graniu waloru komfortu. Jest ogromnie wygodny, choć zgodnie z tradycją bardziej przypomina trzonek łopaty. Jest przede wszytskim szerszy na wysoości siodełka od gryfu Jazz Bassa. Taki jest urok Precla.

 

Klasyczny przetwornik z epoki

Zastosowano jeden łamany przetwornik typu singiel, co nie jest żadną rewolucją, w końcu to jest Precision Bass. Jest to Vintage-Style '50s Split Single-Coil Precision Bass. Bardzo fajnie mruczy ten przetwornik, a osadzony w konstrukcji Precla powala wydobyć bardzo wiele prawdy muzycznej.

 

Klasyczna podstrunnica

Podstrunnica o przekątnej 7,25 cala, jest wymagająca oraz podnosi poziom satysfakcji w graniu. Dzięki progom typu Vintage mamy tu klasykę na każdym etapie, a to się często liczy najbardziej, bo trzeba pamiętać o tym, że brzmienie instrumentu nie sprowadza się jedynie do tego jaki generuje dźwięk. Liczy się także to jak się go generuje, chodzi o ten feeling w graniu.

 

Mostek w stylu Vintage

Gitara posiada stylowy, klasyczny mostek z czterema stalowymi siodełkami beczkowymi. Jest to jak się nie trudno domyśleć ukłon w stronę klasyki, a więc i  autentycznego brzmienia Jazz Bass'a.

 

Specyfikacja

Ogólne

Nazwa modelu Vintera '50s Precision Bass, Maple Fingerboard, Seafoam Green
Numer modelu 0149612373
Seria Vintera
Kraj produkcji Meksyk

Korpus

Kolor korpusu Seafoam Green
Materiał korpusu Olcha
Wykończenie korpusu Polyester na błysk
Kształt korpusu Precision Bass

Gryf

Materiał gryfu Klon
Wykończenie gryfu Urethane na błysk
Kształt gryfu C z lat 70 -tych
Menzura 34" (86.36 cm)
Podstrunnica Klon
Radius podstrunnicy 7.25" (184.1 mm)
Ilość progów 20
Rozmiar progów Vintage
Materiał siodełka Kość syntetyczna
Szerokość siodełka 1.75" (44.45 mm)
Znaczniki Czarne kropki
Pręt regulacyjny Vintage-Style

Elektronika

Przetwornik mostkowy Vintage-Style '50s Split Single-Coil Precision Bass
Sterowanie Master Volume, Master Tone
Elektronika Pasywna
Układ przetworników S

Osprzęt i pozostałe

Mostek 4-siodełkowy American Vintage Bass
Wykończenie osprzętu Nickel/Chrome
Klucze American Vintage Reverse Open-Gear Bass
Pickguard 1-warstwowy złoty
Gałki Radełkowane płaskie
Struny fabrycznie Fender 7250M Nickel-Plated Steel Roundwound, Long Scale, .045-.105
Opakowanie Gig Bag

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Gitara basowa Vintera '50s Precision Bass MN Seafoam Green 014-9612-373 Fender, Precision Bass, Fender Vintera, Gitary basowe, FENDER, Vintera '50s Precision Bass MN Seafoam Green, 014-9612-373 , 0149612373, VINTERA 50S P BASS MN SFMG