Fender American Ultra Jazz Bass MN TXT | 4-strunowa gitara basowa

 • 10 004,00 zł
 • Wez leasing
 • Dodaj recenzję:
 • Kod:
  019-9022-790
 • Producent:

Kluczowe cechy American Ultra Jazz Bass MN TXT

 • Jazz Bass z serii American Ultra produkcji USA
 • Gitara o najwyższej jakości brzmienia i precyzji wykonania 
 • Korpus kolorze czarnym z olchy z rzeźbionymi konturami z tyłu
 • Przeprojektowany aktywny / pasywny przedwzmacniacz
 • Układ przetworników SS Ultra Noiseless Vintage Jazz Bass
 • Szyjka w kształcie „Modern D” z satynowym wykończeniem
 • Podstrunnica klonowa o zmiennym radiusie 10” - 14”
 • 21 progi o rozmiarze medium
 • W zestawie wysokiej jakości futerał ABS

 

Ogólny opis

Trochę historii

Fender Musical Instruments Corporation (FMIC, lub po prostu Fender) to amerykański producent instrumentów strunowych i wzmacniaczy. Fender produkuje gitary akustyczne, wzmacniacze basowe i sprzęt nagłośnieniowy, ale najbardziej znany jest ze swoich gitar elektrycznych i gitar basowych, w szczególności Stratocaster, Telecaster, Precision Bass i Jazz Bass. Firma została założona w Fullerton w Kalifornii przez Clarence'a Leonidasa „Leo” Fendera w 1946 roku. Jej główna siedziba znajduje się w Scottsdale w Arizonie.

 

O gitarach z serii American Ultra

W 2019 roku firma Fender prowadziła na rynek serię Ultra, która ma na celu zastąpienie dotychczasowej serii Elite, która to z kolei była następcą serii American Deluxe. Seria American Ultra to najbardziej zaawansowana seria gitar i basów dla wymagających graczy, którzy wymagają najwyższej precyzji, wydajności i brzmienia na najwyższym poziomie.

 

O samej gitarze

Gitara American Ultra Jazz Bass posiada unikalny profil „Modern D” ze zwiniętymi krawędziami podstrunnicy, zapewniającymi bardzo wysoki komfort grania, a profilowany korpus i miejsce mocowania gryfu umożliwia łatwy dostęp do najwyższych pozycji na gryfie bez zbędnego wysiłku. Podstrunnica posiada radius o zmiennej krzywiźnie od 10 do 14 cali. Na podstrunnicy znajduje się 21 progi o rozmiarze medium. Bardzo zaskakują też przetworniki, którymi są nowej generacji bezszumowe single Ultra Noiseless Vintage. Zaskoczenie bierze się stąd, że jak nigdy wcześniej udało się wyeliminować skutecznie naturalnego szumu singli przy jednoczesnym zachowaniu tego co najważniejsze w ich brzmieniu. Czuć w trakcie grania, że nie ma tu miejsca na żaden kompromis. Gitara została także wyposażona w nowy przeprojektowany przedwzmacniacz zapewniający nieograniczone możliwości tonalne - bez szumu. Możemy grać w trybie aktywnym jak i pasywnym. Dostajemy do ręki gitarę, która przemawia autentycznym Fenderowskim brzmieniem Jazz Bassa, prowadzi nas i pozwala osiągać satysfakcje na najwyższym poziomie. Wyprofilowane kontury tylnej części korpusu są równie piękne co funkcjonalne. Układ elektryczny jest podobnie zbudowany jak w gitarach z serii American Professional, gdzie poziom wysokich tonów nie spada drastycznie gdy zmniejsza się poziom głośności, dzięki czemu dynamika gry jest bardzo duża, nawet przy niskich głośnościach. To się wyraźnie czuje.

 

Korpus z Olchy

W brzmieniu Olchy dominują średnie i wyższe pasma, ale mimo jej brzmienie jest uniwersalne i zrównoważone. Na sucho brzmi dość chłodno i płasko. Z racji na świetną odpowiedź i agresywny „atak”, drewno olchowe często wykorzystywane jest przy budowie tzw. „wyścigówek”, ale jest to także klasyczne drewno wykorzystywane przez Firmę Fender, czego przykładem jest własnie ten Jazz Bass.

 

Wnioski

Ten wszechstronny, nowoczesny instrument został zabudowany z myślą by inspirował i by można było na nim  grać rzeczy piękne i ponadczasowe. Prawdziwe dzieło sztuki, które jednocześnie jest narzędziem, którym tworzenie staje się nie tyle łatwiejsze co bardziej świadome. To czysta przyjemność mieć w ofercie taki sprzęt, serdecznie zapraszamy do składu po gitary z serii American Ultra :)

 

Specyfikacja

Ogólne

Nazwa modelu American Ultra Jazz Bass, Maple Fingerboard, Texas Tea
Numer modelu 0199022790
Seria American Ultra
Kraj produkcji USA

Korpus

Kolor korpusu Texas Tea
Materiał korpusu Olcha
Wykończenie korpusu Poliuretan na błysk
Kształt korpusu Jazz Bass

Gryf

Materiał gryfu Klon
Wykończenie gryfu Uretanowe, matowe z połyskującą główką
Kształt gryfu Modern "D"
Menzura 34" (86.36 cm)
Podstrunnica Klon
Radius podstrunnicy Zmienna krzywizna od 10" to 14" (254 mm - 355.6 mm)
Ilość progów 21
Rozmiar progów Medium Jumbo
Rodzaj siodełka Kość
Szerokość siodełka 1.5" (38.1 mm)
Znaczniki Czarne bloki
Pręt regulacyjny Bi-Flex

Elektronika

Przetwornik przy mostku Ultra Noiseless Vintage Jazz Bass
Przetwornik przy gryfie Ultra Noiseless Vintage Jazz Bass
Potencjometry Master Volume, Pan Pot (Selektor Pickup), Wzmocnienie / obcięcie tonów wysokich, Wzmocnienie / obcięcie tonów średnich, Wzmocnienie / obcięcie basów, Pasywne brzmienie, Aktywny / Pasywny mini przełącznik
Układ przetworników SS
Elektronika Pasywna / aktywna

Pozostałe

Mostek 4-siodełkowy HiMass
Wykończenie osprzętu Nickel/Chrome
Klucze Lekkie klucze z łopatkami vintage Fender z literą „F” ze stożkowymi trzonkami
Pickguard Płytka 1-warstwowa złota, Anodowane aluminium
Gałki Jazzowy czarny plastik w stylu vintage
Struny fabrycznie Fender 7250M długa skala, (.045-.105)
Opakowanie Elite Molded Case


Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne link

Słowa kluczowe oznaczające produkt

Gitara basowa American Ultra Jazz Bass MN Texas Tea 019-9022-790 Fender, Jazz Bass, Fender American Ultra, Gitary basowe, FENDER, 019-9022-790, 0199022790, American Ultra Jazz Bass MN Texas Tea, AM ULTRA JAZZ BASS MN TXT