Furch Violet D-SY | Gitara akustyczna

 • 3 300,00 zł
 • Wez leasing
 • Dodaj recenzję:
 • Kod:
  VIOLET D-SY
 • Producent:
 • Na składzie:
  0 szt

Główne cechy gitary Violet D-SY

 • Gitara elektro-akustyczna produkcji czeskiej 
 • Korpus Dreadnought bez wcięcia w kolorze naturalnym
 • Specjalne wyciszanie płyt rezonansowych
 • Rewolucyjne złącze szyjkowe Furch CNR System
 • Wyrafinowany wygląd z pojedynczą rozetą z białą wstawką
 • Na topie świerk sitka, na bokach i z tyłu mahoń
 • Wykończenie Open-pore
 • W zestawie pokrowiec Gig Bag

 

Ogólny opis gitary

Gitary serii VIOLET są wykonane z wysokiej jakości świerku sitka i wielowarstwowego mahoniu. Jeśli się tak szczerze i mocno skupi nad tą gitarą, to można dostrzec, ta gitara daje taką kombinację tonalnych odcieni, że odnosi się wrażenie brzmienie ma promieniuje delikatną świetlistą barwą oraz jednocześnie daje silny, zrównoważony dźwięk. Taka gitara nadaje się do dla gitarzystów grających każdy rodzaj muzyki na gitarach akustycznych. Gitary Furch z serii Violet w pełni wykorzystują potencjał brzmieniowy pełnej płyty rezonansowej świerku Sitka oraz tyłu i boków z wielowarstwowego mahoniu. Tył jest wciśnięty w łuk, dzięki czemu nie są potrzebne żadne dodatkowe wzmocnienia. Ta konstrukcja ma pozytywny wpływ na rezonans gitary i przekłada się na mocne, głośne, dynamiczne i zrównoważone brzmienie, które zostało dodatkowo wzmocnione dzięki wykończeniu Open-Pore, które pozostawia odkryte pory drewna i zachowuje naturalną tonalność drewna. Gitary Furch Violet mają krystalicznie czysty, harmonicznie bogaty, zrównoważony i bardzo dynamiczny dźwięk w całym zakresie tonalnym.

 

Wykończenie Open-pore

Gitary Furch VIOLET SY posiadają wykończenie Open-Pore, które charakteryzuje się specjalną cienką powłoką ochronną, która promuje naturalne właściwości brzmieniowe gatunków drewna i zapewnia doskonały poziom ochrony powierzchni. Wykończenie podkreśla niskie częstotliwości i wytwarza naturalny, drzewno-korzenny dźwięk. Można powiedzieć, że czuć brzmienie w rękach. Weź gitarę Furch do ręki u nas a się tym sam przekonasz, my się o tym przekonujemy codziennie :) Atrakcyjny wygląd płyty rezonansowej gitar Furch VIOLET SY podkreśla połączenie czarnego wiązania i rozety z czarnym pierścieniem z białą linią, kontrastującym z delikatnym wyglądem świerkowej płyty górnej.

 

Skuteczna ochrona

Gitary Furch VIOLET SY są chronione przez czarną maskownicę, która została przeprojektowana przez dodanie przezroczystego przedłużenia w kierunku otworu rezonansowego. Nowy kształt maskownicy zapewnia lepszą ochronę płyty rezonansowej bez zakłócania wzoru rozety. Cechę charakterystyczną gitar Furch VIOLET SY jest to, że płyta rezonansowa jest dostrajana za pomocą procesu dźwiękowego, który zwiększa właściwości tonalne gitary. Dzięki temu gitary Furch VIOLET SY mają krystalicznie czysty, harmonicznie bogaty, zrównoważone i bardzo dynamiczne brzmienie w całym zakresie tonalnym.

 

Furch CNR System Neck Design

Wszystkie Gitary Furch są wyposażone w wysokiej precyzji pręt regulujący o podwójnym działaniu. Utrzymuje on stabilność gryfu i umożliwia precyzyjne dopasowanie wypukłości gryfu w obu kierunkach. Pręt jest zainstalowany w karbonowej obudowie wypełnionej silikonem, aby zapobiec niepożądanym drganiom i zapewnić płynne działanie. Bardzo sztywna osłona pręta z włókna węglowego utrzymuje gryf w ustawionej pozycji przez okres znacznie dłuższy niż w przypadku standardowych konstrukcji.

 

Kilka o firmie Furch?

Korzenie firmy sięgają jeszcze lat 70 XX wieku, ale dopiero początek wieki XXI to wielki rozkwit i rozwój tej firmy. Zatrudniając ponad 60 pracowników, Furch Guitars jest dziś kierowany przez Petra Furcha, który prowadzi firmę na ścieżce projektowania i produkcji najwyższej klasy instrumentów. Furch Guitars angażuje się w ciągłe wprowadzanie nowych projektów i nowych, ambitnych i skutecznych cech konstrukcyjnych. Stosowanie najnowocześniejszych technologii oraz wdrażanie wyników własnych badań w celu dalszej poprawy jakości instrumentów muzycznych skutkuje tym, że dziś gitary Furch uznane są na całym świecie za wzór do naśladowania. O wysokiej jakości gitar Furch najlepiej świadczą referencje od najlepszych muzyków, takich jak Calum Graham, Glen Hansard, Suzanne Vega, Zdenek Bina, Frantisek Cerny i David Koller.

 

Specyfikacja instrumentu

Ogólne

Nazwa modelu Violet D-SY
Kraj produkcji Republika Czeska

Korpus

Kształt korpusu D jak Dreadnought
Miejsce łączenia gryfu z korpusem Na 14 progu
Płyta wierzchnia Świerk Sitka- A
Tył i boku Wielowarstwowy Mahoń
Binding Czarny
Rozeta Czarna z białą linią
Mostek Heban
Kołeczki na mostku Plastikowe
Siodełko TUSQ w pełni skompensowany
Szerokość strun na mostku 55 mm
Wykończenie płyty wierzchniej Matowe / Open-pore
Wykończenie tyły i boków Matowe / Open-pore
Pickguard Czarny

Gryf

Szerokość siodełka 45 mm
Wzmocnienie gryfu System CNR z regulacją dual-action
Profil gryfu Furch Soft V
Menzura 650 mm
Podstrunnica Heban
Radius 400 mm
Znaczniki Białe kropki
Nakładka na główkę Heban
Materiał gryfu Afrykański mahoń
Maszynki Furch Chrome - przełożenie 1:15
Siodełko TUSQ Czarny
Odległość między strunami na siodełku 38 mm
Struny fabrycznie Elixir Ph-Br Nanoweb 12-53
Wykończenie gryfu Matowe / Open-pore
Wykończenie główki Matowe / Open-pore

Akcesoria

Opakowanie Gig Bag

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki

Słowa kluczowe oznaczające produkt

Gitara akustyczna Violet D-SY Furch, Furch Violet, Gitary, Gitary i basy, Gitary akustyczne, Gitarówka, FURCH, Violet D-SY, Violet D SY, Violet DSY, D-SY, D SY, DSY, Furch Violet Master's Choice