Fraud Blocker

Ibanez AW54JR-OPN ][ Gitara akustyczna Junior Body

  • 1 536,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy AW54JR-OPN

  • Gitara akustyczna z serii Artwood
  • Korpus w kształcie Dreadnought Junior body
  • Wierzchnia płyta z litego mahoniu
  • Wykończenie typu Open Pore

 

Ogólny opis

To zastanawiające jest jak to jest, że ciekawe produkty, a tym wypadku instrumenty mają tak ubogi opis na stronie producenta. Nie inaczej jest w tym wypadku. W związku z tym postaramy się uzupełnić tę lukę i podać tyle informacji na jej temat by ktoś kto to będzie czytał mógł poczuć się poinformowany w sposób wyczerpujący. Swoją drogą ze słowem 'wyczeprujący' łączy się pewna anegdota, ale treść jej zachowamy dla tych którzy odważą się o to zapytać gdy się u nas pojawią ;)

 

Coś o samej gitarze

Gitara AW54JR OPN to gitara z serii Artwood, cała wykonana z mahoniu, na wierzchu znajduje się lita płyta, a na boczkach laminat mahoniowy. Gitara jest mniejsza, drobniejsza, przez co jest to gitara mobilna w sam raz do podróży. Wykończenie nie należy do tych z połyskiem, przez to gitara robi wrażenie gitary z własną historią. Taka dystyngowana jest. Ponieważ jest to gitara mahoniowa to drewno nadaje gitarze ciepłe i równe brzmienie. Jest w tym brzmieniu taka suchość, która jest przyjemna dla ucha, ale brzmienie to nie tylko dźwięk. W skład brzmienia wchodzi także tzn flow, czyli grywalność i tu gitara pokazuje swoje walory, bo jest niezwykle wygodna i aż chce się na niej grać. Można na niej ustawić bardzo wygodną akcję strun, a pudło w kształcie Dreadnought nadaje brzmieniu odpowiednią głębię. Bardzo udany model, a reszta to już kwestia gustu, choć trzeba przyznać, że to zdanie to rodzaj wytrychu, bo gust to jednak jest coś co podlega rozwojowi, a to wymaga pracy. Innymi słowy na początek jest to naprawdę bardzo dobry instrument i powinien dać wiele frajdy przez długi czas. 

 

Charakterystyczne cechy modelu

Rzecz charakterystyczna dla tego modelu to Korpus w kształcie Dreadnought ma jednak mniejsze rozmiary oraz ścięcie na krawędzi dzięki któremu krawędź gitary nie wadzi tak w rękę. Dla jednych niepotrzebny 'ficzer' dla innych coś wartego uwagi. Gitara ma tez mniejsza menzurę. Dane w specyfikacji poniżej.

 

Specyfikacja

Ogólne

Seria Artwood
Kolor Brązowy
Leworęczna Nie

Korpus

Kształt korpusu Dreadnought
Materiał korpusu Boki mahoń, Top lite drewno, Top mahoń, Tył mahoń
Materiał gryfu Mahoń
Długość pudła 46,04 cm
Szerokość pudła 35,56 cm
Głębokość pudła 11,11 cm

Gryf

Podstrunnica Ovangkol
Skala 607mm
Radius podstrunnicy 15.75" (400 mm)
Szerokość siodełka 43 mm
Szerokość gryfu na 14 progu 54 mm
Grubość gryfu próg 1 21 mm
Grubość gryfu próg 12 22mm
Ilość progów 20
Ilość strun 6

Osprzęt

Mostek Ovangkol
Klucze Zamkniete olejowe
Maskownica Tortoiseshell
Opakowanie Brak

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Gitara akustyczna Junior body AW54JR-OPN Ibanez, Gitary akustyczne, IBANEZ, AW54JR-OPN Ibanez, AW54JROPN Ibanez, AW54JR OPN Ibanez, AW54JR-OPN, AW54JROPN, AW54JR OPN, AW54JR, Gitara z mniejszą menzurą Ibanez