Furch Indigo D-CY || Gitara akustyczna

  • 3 600,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Główne cechy gitary akustycznej Furch INDIGO D-CY

  • Gitara akustyczna firmy Furch produkcji czeskiej 
  • Korpus Dreadnought bez wcięcia w kolorze naturalnym
  • Rewolucyjne złącze szyjkowe Furch CNR System
  • Wyrafinowany wygląd z podwójną rozetą z czarną orzechową wstawką
  • Na topie cedr, na bokach i z tyłu mahoń
  • Wykończenie Open-pore
  • W zestawie pokrowiec Gig Bag

 

Ogólny opis gitary

Gitara akustyczna Furch Indigo D-CY to wysokiej jakości instrument o kształcie Dreadnought. Gitara opiera się na właściwościach akustycznych pełnej płyty czerwonego  cedru. Tył i boki wykonane są z mahoniu warstwowego. Oparcie nie wymaga usztywnienia, co korzystnie wpływa na właściwości akustyczne instrumentu. Wykończenie Furch Open-Pore zapewniają gitarze ciepły, naturalny wygląd oraz bardzo mocny, głośny i dynamiczny dźwięk. 

 

Wykończenie Open-pore

Gitary Furch Indygo D-CY posiadają wykończenie Open-Pore, które charakteryzuje się specjalną cienką powłoką ochronną, która promuje naturalne właściwości brzmieniowe gatunków drewna i zapewnia doskonały poziom ochrony powierzchni. Wykończenie podkreśla niskie częstotliwości i wytwarza naturalny, drzewno-korzenny dźwięk. Można powiedzieć, że czuć brzmienie w rękach. Weź gitarę Furch do ręki u nas a się tym sam przekonasz, my się o tym przekonujemy codziennie :) Atrakcyjny wygląd płyty rezonansowej gitar Furch Indigo D-CY podkreśla potrójny pierścień w kolorze czarnym naokoło otworu rezonansowego z jednym wypełnieniem w kolorze orzechu.

 

Skuteczna ochrona

Gitary Furch Indigo D-CY są chronione czarną maskownicą, która została przeprojektowana przez dodanie przezroczystego przedłużenia w kierunku otworu rezonansowego. Nowy kształt maskownicy zapewnia lepszą ochronę płyty rezonansowej bez zakłócania wzoru rozety. Cechę charakterystyczną gitar Furch Indigo D-CY jest to, że płyta rezonansowa jest dostrajana za pomocą procesu dźwiękowego, który zwiększa właściwości tonalne gitary. Dzięki temu gitary Furch Indigo D-CY mają krystalicznie czysty, harmonicznie bogaty, zrównoważone i bardzo dynamiczne brzmienie w całym zakresie tonalnym.

 

Furch CNR System Neck Design

Wszystkie Gitary Furch są wyposażone w wysokiej precyzji pręt regulujący o podwójnym działaniu. Utrzymuje on stabilność gryfu i umożliwia precyzyjne dopasowanie wypukłości gryfu w obu kierunkach. Pręt jest zainstalowany w karbonowej obudowie wypełnionej silikonem, aby zapobiec niepożądanym drganiom i zapewnić płynne działanie. Bardzo sztywna osłona pręta z włókna węglowego utrzymuje gryf w ustawionej pozycji przez okres znacznie dłuższy niż w przypadku standardowych konstrukcji.

 

Kilka o firmie Furch?

Korzenie firmy sięgają jeszcze lat 70 XX wieku, ale dopiero początek wieki XXI to wielki rozkwit i rozwój tej firmy. Zatrudniając ponad 60 pracowników, Furch Guitars jest dziś kierowany przez Petra Furcha, który prowadzi firmę na ścieżce projektowania i produkcji najwyższej klasy instrumentów. Furch Guitars angażuje się w ciągłe wprowadzanie nowych projektów i nowych, ambitnych i skutecznych cech konstrukcyjnych. Stosowanie najnowocześniejszych technologii oraz wdrażanie wyników własnych badań w celu dalszej poprawy jakości instrumentów muzycznych skutkuje tym, że dziś gitary Furch uznane są na całym świecie za wzór do naśladowania. O wysokiej jakości gitar Furch najlepiej świadczą referencje od najlepszych muzyków, takich jak Calum Graham, Glen Hansard, Suzanne Vega, Zdenek Bina, Frantisek Cerny i David Koller.

 

Specyfikacja instrumentu

Ogólne

Nazwa modelu Indigo D-CY
Kraj produkcji Republika Czeska

Korpus

Kształt korpusu D jak Dreadnought
Miejsce łączenia gryfu z korpusem Na 14 progu
Płyta wierzchnia Czerwony Cedr - AA
Tył i boku Wielowarstwowy Mahoń
Binding Czarny
Rozeta Potrójny czarny pierścień z drewnianym wypełnieniem
Mostek Heban
Kołeczki na mostku Plastikowe
Siodełko TUSQ w pełni skompensowany
Szerokość strun na mostku 55 mm
Wykończenie płyty wierzchniej Matowe / Open-pore
Wykończenie tyły i boków Matowe / Open-pore
Pickguard W kolorze skorupy żółwia

Gryf

Szerokość siodełka 45 mm
Wzmocnienie gryfu System CNR z regulacją dual-action
Profil gryfu Furch Soft V
Menzura 650 mm
Podstrunnica Heban
Radius 400 mm
Znaczniki Białe kropki
Nakładka na główkę Heban
Materiał gryfu Afrykański mahoń
Maszynki Furch Chrome - przełożenie 1:15
Siodełko TUSQ Czarny
Odległość między strunami na siodełku 38 mm
Struny fabrycznie Elixir Ph-Br Nanoweb 12-53
Wykończenie gryfu Matowe / Open-pore
Wykończenie główki Matowe / Open-pore

Akcesoria

Opakowanie Gig Bag


Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki

Słowa kluczowe oznaczające produkt

Gitara akustyczna INDIGO D-CY Furch, Furch Indigo, Gitary, Gitary i basy, Gitary akustyczne, Gitarówka, FURCH, INDIGO D-CY, INDIGO DCY, INDIGO D CY, czeskie gitary akustyczne, czeska gitara