Framus Legacy FG-14 SV VNT ][ Gitara akustyczna

  • 1 627,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy gitary FG-14 SV VNT

  • Gitara akustyczna firmy Framus z serii Legacy
  • Korpus w kształcie Grand Auditorium
  • Top wykonany z litego świerku sitkajskiego, tył i boki z mahoniu
  • Gryf masywny, wygodny i szeroki Idealny do grania w stylu fingersytle, wykonany z mahoniu o profilu C
  • Podstrunnica ze wschodnioindyjskiego palisandru z 21 progami o radiusie 16 cali
  • Wykończenie naturalne, gloss, czyli na błysk
  • Bardzo przyjemna i solidna konstrukcja
  • 4 letnia gwarancja w-music distribution (wymagana rejestracja produktu)

 

Ogólny opis

Seria Legacy w służbie Framusa

Gitary akustyczne firmy Framus to gitary wykonywane ręcznie, odwołujące się do najwyższych standardów wykonania. Gitary są znakomicie wyposażone, a dbałość o szczególny wydać gołym okiem. Gust i smak projektanta i wykonawcy czuć pod dłonią. bo nie dość, że gitary są znakomicie wykonane, to jeszcze doskonale się spisują jako instrumenty.

 

Odrobinę historii

Framus to niemiecka firma produkująca instrumenty strunowe, np gitary w szczególności specjalizowała się w instrumentach typu arch-top, Powstała w 1946 r. i trwała aż do bankructwa w 1975 r. (nie wytrzymała konkurencji z tanimi instrumentami z dalekiego wschodu). Marka Framus odrodziła się w 1995 r. jako część Warwick GmbH & Co Music Equipment KG w Markneukirchen. Nazwa Framus jest akronimem słów: "Franconian music production Fred Wilfer investment trust". Przez lata trwania firma zdołała wypracować sobie bardzo silną pozycję na rynku muzycznym, produkując wysokiej klasy instrumenty, w których niemieccy lutnicy i inżynierowie umiejętnie łączą sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne z najnowszymi, nowatorskimi koncepcjami technicznymi.

 

Jakość potwierdzona nazwiskami

Gitary Framusa były obecne wśród sprzętu artystów najwyższej próby. Grali na nich acy artyści jak Elvis Presley, który używał modeli Tango i Riviera, John Lenon zwykle używał 12 strunowego Hootennny a Dadiv Bowie na Texan12. Poza tym te instrumenty używali też Paul McCartney, Keith Richards, Bill Wyman, Ray Davies oraz wielu innych! Jak znamy życie nic sie w tym względzie nie zmieni, bo jak ktoś coś robi z należytą starannością to zawsze znajdą się tacy którzy będą potrzebować dobrze wykonanych instrumentów. Fachowcy Framusa o tym dobrze wiedza dlatego od lat nie zwalniają tempa i cały czas trzymają wysoki poziom swoich wyrobów. To czysta przyjemność sprzedawać takie instrumenty. 

 

Ogólnie o serii Legacy

W skład serii Legacy wchodzą cztery podstawowe modele: Folk, Dreadnought, Grand Auditorium i Parlor – wszystkie modele posiadają top wykonany z litego mahoniu lub świerku. Gitary z elektroniką posiadają wcięcie, które tak ułatwia granie na wyższych pozycjach. Gitary elektro-akustyczne Framusa z serii Legacy są wyposażone fabrycznie w struny Cleartone EMP, posiadają siodełko i podstawek z kości, mają zdobienia z abalonu i macicy perłowej. Modele elektroakustyczne mają na wyposażeniu preampy Fishman Isys+ z przetwornikiem Sonicore. Pięknie się to razem komponuje i daje wiele przyjemności z gry. Gorąco polecamy sprawdzić te instrumenty u nas na miejscu w składzie. Nie bez powodu podjęliśmy się trudu sprowadzenia tych instrumentów do nas do sklepu. Jesteśmy przekonani, że trafią one w gusta osób, które mają swój wyrobiony smak i gust. Zapraszamy! :)

 

Idealna gitara do Fingerstyle

Ale co to właściwie jest ten styl fingerstyle? Jest to odpowiednik fingerpickingu. Zgodnie z pojęciem Tommy Emmanuel’a, fingerstyle jest przełożeniem techniki pianistycznej na gitarę, gdzie wszystkie palce poza kciukiem wykonują taka samą pracę jak prawa ręka pianisty, a kciuk pełni rolę ręki lewej. Typowe w tym stylu grania jest łączenie w instrumencie podkładu rytmicznego z melodią i basem. Każda gitara czy to klasyczna, czy akustyczna i basowa, czy elektryczna jest w zasadzie takim samym instrumentem, bo w zasadzie konstrukcja jest podobna (do pewnego stopnia), liczą się natomiast niuanse, które jednak albo ciążą do pewnego stylu grania, albo wręcz go umożliwiają, a inne uniemożliwiają, i podobnie jest z tą gitarą. Jest to w zasadzie typowa gitara akustyczna, jednak konstrukcja gryfu w tej gitarze ewidentnie sprzyja graniu techniką fingerstyle. Więc jeśli ktoś szuka gitary do fingerstyle to ten Framus jest jak znalazł.

 

Przedłużona gwarancja

Zarejestruj swój produkt na www.w-distribution.de/Warranty i przedłuż gwarancję na 4 lata. Sprawdź warunki gwarancji na stronie

 

Specyfikacja

Ogólne

Seria Framus Legacy
Gwarancja 4 letnia gwarancja w-music distribution (wymagana rejestracja produktu)
Kraj produkcji Made in china

Korpus

Kształt korpusu Grand Auditorium
Menzura 648 mm / 24,75 cala
Top Z litego mahoniu (Entandrophragma cylindricum)
Tył i boki Mahoń (entandrophragma cylindricum)
Binding Skorupa żółwia
Całkowita długość  1030 mm
Maksymalna szerokość 405 mm
Szerokość na ramieniu  292 mm
Głębokość min / max  97 mm / 116 mm

Gryf

Gryf Mahoniowy (entandrophragma cylindricum)
Podstrunnica Palisander wschodnioindyjski (dalbergia latifolia)
Profil Kształt C
Radius 16 cali
Znaczniki Kropki
Szerokość siodełka 48 mm / 1,88 cala
Szerokość na 12 progu 52.5 mm / 2,06 cala
Ilość progów 21, nickel silver medium

Mostek

Materiał siodełka Kościane siodełko
Mostek Palisander wschodnioindyjski (dalbergia latifolia), kompensowany, kościany podstawek
Kołki Hebanowe

Pozostałe

Klucze Zamknięte 15:1
Wykończenie osprzętu Chromowany osprzęt
Struny fabryczne Cleartone .012-.053 (ct 7412)
Wykończenie Natural Transparent Gloss, czyli lakier po całości ;)

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki

Słowa kluczowe oznaczające produkt

Gitara akustyczna FG-14 SV VNT seria Legacy Framus, Gitary, Gitary akustyczne, FRAMUS, FR FG 14 SV VNT, FG 14 SV VNT, Framus FG 14 SV VNT, Framus FG-14 SV VNT, Framus FG-14, Framus Fingerstyle, gitara do fingerstyle