Fraud Blocker

TC ELECTRONIC Gauss Tape Echo ][ Efekt gitarowy

  • 478,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy efektu gitarowego TC ELECTRONIC Gauss Tape Echo

  • Efekt delay typu vintage
  • Wysokiej jakości układ cyfrowy
  • Autentyczne brzmienia echa taśmowego
  • Kostka wyposażona w True Bypass
  • Montowane na górze złącza sygnałowe
  • Kompaktowa, odporna na trudy trasy obudowa
  • Poręczny i w przystępnej cenie
  • Zasilanie baterią 9V lub zewnętrznym zasilaczem (opcjonalnie)

 

Ogólny opis

Niewiele współczesnych efektów opóźniających darzonych jest taką estymą jak urządzenia z przeszłości. Ciepłe, tłuste brzmienia starych magnetofonów szpulowych stały się legendą, ale same urządzenia są trudne do zdobycia, są dość humorzaste i… zwyczajnie drogie.


Gauss Tape Echo realistycznie symuluje brzmienie legendarnych maszyn taśmowych, świetnie gra z innymi efektami i jest w zasięgu twojego portfela! Cechuje się prostym w obsłudze interfejsem, oferującym kontrolę nad czasem opóźnienia, sustainu i głośności. Specjalnie zaprojektowany algorytm taśmowy umożliwia potężne nurkowanie poddźwiękowe i tworzenie samonakręcających się, oscylujących psychodelicznych spiral poprzez zwykłe kręcenie gałkami w czasie rzeczywistym. Pokładowy przełącznik modulacji pozwala na uzyskanie brzmień czystych bądź zabarwionych lekką i ciepłą modulacją.


Tak jak każdy dobry pedał delay, Gauss Tape Echo nadaje Twojemu brzmieniu uczucie przestrzeni i treści, rozciągając go tylko trochę bądź bardzo dużo. Pogrubia także brzmienie dodając wyraźne poczucie „bardziej” i zapewnia tak bardzo pożądaną barwę oryginalnych urządzeń taśmowych z efektami „wow” i „flutter” oraz naturalnym tłumieniem basów w powtórzeniach. Gauss Tape Echo z łatwością odtwarza każdy typ echa, od ciepłych i organicznych taśmowych opóźnień jakie znasz z Twoich ulubionych rockowych klasyków, do old-schoolowych brzmień rockabilly z lat ’50 typu slap-back.


W odróżnieniu od prawdziwych magnetofonów szpulowych Gauss Tape Echo jest mały i łatwy w transporcie. Gniazda przyłączeniowe znajdują się na górze obudowy, co czyni go ustawnym w każdym pedalboardzie, zaś wytrzymała, metalowa obudowa czyni go odpornym na koncertowe i trasowe wyzwania. Gauss Tape Echo ma także true bypass, dzięki czemu sygnał pozostanie jasny i czysty, niezależnie co na niego wrzucisz.

 

Specyfikacja

Typ efektu: Delay
Rodzaj: Basowy, Gitarowy
Zasilanie: Bateria 9V, Zasilacz 9V
Potencjometry efektu: Delay, Sustain, Volume
Opcje efektu: Mod on/off
True Bypass: Tak
Wejście stereo: Nie
Wyjście stereo: Nie

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Efekt gitarowy TC ELECTRONIC Gauss Tape Echo, TC Electronic - budżetowa seria, Efekty gitarowe, Efekty i multiefekty, Gitary, efekty, TC ELECTRONIC, TC Electronic - budzetowa seria, gauss echo tape, TC Gauss Echo Tape