Fraud Blocker

Framus Legacy FG-14 SV VSNT ][ Gitara akustyczna

  • 1 645,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy gitary akustycznej Framus FG-14 SV VSNT

  • Gitara akustyczna niemieckiej firmy Framus z serii Legacy
  • Korpus w kształcie Grand Auditorium
  • Top wykonany z litego świerku sitkajskiego, tył i boki z mahoniu
  • Gryf masywny, wygodny i szeroki Idealny do grania w stylu fingersytle, wykonany z mahoniu o profilu C
  • Podstrunnica ze wschodnioindyjskiego palisandru z 21 progami o radiusie 16 cali
  • Wykończenie naturalne satynowe
  • 4 letnia gwarancja w-music distribution (wymagana rejestracja produktu)

 

Ogólny opis

Seria Legacy w służbie Framusa

Gitary akustyczne firmy Framus to gitary wykonywane ręcznie, odwołujące się do najwyższych standardów wykonania. Gitary są znakomicie wyposażone, a dbałość o szczególny wydać gołym okiem. Gust i smak projektanta i wykonawcy czuć pod dłonią. Bo nie dość, że gitary są znakomicie wykonane, to jeszcze doskonale się spisują jako instrumenty.

Odrobinę historii

Framus to niemiecka firma produkująca instrumenty strunowe, np. gitary w szczególności specjalizowała się w instrumentach typu arch-top, Powstała w 1946 r. i trwała aż do bankructwa w 1975 r. (nie wytrzymała konkurencji z tanimi instrumentami z dalekiego wschodu). Marka Framus odrodziła się w 1995 r. jako część Warwick GmbH & Co Music Equipment KG w Markneukirchen. Nazwa Framus jest akronimem słów: "Franconian music production Fred Wilfer investment trust". Przez lata trwania firma zdołała wypracować sobie bardzo silną pozycję na rynku muzycznym, produkując wysokiej klasy instrumenty, w których niemieccy lutnicy i inżynierowie umiejętnie łączą sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne z najnowszymi, nowatorskimi koncepcjami technicznymi.

Jakość potwierdzona nazwiskami

Gitary Framusa były obecne wśród sprzętu artystów najwyższej próby. Grali na nich acy artyści jak Elvis Presley, który używał modeli Tango i Riviera, John Lenon zwykle używał 12 strunowego Hootennny a Dadiv Bowie na Texan12. Poza tym te instrumenty używali też Paul McCartney, Keith Richards, Bill Wyman, Ray Davies oraz wielu innych! Jak znamy życie nic sie w tym względzie nie zmieni bo jak ktoś coś robi z należytą starannością to zawsze znajdą się tacy którzy będą potrzebować dobrze wykonanych instrumentów. Fachowcy Framusa o tym dobrze wiedza dlatego od lat nie zwalniają tempa i cały czas trzymają wysoki poziom swoich wyrobów. To czysta przyjemność sprzedawać takie instrumenty. 

Ogólnie o serii Legacy

W skład serii Legacy wchodzą cztery podstawowe modele: Folk, Dreadnought, Grand Auditorium i Parlor – wszystkie modele posiadają top wykonany z litego mahoniu lub świerku. Gitary z elektroniką posiadają wcięcie, które tak ułatwia granie na wyższych pozycjach. Gitary elektro-akustyczne Framusa z serii Legacy są wyposażone fabrycznie w struny Cleartone EMP, posiadają siodełko i podstawek z kości, mają zdobienia z abalonu i macicy perłowej. Modele elektroakustyczne mają na wyposażeniu preampy Fishman Isys+ z przetwornikiem Sonicore. Pięknie się to razem komponuje i daje wiele przyjemności z gry. Gorąco polecamy sprawdzić te instrumenty u nas na miejscu w składzie. Nie bez powodu podjęliśmy się trudu sprowadzenia tych instrumentów do nas do sklepu. Jesteśmy przekonani, że trafią one w gusta osób, które mają swój wyrobiony smak i gust. Zapraszamy! :)

Idealna gitara do Fingerstyle

Ale co to właściwie jest ten styl fingerstyle? Jest to odpowiednik fingerpickingu. Zgodnie z pojęciem Tommy Emmanuel’a, fingerstyle jest przełożeniem techniki pianistycznej na gitarę, gdzie wszystkie palce poza kciukiem wykonują taka samą pracę jak prawa ręka pianisty, a kciuk pełni rolę ręki lewej. Typowe w tym stylu grania jest łączenie w instrumencie podkładu rytmicznego z melodią i basem. Każda gitara czy to klasyczna, czy akustyczna i basowa czy elektryczna jest w zasadzie takim samym instrumentem, bo w zasadzie konstrukcja jest podobna (do pewnego stopnia), liczą się natomiast niuanse, które jednak albo ciążą do pewnego stylu grania, albo wręcz go umożliwiają, a inne uniemożliwiają, i podobnie jest z tą gitarą. Jest to w zasadzie typowa gitara akustyczna, jednak konstrukcja gryfu w tej gitarze ewidentnie sprzyja graniu techniką fingerstyle. Więc jeśli ktoś szuka gitary do fingerstyle to ten Framus jest jak znalazł.

Przedłużona gwarancja

Zarejestruj swój produkt na www.w-distribution.de/Warranty i przedłuż gwarancję na 4 lata. Sprawdź warunki gwarancji na stronie.

 

Specyfikacja Techniczna

Cechy ogólne gitary

Brand Framus
Rodzaj produktu Gitara akustyczna
Nazwa modelu FG-14 SV VSNT
Seria Legacy Series

Korpus gitary

Kształt korpusu Grand Auditorium
Kolor korpusu Naturalny Transparentny Satynowy (Natural Transparent Satin finish)
Materiał Korpusu Wierzchnia płyta z pełnego drewna świerk Sitka, boki i tył z mahoniu afrykańskiego (entandrophragma cylindricum)
Binding korpusu Imitacja skorupy żółwia (Turtle shell)
Długość korpusu 1030 mm
Szerokość korpusu 405 mm
Grubość korpusu 97 mm / 116 mm

Gryf gitary

Materiał gryfu Mahoń afrykański (entandrophragma cylindricum)
Siodełko Kość
Ilość progów 21
Podstrunnica Palisander wschodnioindyjski (dalbergia latifolia)
Ilość strun 6
Profil gryfu gitary C
Dugość skali (Menzura) 648 mm / 24.75 cala
Radius podstrunnicy 16 cali
Szerokość gryfu na siodełku 48 mm / 1.88 cala
Szerokość gryfu na X progu 52.5 mm / 2.06 cala na 12 progu

Osprzęt, akcesoria i pozostałe cechy gitary

Mostek gitary Wschodnioindyjski palisander (dalbergia latifolia), kompensowany, z kością
Kolor osprzętu Chromowany
Klucze gitarowe Zamknięte, chromowane
Struny fabryczne? Cleartone .012-.053 (ct 7412)
Opakowanie transportowe Brak

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Framus Legacy FG-14 SV VSNT | Gitara akustyczna, Gitary akustyczne, Gitary 6-strunowe, Czy elektro, Gitarówka, Polecamy, Framus, Gitary, Gitary i basy, Framus Legacy, Grand Auditorium, FRAMUS, FG-14 SV VSNT, FR FG-14 SV VSNT

Raport z ostatnich dostaw do Składu - 20/09/2023

Raport z ostatnich dostaw do Składu - 20/09/2023

20-09-2023
Cześć! 🎉🎹🎹🎤 Z przyjemnością dzielimy się z Wami najnowszymi dostawami, które dotarły do naszego sklepu muzycznego w ostatnich dniach. Pamiętajcie, że te informacje nie odzwierciedlają dostępności produktów w sklepie, ale są jedynie wskazówką, jakie nowe przedmioty trafiły do naszej oferty. 📦 20 września roku otrzymaliśmy szeroki wybór...