Framus Legacy FG-14 SV SYW CE ][ Gitara elektro-akustyczna

  • 1 985,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy gitary elektro-akustrycznej Framus FR FG 14 SV SYW CE

  • Gitara elektroakustyczna niemieckiej firmy Framus z serii Legacy
  • Korpus w kształcie Grand Auditorium z satynowym wykończeniem
  • Top wykonany z litego świerku sitkajskiego, tył i boki z mahoniu
  • Mahoniowy gryf masywny, wygodny i szeroki Idealny do grania w stylu fingersytle
  • Podstrunnica ze wschodnioindyjskiego palisandru z 21 progami o radiusie 16 cali
  • 4 letnia gwarancja w-music distribution (wymagana rejestracja produktu)

 

Ogólny opis Framus FG-14 SV SYW CE

Tytułem wstępu o gitarze

Framus FR FG 14 SV SYW CE to gitara raczej koncertowa. Z założenia jest to gitara stworzona, by wychodzić z nią do ludzi i podsłuchiwać ich emocje, wpływać na nie — żywiołem Framusa jest scena, a ulubionym środowiskiem energetyczna muzyka, najlepiej rockowa, ale nie tylko! To gitara elektroakustyczna, która została stworzona do zadań specjalnych, gdzie inne typy akustyków zawodzą. Posiada kształt Grand Auditorium, który został zaprojektowany przez Boba Taylora (twórcę marki Taylor) w 1994 roku. Jest to kształt, który jest wygodniejszy do gry na stojąco i lepiej układa się w dłoniach niż dreadnought, a jednocześnie posiada imponujące walory tonalne. Top Framusa wykonany jest z litego świerku i polakierowana na jaskrawożółty kolor. Na podstrunnicę i mostek użyto palisandru wschodnioindyjskiego, a na boki i spód pudła rezonansowego dano sklejkę mahoniową. Podstrunnica, posiada dwadzieścia jeden progów i dyskretne ekskluzywne markery. Wykwintne wykończenie jest osiągnięte poprzez eleganckie dekoracje, takie jak wiązania w kolorze żółtopłowym, podwójne rozety (inkrustacje mahoniowe i abalonowe) oraz główka w kolorze żółtopłowym. Jako, że jest to gitara elektroakustyczna wyposażona jest w preamp Fishman Isys+ z pickupem Sonicore. Umożliwia regulować tony wysokie, niskie i głośność, a także sprawdzić poziom sprzężenia i dostroić go za pomocą przycisku inwersji fazy. Dodatkowo jest wyposażony w stroik. 

Cechy charakterystyczne

Gitara poza zachwytem wynikającym wprost z tego jak ta gitara jest zbudowana zwraca na siebie uwagę tym, że jest wyposażona w szerszy a przy okazji i bardziej potężny gryf. Zwykle w gitarach akustycznych szerokość gryfu na wysockości siodełka wynosi około 43 mm, tu Framus ma 48 mm. To prawie tyle samo co w klasyku. Ten wymiar od razu rzuca się w oczy. Przez co gitara sprawia wrażenie potężnej i trudnej w ujarzmieniu, w związku, z czym nadaje się do jednoczesnego prowadzenia melodii, linii basu, perkusji i podkładu akordowego. Drugą ważną rzeczą jest płaska podstrunnica mająca radius 16 cali. To wszystko sprawia, że gitara jest jak narowisty ogier, ale po oswojeniu odwdzięczy się nam otwarciem wyjątkowej przestrzeni muzycznej, zamkniętej dla wielu innych gitar akustycznych.

Idealna gitara do Fingerstyle

Ale co to właściwie jest ten styl fingerstyle? Jest to odpowiednik fingerpickingu. Zgodnie z pojęciem Tommy Emmanuel’a, fingerstyle jest przełożeniem techniki pianistycznej na gitarę, gdzie wszystkie palce poza kciukiem wykonują taka samą pracę jak prawa ręka pianisty, a kciuk pełni rolę ręki lewej. Typowe w tym stylu grania jest łączenie w instrumencie podkładu rytmicznego z melodią i basem. Każda gitara czy to klasyczna, czy akustyczna i basowa czy elektryczna jest w zasadzie takim samym instrumentem, bo w zasadzie konstrukcja jest podobna (do pewnego stopnia), liczą się natomiast niuanse, które jednak albo ciążą do pewnego stylu grania, albo wręcz go umożliwiają, a inne uniemożliwiają, i podobnie jest z tą gitarą. Jest to w zasadzie typowa gitara akustyczna, jednak konstrukcja gryfu w tej gitarze ewidentnie sprzyja graniu techniką fingerstyle. Więc jeśli ktoś szuka gitary do fingerstyle to ten Framus jest jak znalazł.

Przedłużona gwarancja

Zarejestruj swój produkt na www.w-distribution.de/Warranty i przedłuż gwarancję na 4 lata. Sprawdź warunki gwarancji na stronie.

 

Specyfikacja techniczna gitary elektro-akustrycznej Framus FG-14

Ogólne

Producent Framus
Seria Legacy
Model FR FG 14 SV SYW CE
Gwarancja 4 letnia gwarancja w-music distribution (wymagana rejestracja produktu)

Korpus

Kształt korpusu Grand Auditorium z wcięciem
Menzura 648 mm / 24,75 cala
Top Z litego świerku Sitka
Tył i boki Mahoń (entandrophragma cylindricum)
Binding Skorupa żółwia
Całkowita długość  1030 mm
Maksymalna szerokość 405 mm
Szerokość na ramieniu  292 mm
Głębokość min / max  97 mm / 116 mm

Gryf

Gryf Mahoniowy (entandrophragma cylindricum)
Podstrunnica Palisander wschodnioindyjski (dalbergia latifolia)
Radius 16 cali
Znaczniki Kropki
Szerokość siodełka 48 mm / 1,88 cala
Szerokość na 12 progu 52.5 mm / 2,06 cala
Ilość progów 21, nickel silver medium

Mostek

Materiał siodełka Kościane siodełko
Mostek Palisander wschodnioindyjski (dalbergia latifolia), kompensowany, kościany podstawek
Kołki Hebanowe

Pozostałe

Klucze Zamknięte 15:1
Wykończenie osprzętu Chromowany osprzęt
Struny fabryczne Cleartone .012-.053 (ct 7412)
Wykończenie Natural Transparent Satin
Opakowanie Brak

 

Filmy i prezentacje marki

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Framus Legacy FG-14 SV SYW CE || Gitara elektro-akustyczna, Gitary, Gitary akustyczne, Framus Legacy, Grand Auditorium, Gitary 6-strunowe, Czy elektro, Gitary elektro-akustyczne, FRAMUS, FG-14 SV SYW CE, FR FG-14 SV SYW CE, FR FG14 SV SYW CE

Raport z ostatnich dostaw do Składu - 20/09/2023

Raport z ostatnich dostaw do Składu - 20/09/2023

20-09-2023
Cześć! 🎉🎹🎹🎤 Z przyjemnością dzielimy się z Wami najnowszymi dostawami, które dotarły do naszego sklepu muzycznego w ostatnich dniach. Pamiętajcie, że te informacje nie odzwierciedlają dostępności produktów w sklepie, ale są jedynie wskazówką, jakie nowe przedmioty trafiły do naszej oferty. 📦 20 września roku otrzymaliśmy szeroki wybór...