Ellise ESRG 100 ][ Flet prosty sopranowy szkolny

  • 20,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy fletu sopranowego Ellise

  • Flet prosty sopranowy firmy Ellise
  • Instrument wykonany tworzywa sztucznego
  • Flet renesansowy
  • Tonacja C
  • W zestawie chwyty i pokrowiec

 

Ogólny opis

Flet prosty sopranowy jest jednym z najprostszych instrumentów muzycznych. Wywodzi się od ludowej fujarki i posiada podobną konstrukcję. Grający dmie w ustnik, powietrze w komorze rezonacyjnej zostaje rozdzielone na dwa strumienie, z którego jeden opuszcza instrument przez szczelinę, a drugi poddany wibracji przepływa przez prostą rurkę. Podobną konstrukcję mają piszczałki organów. Otwory nawiercone w rurce otwierane lub zamykane palcami grającego, a przy większych jednostkach z pomocą klap, kształtują wysokość dźwięku.

 

Konkretniej o flecie ESRG 100

Sopranowy flet prosty Ellise ESRG 100 jest wykonany z kolorowego tworzywa ABS. Flet jest odpowiedni do stawiania pierwszych kroków w świecie dźwięków i budzenia zainteresowań muzycznych. Flet ten znakomicie nadaję się do nauki gry na zajęciach muzycznych w szkole podstawowej. Są dwa rodzaje palcowania, jest to układ renesansowy i barokowy, różnica jest taka, że w przypadku fletu renesansowego mamy układ 8 dziurek, a w barokowym dziurek jest 10. Można się również spotkać z nazewnictwem tych układów jako Niemiecki lub Angielski: Niemiecki - Renesans, Angielski - Barok. Przed zakupem sugerujemy dopytać swojego nauczyciela, który układ wybrać, bo często zaskakuje Was pytanie "Barok czy Renesans?" :)

 

Specyfikacja

Marka Ellise
Model ESRG 100
Kraj produkcji Korea
Tonacja C
Konstrukcja 1-częściowa
Materiał Tworzywo ABS
Rodzaj Barokowy / Angielski (10 otworów)
Kolory Żółty, Kość słoniowa, Czerwony, Czarny z elementami kości słoniowej
Wykończenie Na błysk
W zestawie Tabela chwytów, wycior, pokrowiec

 

Przydatne linki

Słowa kluczowe oznaczające produkt

Ellise ESRG 100 | Flet prosty sopranowy szkolny, Różne, Instrumenty edukacyjne, Flety, Polecamy, Flety proste, Drewniane instrumenty muzyczne, Instrumenty, ELLISE, Rozne, ESRG 100, ESRG100, ESRG-100, flet, flet do szkoły, flet do nauki