Fraud Blocker

Fender American Professional II Jazz Bass MN OWT ][ 4-strunowa gitara basowa

 • 10 149,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
 • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Główne cechy American Professional II Jazz bass MN OWT

 • Gitara basowa 4-strunowa z serii American Professional II produkcji USA
 • Korpus z olchy w białym kolorze wykończony na błysk
 • Układ przetworników SS V-Mod II Jazz Bass
 • Smukły, nowoczesny profil gryfu "Slim C"
 • Pręt grafitowy Posiflex wzmacniający gryf
 • Gryf klonowy z podstrunnicą klonową i siodełkiem z kości i 20 wąskimi progami
 • Mostek HiMass Vintage zapewniający większy sustain
 • Otwarte klucze w stylu Vintage
 • W zestawie twardy case Deluxe Molded

 

Ogólny opis gitary

Fender Jazz Bass często też nazywany J-Bass to druga w kolejności gitara basowa, produkowana seryjnie na świecie. Basówka zaprojektowana została przez legendarnego konstruktora Leo Fendera. Jazz bass w przeciwieństwie do Precision Bassu, popularnego Precla tym, że posiada większe możliwości tonalne dzięki innemu układowi przetworników. W basówce zastosowano dwa przetworniki typu single-coil umieszczone przy mostku i gryfie, które razem w połączeniu ze sobą generują bardzo charakterystyczne, acz typowe dla J-Bassa warczące brzmienie - są to nowe V-Mod II Single-Coil Jazz Bass. Gitara stała się ikoną i punktem odniesienia jeśli chodzi o brzmienie oraz o feeling grania. Jeśli ktoś poszukuje uniwersalnej gitary basowej, to Jazz Bass jest naturalnym wyborem. Przez lata gitara była wybierana przez największe osobistości świata muzyki, ciężko nie wspomnieć o Jaco Pastoriusowi. American Professional Jazz Bass łączy nowoczesne cechy i materiały z kunsztem oraz doświadczeniem Firmy Fender. Lutnikom firmy udało się zabudować instrument, który swoją jakością wykonania angażuje wyobraźnię wielu basistów na całym świecie.

 

Korpus z olchy

Przyzwyczajenie jest naturą człowieka i klasycznie, gitary Fendera najczęściej korpus mają wykonany z Olchy, która daje zrównoważone brzmienie. Czuć dominuję pasma wyższego oraz średniego. Podłączenie do wzmacniacza eliminuje wrażenie płaskiego brzmienia, gitara wtedy nabiera sprężystości właściwej dla olchy. Gitara z olchowym korpusem posiada agresywny atak oraz charakteryzuje się wysoką odpowiedzią dynamiczną.

 

Przetworniki V-Mod

Przetworniki V-Mod II Single-Coil Jazz Bass są zmodyfikowanymi wersjami klasycznych konstrukcji. Single w Jazz Bassie używają magnesów alnico, aby dostarczyć klasycznego vintagowego brzmienia. Każdy przetwornik jest specjalnie zaprojektowany by uwzględnić jego pozycje w korpusie w relacji do mostka i gryfu w kontekście do jego właściwego brzmienia.

 

Smukły profil szyi "Slim C"

Instrument wyposażony jest w nowoczesny gryf zaprojektowany z myślą o wygodzie i skuteczności, z wąskim, nowoczesnym profilem w kształcie litery C, zwany "Slim C". Gryf, a właściwie podstrunnica wyposażona jest w radius 9,5" oraz nabite wąskie, wysokie progi. Progi są wyższe i węższe od progów stosowanych w poprzedniej wersji. To czyni je szczególnie skutecznymi do artykulacji i do grania grania akordów. W muzyce liczą niuanse i subtelności, które wprost wynikją z tego jak dokładnie wykonany jest instrument. 

 

Grafitowy pręt Posiflex

Wszystkie basy z serii American Professional są wyposażone w gryfy w których zamontowane jest grafitowy pręt Posiflex. Chodzi o to aby wzmocnić stabilność gryfu. Gryf będąc wykonany z drewna jak w niemal każdej gitarze, jest wrażliwy na działanie atmosferyczne, które powodują, że drewno pracuje. Gryf wzmocniony prętem Posifix jest zdecydowanie bardziej wytrzymały na odkształcenia.

 

Nowe otwarte klucze

Także w tym aspekcie gitara jest pięknie doposażona. Trzpienie szersze na dole, dociskają odpowiednio struny, dzięki czemu uzyskuje się ostrzejszy i bardziej stabilny kąt łamania na siodełku, to zwiększa trwałość i zapewnia lepszą stabilność stroju.

 

Siodełko z kości

Element konstrukcyjny Fendera, który stanowi cześć jego tradycji. Siodełko z kości przyczynia się do doskonałego brzmienia i wydajności. Wielu basistów uważa, że siodełka z kości dają bardziej organiczne brzmienie.

 

Specyfikacja

Ogólne

Nazwa modelu American Professional II Jazz Bass, Maple Fingerboard, Olympic White
Numer modelu 0193972705
Seria American Professional II
Kraj produkcji USA

Korpus

Kształt korpusu Jazz Bass
Kolor korpusu Olympic White
Materiał korpusu Olcha
Rodzaj wykończenia Lakier połysk

Gryf

Materiał gryfu Klon
Kształt gryfu Slim C
Radius 9.5" (241 mm)
Menzura 34" (86.36 cm)
Podstrunnica Klon
Szerokość gryfu przy siodełku 1.5" (38.1 mm)
Ilość progów 20
Ilość strun 4
Rozmiar progów Narrow Tall (wąskie wysokie)
Siodełko Kość
Mocowanie gryfu Bolt-on
Znaczniki Czarne kropki

Elektronika

Pickup przy mostku V-Mod II Single-Coil Jazz Bass
Pickup środkowy V-Mod II Single-Coil Jazz Bass
Potencjometry Volume 1. (środkowy przetwornik), Volume 2. (mostkowy przetwornik), Master Tone
Warianty przełączania pickapów Zmiana płynna za pomocą zmiany poziomów potencjometrów
Układ pickupów SS
Elektronika Pasywna

Pozostałe

Mostek 4-siodełkowy HiMass Vintage struny przechodzą przez korpus
Wykończenie osprzętu Chrom / nikiel
Klucze Otwarte klucze Fender w stylu vintage ze stożkowymi trzpieniami
Pokrętła Jazz Bass w stylu vintage z czarnego tworzywa sztucznego
Maskownica Płytka 4-warstwowa w kolorze skorupy żółwia
Opakowanie Futerał - Deluxe Molded Case

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Fender American Professional II Jazz Bass MN OWT | Gitara basowa, Jazz Bass, Fender American Pro II, Gitary i basy, Gitary, wzmacniacze, efekty, Gitary basowe, Instrumenty, Fender American Pro, 019-3972-705, 019 3972 705, 0193972705