Fender American Original '60s Telecaster RW 3TSB | Gitara elektryczna

 • 8 799,00 zł
 • Wez leasing
 • Dodaj recenzję:
 • Kod:
  011-0140-800
 • Producent:

Kluczowe cechy gitary Fender American Original Thinline RW 3TSB

 • Gitara z serii American Original produkowana w USA
 • Korpus z podwójnej olchy pokryty lakierem nitro w kolorze podpalanym
 • Dwa przetworniki w układzie SS
 • Klonowa podstrunnica o radiusie 9,5
 • Klucze Pure Vintage Single Line "Fender Deluxe"
 • W zestawie futerał Deluxe Black Hardshell (Black Interior)

 

Ogólny opis

Fender Telecaster został opracowany przez Leo Fendera w Fullerton w Kalifornii w 1950 r. W okresie mniej więcej między 1932 a 1949 r. Kilku rzemieślników i firm eksperymentowało z gitarami elektrycznymi typu solid-body, ale żadna nie wywarła znaczącego wpływu na rynek. Telecaster Leo Fendera był projektem, który sprawił, że gitary z przykręcaną szyjką i solidnym korpusem stały się opłacalne na rynku.

 

Więcej o samej gitarze

Fender Telecaster Original to solidna gitara elektryczna z płaskim symetrycznym korpusem z pojedynczym wycięciem. Korpus jest wykonany z podwójnej olchy. W tej gitarze gryf wykonano z klonu, który przymocowano go do korpusu za pomocą śrub, ma charakterystyczną małą główkę z sześcioma kluczami do strojenia zamontowanymi wzdłuż jednej strony. Podstrunnica to drewno palisandrowe i ma 21 progów. Korpus Telecastera jest zaprojektowany tak, że przetwornik mostkowy jest zamontowany w metalowej płytce przymocowanej do mostka gitary, inne przetworniki są zamontowane w plastikowej maskownicy, a elementy sterujące są zamontowane w metalowej płytce w dolnej części gitary. Większość Telecasterów ma dwa przetworniki z pojedynczą cewką, przełącznik wyboru przetwornika, pojedynczą regulację głośności i jedną regulację tonu. Mostek posiada 3-siodełka - jeden na dwie struny, których wysokość i intonację można ustawić niezależnie. Gniazdo wyjściowe jest zamontowane na krawędzi dolnej części gitary z standardowym gniazdem jack 6,5mm. Długość skali Telecastera wynosi 25,5 cala (648 mm).

 

Wykończenie lakierem nitro

Gitara jest pokryta lakierem nitrocelulozowym, który nie tylko pozwala drewnu oddychać swoim prawdziwym tonalnym charakterem, ale także starzeje się w wyraźnie charakterystyczny sposób. To dodaje gitarze unikalności i wyjątkowości która jest tak poszukiwana. Niestety, na efekt trzeba poczekać, ale kto ma dziś tę prawdziwą cierpliwość?  ;)

 

Klasyczne przetworniki

Przetworniki zamontowane przy mostku i gryfie to Pure Vintage '64 Gray-Bottom Single-Coil Tele. Od klasycznej konstrukcji szpulki po oryginalne okablowanie, wszystkie przetworniki Fender Pure Vintage są nawinięte zgodnie z precyzyjnymi specyfikacjami dla autentycznego, tradycyjnego brzmienia i wydajności Fendera.

 

Kształt gryfu fundamentem wygody dla lewej ręki

Pierwszą rzeczą na jaką powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze gitary to kolor. Kolor ma podstawowe znaczenie. Żartujemy, daliście się nabrać? :) Oczywiście, że chodzi o wygodę. Już podczas gry ręka się męczy, więc musimy sobie ułatwić sprawę wybierając odpowiedni dla nas gryf, korpus i tak dalej. Często też słyszymy od Was "o ja ile tutaj macie gitar", no tak, trochę ich mamy i każda się od siebie różni, między innymi profilem gryfu. W tym instrumencie mamy gryf o profilu '60s "C", ciężko nam powiedzieć czy taki kształt będzie Wam odpowiadał, bo każdy lubi co innego, dlatego możecie do nas wpaść i sprawdzić, który gryf leży Wam w łapie najlepiej :)

 

Radius i progi

Palisandrowa podstrunnica o promieniu 9,5” jest nieco bardziej płaska niż w stylu vintage o promieniu 7,25” to zapewnia nam wygodne wyczucie ręki. Wysokie progi w stylu vintage ułatwiają podciąganie strun bez niepokoju.

 

Specyfikacja

Ogólne

Nazwa modelu Fender American Original '60s Telecaster Thinline
Nr modelu 011-0140-800
Seria American Original
Kraj pochodzenia US

Korpus

Kolor 3-color sunburst
Korpus Podwójna olcha
Wykończenie korpusu Błyszczący lakier nitrocelulozowy
Kształt korpusu Telecaster

Gryf

Gryf Klon
Wykończenie gryfu Błyszczący lakier nitrocelulozowy
Kształt gryfu
'60s "C"
Menzura 25.5" (648 mm)
Podstrunnica Palisander
Radius 9.5" (241 mm)
Liczba progów 21
Rozmiar progów Wysokie Vintage
Siodełko Kość
Szerokość siodełka 1.650" (42 mm)
Oznaczenie progów Białą kropka z masy perłowej

Elektronika

Przetwornik przy mostku
Pure Vintage '64 Gray-Bottom Single-Coil Tele
Przetwornik przy gryfie
Pure Vintage '64 Gray-Bottom Single-Coil Tele
Potencjometry 1x głośność, 1x Ton
Przełącznik 3-pozycyjny
Układ Przetworników SS
Mostek 3-siodłowy Tele w stylu Vintage ze stalowymi siodełkami
Wykończenie sprzętu Nikiel / Chrom

Reszta

Klucze do strojenia
Pure Vintage Single Line "Fender Deluxe"
Pickguard 3-warstwowa w kolorze skorupy jajka
Struny
Nickel Plated Steel (.009-.042)
Opakowanie Deluxe Black Hardshell (Black Interior)

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki

Słowa kluczowe oznaczające produkt

Fender American Original '60s Telecaster 011-0140-800 | Gitara elektryczna , Gitary, wzmacniacze, efekty, Gitary i basy, Gitary elektryczne, Gitary Fender, Fender American Original, Gitary 6 strunowe, FENDER, 011-0140-800, 011 0140 800, 0110140800