Fender American Original '60s Jaguar RW DPB | Gitara elektryczna

 • 8 799,00 zł
 • Wez leasing
 • Dodaj recenzję:
 • Kod:
  011-0160-804
 • Producent:
 • Na składzie:
  0 szt

Kluczowe cechy gitary Fender American Original Jaguar RW DPB

 • Gitara z serii American Original produkowana w USA
 • Korpus olchy pokryty lakierem nitro w kolorze Daphne Blue
 • Dwa przetworniki w układzie SS
 • Klonowa podstrunnica o radiusie 9,5
 • Klucze Pure Vintage Single Line "Fender Deluxe"
 • W zestawie klasyczny futerał w stylu Vintage

 

Ogólny opis

Historia tej gitary sięga początku lat 50. XX wieku. Pomysł skonstruowania gitary zaistniał wraz z pojawieniem się Jazzmastera, jednak pierwszy model Jaguara opuścił zakład dopiero w 1962 roku. Fender Jaguar to gitara elektryczna charakteryzująca się korpusem z przesuniętą talią i nietypowym systemem przełączania przetworników z dwoma oddzielnymi obwodami elektrycznymi. Pierwszy, gdy uaktywniony, włącza tylko przetwornik pod gryfem, gdzie dwa pokrętła rolujące odpowiadają za głośność i barwę, a drugi umożliwia włączanie i wyłączanie obydwu przetworników oraz dodatkowo kontrolowanie niskich i wysokich tonów. Dzięki pewnym korzeniom Jazzmastera, Jaguar został wprowadzony w 1962 roku jako bogaty w funkcje, topowy model Fendera, zaprojektowany, aby zwabić grających na Gibsoniach. Podczas początkowej 13-letniej produkcji Jaguar nie sprzedawał się tak dobrze, jak tańsze Straty i Tele. Po wycofaniu Jaguara z produkcji w 1975 roku, zabytkowe Jaguary stały się popularne najpierw wśród amerykańskich muzyków punkrockowych, a następnie podczas ruchów alternatywnego rocka, shoegazingu i indie rocka w latach 80. i 1990. Fender zaczął tworzyć wersję w Japonii w połowie lat 80., a następnie wprowadził reedycję w USA w 1999 roku. Od tego czasu Fender wyprodukował różne Jaguary w Ameryce, Meksyku, Indonezji i Chinach pod etykiety Fender i Squier. Oryginalne zabytkowe Jaguary są sprzedawane za wielokrotnie wyższą cenę niż pierwotna.

 

Wykończenie lakierem nitro

Gitara jest pokryta lakierem nitrocelulozowym, który nie tylko pozwala drewnu oddychać swoim prawdziwym tonalnym charakterem, ale także starzeje się w wyraźnie charakterystyczny sposób. To dodaje gitarze unikalności i wyjątkowości która jest tak poszukiwana. Niestety, na efekt trzeba poczekać, ale kto ma dziś tę prawdziwą cierpliwość? ;)

 

Klasyczne przetworniki

Przetworniki zamontowane w tych gitarach to Pure Vintage '62 Single-Coil Jaguar. Od klasycznej konstrukcji szpulki po oryginalne okablowanie, wszystkie przetworniki Fender Pure Vintage są nawinięte zgodnie z precyzyjnymi specyfikacjami dla autentycznego, tradycyjnego brzmienia i wydajności Fendera.

 

Kształt gryfu fundamentem wygody dla lewej ręki

Pierwszą rzeczą na jaką powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze gitary to kolor. Kolor ma podstawowe znaczenie. Żartujemy, daliście się nabrać? :) Oczywiście, że chodzi o wygodę. Już podczas gry ręka się męczy, więc musimy sobie ułatwić sprawę wybierając odpowiedni dla nas gryf, korpus i tak dalej. Często też słyszymy od Was "o ja ile tutaj macie gitar", no tak, trochę ich mamy i każda się od siebie różni, między innymi profilem gryfu. W tym instrumencie mamy gryf o profilu '60s "C", ciężko nam powiedzieć czy taki kształt będzie Wam odpowiadał, bo każdy lubi co innego, dlatego możecie do nas wpaść i sprawdzić, który gryf leży Wam w łapie najlepiej :)

 

Radius i progi

Podstrunnica z drewna różanego promieniu 9,5” jest nieco bardziej płaska niż w stylu vintage o promieniu 7,25” to zapewnia nam wygodne wyczucie ręki. Wysokie progi w stylu vintage ułatwiają podciąganie strun bez niepokoju.

 

Specyfikacja

Ogólne

Nazwa modelu American Original '60s Jaguar
Nr modelu 011-0160-800
Seria American Original
Kraj pochodzenia US

Korpus

Kolor Daphne Blue
Korpus Olcha
Wykończenie korpusu Błyszczący lakier nitrocelulozowy
Kształt korpusu Jaguar

Gryf

Gryf Klon
Wykończenie gryfu Błyszczący lakier nitrocelulozowy
Kształt gryfu '60s "C"
Menzura 24" (610 mm)
Podstrunnica Drewno różane laminowane dookoła
Radius 9.5" (241 mm)
Liczba progów 22
Rozmiar progów Wysokie Vintage
Siodełko Kość
Szerokość siodełka 1.650" (42 mm)
Oznaczenie progów Biała kropa z masy perłowej

Elektronika

Przetwornik przy mostku Pure Vintage '62 Single-Coil Jaguar
Przetwornik przy gryfie Pure Vintage '62 Single-Coil Jaguar
Układ Przetworników SS
Mostek Pływające tremolo w stylu vintage z przyciskiem blokującym tremolo i wciskanym ramieniem tremolo
Wykończenie sprzętu Nikiel / Chrom
Przełącznik 2 przełączniki suwakowe On / Off
Przełącznik suwakowy na górze Dwa pokrętła sterujące do regulacji głośności i tonu przetwornika przy gryfie
Przełącznik suwakowy na dole Głośność przetwornika przy gryfie, głośność przetwornika przy mostku, ton główny

Reszta

Klucze do strojenia Pure Vintage Single Line "Fender Deluxe
Pickguard 3-warstwowy w kolorze skorupy żółwia
Struny Fender USA 250R Nickel Plated Steel (.010-.046 Gauges)

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki

Słowa kluczowe oznaczające produkt

Fender American Original '60s Jaguar 011-0160-804 | Gitara elektryczna, Gitary, Instrumenty, Gitary elektryczne, Fender American Original, Gitary 6 strunowe, FENDER, 011-0160-804, 011 0160 804, 0110160804