Fender American Original '50s Telecaster MN BTB | Leworęczna gitara elektryczna

 • 8 599,00 zł
 • Wez leasing
 • Dodaj recenzję:
 • Kod:
  011-0133-850
 • Producent:
 • Na składzie:
  0 szt

Kluczowe cechy gitary Fender American Original MN BTB

 • Leworęczna gitara z serii American Original produkowana w USA
 • Korpus z podwójnej olchy pokryty lakierem nitro w kolorze Butterscotch Blonde
 • Dwa przetworniki w układzie SS
 • Klonowa podstrunnica o radiusie 9,5
 • Klucze Pure Vintage Single Line "Fender Deluxe"
 • W zestawie futerał Deluxe Black Hardshell (Black Interior)

 

Ogólny opis

Fender zapoczątkował muzyczną rewolucję wypuszczając na świat gitarę Telecaster. Szybko przyjęty przez pracujących gitarzystów, zakochanych w wyznaczającym trendy brzmieniu, odczuciu i unikalnym stylu, Telecaster położył podwaliny pod nowoczesny country, blues, a nawet heavy metal (w rękach Jimmy'ego Page'a). American Original '50s Telecaster ma wszystkie autentyczne akcenty Fendera, które uczyniły Tele gwiazdą studia i sceny, dodając nowoczesny styl i przełączanie przetworników do tej gitary klasycznej.

 

Więcej o samej gitarze

Fender Telecaster Original to solidna gitara elektryczna z płaskim symetrycznym korpusem z pojedynczym wycięciem dla osób grających lewą ręką na gryfie. Korpus jest wykonany z jesionu. W tej gitarze gryf wykonano z klonu, który przymocowano go do korpusu za pomocą śrub, ma charakterystyczną małą główkę z sześcioma kluczami do strojenia zamontowanymi wzdłuż jednej strony. Podstrunnica to również drewno klonowe i ma 21 progów. Korpus Telecastera jest zaprojektowany tak, że przetwornik mostkowy jest zamontowany w metalowej płytce przymocowanej do mostka gitary, a drugi przetwornik jest zamontowany w plastikowej maskownicy, elementy sterujące są zamontowane w metalowej płytce w dolnej części gitary. Większość Telecasterów, tak jak i w tym przypadku, ma dwa przetworniki z pojedynczą cewką, przełącznik wyboru przetwornika, pojedynczą regulację głośności i jedną regulację tonu. Mostek posiada 3-siodełka - jeden na dwie struny, których wysokość i intonację można ustawić niezależnie. Gniazdo wyjściowe jest zamontowane na krawędzi dolnej części gitary z standardowym gniazdem jack 6,5mm. Długość skali Telecastera wynosi 25,5 cala (648 mm).

 

Wykończenie lakierem nitro

Gitara jest pokryta lakierem nitrocelulozowym, który nie tylko pozwala drewnu oddychać swoim prawdziwym tonalnym charakterem, ale także starzeje się w wyraźnie charakterystyczny sposób. To dodaje gitarze unikalności i wyjątkowości która jest tak poszukiwana. Niestety, na efekt trzeba poczekać, ale kto ma dziś tę prawdziwą cierpliwość?  ;)

 

Klasyczne przetworniki

Przetworniki zamontowane przy mostku i gryfie to Pure Vintage '64 Gray-Bottom Single-Coil Tele. Od klasycznej konstrukcji szpulki po oryginalne okablowanie, wszystkie przetworniki Fender Pure Vintage są nawinięte zgodnie z precyzyjnymi specyfikacjami dla autentycznego, tradycyjnego brzmienia i wydajności Fendera.

 

Kształt gryfu fundamentem wygody dla lewej ręki

Pierwszą rzeczą na jaką powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze gitary to kolor. Kolor ma podstawowe znaczenie. Żartujemy, daliście się nabrać? :) Oczywiście, że chodzi o wygodę. Już podczas gry ręka się męczy, więc musimy sobie ułatwić sprawę wybierając odpowiedni dla nas gryf, korpus i tak dalej. Często też słyszymy od Was "o ja ile tutaj macie gitar", no tak, trochę ich mamy i każda się od siebie różni, między innymi profilem gryfu. W tym instrumencie mamy gryf o profilu '60s "C", ciężko nam powiedzieć czy taki kształt będzie Wam odpowiadał, bo każdy lubi co innego, dlatego możecie do nas wpaść i sprawdzić, który gryf leży Wam w łapie najlepiej :)

 

Radius i progi

Klonowa podstrunnica o promieniu 9,5” jest nieco bardziej płaska niż w stylu vintage o promieniu 7,25” to zapewnia nam wygodne wyczucie ręki. Wysokie progi w stylu vintage ułatwiają podciąganie strun bez niepokoju.

 

Specyfikacja

Ogólne

Nazwa modelu American Original '50s Telecaster
Nr modelu 011-0133-850
Seria American Original
Kraj pochodzenia US
Leworęczna Tak

Korpus

Kolor
Butterscotch Blonde
Korpus Jesion
Wykończenie korpusu Błyszczący lakier nitrocelulozowy
Kształt korpusu Telecaster

Gryf

Gryf Klon
Wykończenie gryfu Błyszczący lakier nitrocelulozowy
Kształt gryfu 1952 "U"
Menzura 25.5" (648 mm)
Podstrunnica Klon
Radius 9.5" (241 mm)
Liczba progów 21
Rozmiar progów Wysokie Vintage
Siodełko Kość
Szerokość siodełka 1.650" (42 mm)
Oznaczenie progów Czarna kropka

Elektronika

Przetwornik przy mostku Pure Vintage '52 Single-Coil Tele
Przetwornik przy gryfie Pure Vintage '52 Single-Coil Tele
Potencjometry 1x głośność, 1x Ton
Przełącznik 3-pozycyjny
Układ Przetworników SS
Mostek 3-Saddle American Vintage Strings-Through-Body Tele with Brass Saddles
Wykończenie sprzętu Nikiel / Chrom

Reszta

Klucze do strojenia Pure Vintage Single Line "Fender Deluxe"
Pickguard 1-warstwowy czarny fenol
Struny Fender USA 250R Nickel Plated Steel (.010-.046 Gauges)
Opakowanie Vintage-Style Hardshell

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki

Słowa kluczowe oznaczające produkt

Fender American Original '50s Telecaster 011-0133-850 | Leworęczna gitara elektryczna, Gitary, Gitary elektryczne, Gitary Fender, Gitary Leworęczne, Fender American Original, Gitary 6 strunowe, FENDER, 011-0133-850, 011 0133 850, 0110133850