EBow Plus || Elektroniczny smyczek do gitary

  • 460,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy elektronicznego smyczka Ebow Plus

  • Elektroniczny smyczek EBow dla gitarzystów
  • Używa się go zamiast kostki
  • Nieskoczenie długi sustain
  • Zasilany baterią 9V

 

Ogólny opis

Zapewne większość z Was słyszała o czymś takim jak EBow. EBow to zasilane bateryjnie urządzenie elektroniczne wykorzystywane najczęściej w przypadku gry na gitarze elektrycznej. Ta niewielka konstrukcja zasilana baterią 9V zastępuje kostkę w prawej ręce, pozwalając gitarzyście naśladować instrumenty smyczkowe z niewiarygodną czułością. EBow wprawia nasze struny w wibracje bez dotykania ich, produkuje potężny, nieskończony sustain i wzbogaca brzmienie w niesamowite dźwięki gitary. EBow jest monofoniczny i napędza jedną strunę na raz, wytwarzając dźwięk przypominający dzwięk wytwarzany przez smyczek. Potrzeba jednak trochę czasu, żeby ogarnąć jak tego w ogóle używać, dlatego poniżej wrzucimy Wam filmiki jak to robią inni.

Trochę z historii

W 1976 roku Heet Sound zaprezentował pierwszy EBow na NAMM Show. Wyposażony był w wewnętrzny automatyczny wyłącznik zasilania, uruchamiany wibracjami, chromowaną obudowę z tworzywa ABS, czerwony wskaźnik zasilania LED i policyjną czarną skórzaną kaburę z wytłoczonym logotypem EBow. W późniejszych latach wprowadzono pięć kolejnych modeli EBow, z których wszystkie składały się z wewnętrznych wariacji oryginalnego obwodu EBow i cewek siłownika, a także zmiany koloru oryginalnej obudowy z tworzywa sztucznego i logotypu EBow, z których oba pozostały zasadniczo niezmienione od czasu wprowadzenia z wyjątkiem dodania zewnętrznego wyłącznika zasilania z tyłu. Najnowszym modelem EBow jest „Plus EBow”, który można przełączać między „trybem standardowym” i „trybem harmonicznych”.

Jak działa Ebow?

EBow jest używany do generowania różnorodnych dźwięków, których nie można odtworzyć na gitarze przy użyciu tradycyjnych technik palcowania lub kostki. Dźwięki te są tworzone przez sterownik strunowy, który odbiera sygnał wejściowy przez wewnętrzny przetwornik, który działa jak przetwornik gitary. Jego sygnał wyjściowy jest wzmacniany i napędza drugą cewkę, która wzmacnia drgania struny. Dzięki tej pętli sprzężenia zwrotnego gracz może wytwarzać ciągłe wibracje struny. Możliwe jest również wchodzenie i wychodzenie przez opuszczanie i podnoszenie EBow.

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki

Słowa kluczowe oznaczające produkt

EBow Plus | Elektroniczny smyczek do gitary, Instrumenty, EBOW, smyczek do gitary, elektroniczny smyczek, elektroniczny smyczek do witary, ebow, e bow, e-bow