Zvex USA VEXTER FUZZ FACTORY | Efekt gitarowy

  • 1 039,00 zł
  • Wez leasing
  • Dodaj recenzję:
  • Kod:
    ZVEX FUZZ FACTORY VX USA
  • Producent:
  • Na składzie:
    0 szt

Fuzz Factory z serii Vexter jest identyczny jak jego droższy, ręcznie malowany odpowiednik, włączając w to diodę ON/OFF oraz gniazdo na zasilacz. Wykonanie nadruku inną techniką umożliwia lekką obniżkę ceny.

Fuzz Factory to jeden z flagowych efektów Zvexa. Układ bazuje na germanowych tranzystorach new old-stock. Brzmienie nie ma naśladować żadnego z klasycznych fuzów, ale niewątpliwie kojarzy się ze starymi dobrymi czasami. Fuzzada 5 gałek, podpisanych zgodnie z przeznaczeniem, choć nie ich działanie nie jest zbyt oczywiste. Regulują one różne parametry oraz bias, generalnie kształtując Twoje niepowtarzalne brzmienie.UWAGA: wiele z "niepoprawnych" ustawień w Fuzz Factory daje niekontrolowalne piski. Może to lekko denerwować co wrażliwszych użytkowników. Jednak jeśli skorzystasz z ustawień przykładowych, to nic ci się nie stanie. A jeśli lubisz eksperymentować - próbuj. Nie zapomnij zapisać swoich ulubionych ustawień.

NOTKA EKOLOGICZNA: jak we wszystkich efektach Zvex, pobór prądu jest tak mały, jak to tylko możliwe, co sprawia że efekt może działać przez lata na jednej baterii. W prototypie od lat tkwi ta sama bateria i wciąż działa...Pobór prądu to ok 3mA w porównaniu do np. Tube Screamera i jego 40mA.

ARTINESS: Z.Vex “Vexter Series” effects are hand-polished aluminum, hand silk-screened in two colors and hand assembled. NOTKA ARTYSTYCZNA: efekty Zvex z serii Vexter są ręcznie szlifowane, ręcznie drukowane oraz ręcznie składane. Produkcją w małych seriach zajmują się...krasnoludki...

NOWOŚĆ: od niedawna efekty Zvex są wyposażonwe w standardowe ("bossowskie") wejście na zasilacz.


USTAWIENIA PRZYKŁADOWE (notacja "zegarowa", nie ta znana ze Spinal Tap od 1 do 11)

Hi compression fuzz

Vol 10:00
Gate 3:00
Comp 9:00
Drive 5:00
Stab 5:00

Velcro fuzz ("darcie prześcieradła")

Vol 10:00
Gate 7:00
Comp 5:00
Drive 5:00
Stab 2:00

Cleanish hi octave intermodulation

Vol 10:00
Gate 2:00-3:00
Comp 7:00
Drive 7:00
Stab 5:00

Smooth fuzz

Vol 10:00
Gate 7:00
Comp 3:00
Drive 5:00
Stab 5:00 (im niższy Stab tym ciemniej)

Radio fuzz ("krótkofalówka")

Vol 10:00
Gate 7:00
Comp 10:00
Drive 12:00
Stab: Obzniżaj z pozycji maks w prawo podczas wybrzmiewania akordu A. Zatrzymaj się na najciekawszym brzmieniu.