Zvex SUPER HARD ON bufor/booster | Efekt gitarowy

  • 1 081,00 zł
  • Wez leasing
  • Dodaj recenzję:
  • Kod:
    ZVEX SUPER HARD ON
  • Producent:
  • Na składzie:
    0 szt
Oto doskonały preamp w kostce. Szumiący potencjometr głośności to rozwiązanie z klasycznych konsoli studyjnych z lat 60'tych. Impedancja wejściowa Super-Hard-Ona jest tak wysoka (>5M), że zupełnie nie ma wpływu na brzmienie pickupów. Poziom wyjściowy może przekraczać 8V, a kiedy w końcu przesteruje, sygnał obcinany jest jak w triodzie, nie jak w fuzzie.

SHO jest tak transparentny, że nikt nie będzie w stanie powiedzieć, że w ogóle jest włączony. Doskonale nadaje się do wyciskania soków z klasycznych wzmacniaczy i gitar ponieważ sprawia tylko że brzmienie staje się większe, wzmacniacz jest bardziej przesterowany na wejściu. Takie brzmienie może być ratunkiem na "znikającą gitarę", sytuację która czasem zdarza się gdy włączasz przester, a gitara brzmi słabiej. Rozkręcony SHO jest dużo głośniejszy od fuzza czy przesteru w warunkach estradowych.

Jak w przypadku wszystkich Zvexów, pobór prądu w tym układzie jest minimalny (2mA) co nie jest bez wpływu na żywotność baterii. Płytka efektu jest ręcznie obrabiana, z wlutowaną płytką z tranzystorem mosfetowym BS-170. Obudowa jest ręcznie wiercona, ręcznie malowana, unikatowa. Gałki to Harry Davies robione z tych samych materiałów co w latach pięćdziesiatych. Każdy z efektów jest datowany i podpisywany przez Zacharego Vexa.

UWAGA: Bardzo wysoka impedancja może powodować dziwne reakcje (czasami przyjemne i podniecające) w połączeniu z vintage'owymi gratami (tzn. 'fajnymi'). Rozwiązaniem jest po prostu skręcenie gałki gain lub pozostawienie głośności gitary w ustawieniu maksymalnym. Każdy Super Hard-On jest unikatowy jeśli chodzi o te reakcję. Być może będziesz musiał spróbować kilku, żeby znaleźć ten który idealnie będzie pasował do Twojej dziwnej gitary. SHO są optymalizowane do współpracy z głównymi producentami. Problemy mogą pojawić się tylko orzy najwyższych ustawieniach gainu z nietypową gitarą.