Zvex SUPER DUPER 2 IN 1 bufor/booster | Efekt gitarowy

  • 1 407,00 zł
  • Wez leasing
  • Dodaj recenzję:
  • Kod:
    ZVEX SUPER DUPER
  • Producent:
  • Na składzie:
    0 szt
Panie, Panowie, ten efekt jest tak niebezpieczny, że niedługo będę dostawał tonę maili z zażaleniami od ludzi, którzy spalili sobie przez niego wzmacniacz. Zatem pozwólcie, że napiszę - OSTRZEGAŁEM! Korzystając z Super Duper 2-in-1 zaczynajcie bardzo powoli i uważajcie, by nie wyrządzic wzmacniaczowi krzywdy. Nie pozwalajcie sobie na zbyt wiele. No dobra, pozwalajcie sobie, ale nie spalcie przy tym wzmacniacza. No chyba, że tego właśnie chcecie, bo w sumie, kurcze, macie do tego prawo. Stary dobry Pete Townsend przecież to robił. No dobra, w każdym razie rozwalał głośniki. Ok, postaram się na temat...

Ehem. SUPER DUPER 2-IN-1 to dwa z moich nie-sławnych, ale dość zabawnych układów Super-Hard-On zamkniętych w jednej małej obudowie, z dwoma przełącznikami i dwoma diodami. Super Duper 2-in-1 posiada również MASTER VOLUME, co pozwala na korzystanie z niego jako przesteru. Zapewne powiecie "o jej! jakże tradycyjnie!". No cóż, gdyby nie było master volume to po rozkręceniu obydwu kanałów ogłuchlibyście. Ta kostka jest niebezpiecznie głośna. Nie popełnijcie tego błędu co ja, nie schylajcie się nad głośnikiem podczas rozkręcania Super Dupera...

KANAŁ 1: Ten kanał to tradycyjny Super Hard-On (SHO). Regulacja gainu jest po prawej, a pracę sygnalizuje żółta dioda. Jeśli kojarzysz SHO, będziesz wiedział czego się spodziewać - jasnego, szklistego brzmienia wysokoimpedancyjnego preampu z ogromnym headroomem, ogromnym gainem (60x) i głośnością maksymalną, która potrafi przewracać w bebechach. Kanał pierwszy nie posiada Master Volume, ale jest kaskadowany z kanałem drugim...

KANAŁ 2 i MASTER VOLUME: Kanał ten to ten sam układ, co w kanale pierwszym, jednak wzbogacony został o regulację Master Volume, co pozwala na ściszenie efektu nawet przy wysoko rozkręconym gainie. Gałka po lewej to gain, gałka po środku to master volume, a praca sygnalizowana jest czerwoną diodą. Master Volume działa tylko wtedy kiedy aktywny jest kanał 2 lub oba kanały. Przy maksymalnie rozkręconym Masterze dostajesz dwa identyczne, skaskadowane SHO w jednej obudowie.

Jak brzmi ten efekt?

Możesz się zastanawiać jak bardzo da się rozkręcić ten efekt...Cóż, jeśli oba kanały są na maksa, gitara sprzęga cały czas, nawet przy wzmacniaczu rozkręconym na jeden. Oczywiście nie jest to jedyne możliwe ustawienie tej kostki. Nie znam gitarzysty, który nie pogardziłby kilkoma niezależnymi clean boostami. Kostka ta daje w sumie cztery poziomy głośności, od idealnie czystego, do wściekle przesterowanego. Poziom 1 - kostka jest z truebypassowana, Poziom 2 - kanał pierwszy włączony, Poziom 3 - kanał pierwszy wyłączony, kanał drugi włączony. Da się to łatwo zrobić stawiając stopę na obu przełącznikach. Poziom 4 - obydwa kanały włączone.

Super Duper 2-in-1 nie posiada żadnej regulacji tonu. Składa się on z dwóch idealnie liniowych, high-gainowych, wysokoimpedancyjnych skaskadowanych preampów, z całkowitym gainem od 1 do 3600. Zgadza się. Maksymalny gain z dwoma w pełni otwartymi kanałami to 3600, którego rezultatem jest tak duzo przesteru, hałasu, feedbacku i szaleństwa, że Twój związek nigdy nie będzie stabilny. Całe szczęście, za pomocą Master Volume, da się tego słuchać. Zważywszy na to, że nie ma regulacji tonu, Twoja gitara zabrzmi jak bardzo głośna wersja Twojej gitary, a wzmacniacz zabrzmi jak bardzo duży wzmacniacz.

Uwagi nt regulacji Gainu:

Wiele osób skarży się na szumienie regulacji gainu, zwalając to na marne lub stare potencjometry. To nie tak. SHO korzysta z rewolucyjnego podejścia do regulacji gainu - zmiana ustawień potencjometru powoduje zresetowanie headroomu, gainu i biasu tranzystora jednocześnie. W praktyce oznacza to "przeprojektowanie" układu w celu zapewnienia optymalnych ustawień na każdym poziome głośności. Kiedy potencjometrem nie kręcimy, efekt nie wydaje z siebie żadnych nieporządanych dźwięków. Nie jest to po prostu zwykła regulacja głośności. Jeśli byłaby zwykła, SHO nie byłby taki wyjątkowy. Super Duper 2-in-1 posiada taką samą regulację jak SHO.

ULEPSZENIA W STOSUNKU DO SUPER-HARD-ON:

Super Duper 2-in-1 posiada kilka ulepszeń w stosunku do oryginalnego SHO. Najbardziej oczywistym jest to, że są to dwa SHO zamknięte w jednej obudowie. Stąd też nazwa - SUPER DUPER 2-IN-1. Posiada też diody sygnalizujące stan efektu. Świecą na różne kolory więc łatwo rozpoznać, który kanał jest aktywny. Pojawił się też Master Volume.