Zvex FUZZ PROBE fuzz | Efekt gitarowy

  • 1 564,00 zł
  • Wez leasing
  • Dodaj recenzję:
  • Kod:
    ZVEX FUZZ PROBE
  • Producent:
  • Na składzie:
    0 szt
Gratulacje! Jeśli interesujesz się Fuzz Probe, musisz być wariatem. Nawet sam producent nie wie jak go używać.

Fuzz Probe to w pewnym sensie krzyżówka theremina i Fuzz Factory: pod plastikową obudową kryje się miedziana płytka odpowiedzialna za...no właśnie.

Co tak właściwie ten efekt robi? Powinno być już jasne, że jest to najbardziej niebezpieczny efekt Zvexa. Miedziana antena reaguje na zbliżenie stopy (lub innej kończyny) wpływając na jasność diody oraz na poziom STABILITY (STAB). Można było poprzestać na diodzie, co dla niektórych byłoby wystarczające, ale NIE! Zvex poszedł dalej i podłączył również poziom STAB...Pozwala to ustawić Twoje ulubione piszczące brzmienie z Fuzz Factory (Twój zespół zapewne to uwielbia) oraz na regulowanie za pomocą anteny feedbacku, pisków, częstotliwości, wysokości, modulacji, melodii, interferencji...

Dobrym początkiem poszukiwań brzmienia są następujące ustawienia : vol=9:00, bramka=7:00, drive=12:00, stab=7:00. Nawiasem mówiąc, by osiągnąć największy zakres regulacji STAB, gałka powinna być właśnie na godzinie siódmej. Antena reguluje poziom STAB _DODAJĄC_ wartość do danego położenia gałki, jeśli gałka jest w pozycji maks. w prawo, antena nie reaguje. Logiczne, prawda? Jeśli nie rozumiesz, to zdaj się na zalecenia producenta: GAŁKA STAB MAKS W LEWO!

Warto pamiętać o następujących zasadach:

1) Podłącz gitarę (wejście oraz przełącznik baterii jest po prawej stronie). Odrobinę ścisz potencjometr głośności w gitarze. Tylko troszkę. 2) Upewnij się, że przewody gitarowe nie są w pobliżu anteny. Mogą one wpływać na nią, tak samo jak stopa... 3) Usłyszysz pisk (jeśli nie, nadepnij na pedał). Za pomocą stopy możesz regulować wysokość pisku. 4) Za pomocą gałki volume z gitary, możesz regulować miks przesteru oraz generowanego pisku. 5) Pobaw się ustawieniami. Wszystkie z wyjątkiem głośności mają wpływ na wysokość oraz brzmienie pisku.

NIE REGULUJ USTAWIEŃ DOSTĘPNYCH OD SPODU URZĄDZENIA. Oczywiście teraz każdy pobiegnie po śrubokręt, żeby sprawdzić...Zanim to zrobisz, zaznacz oryginalne ustawienia. Przy slotach na śrubokręt widać małą strzałeczkę (naprawdę!). Za pomocą ostrego narzędzia możesz zaznaczyć na metalowej części jakie były ustawienia oryginalne. Regulacja śrubki w kierunku pokazywanym przez strzałki ZWIĘKSZA czułośc anteny. NIE reguluj jasności diody. Jedyna różnica będzie taka, że bateria starczy na krócej. Jeśli chcesz zmniejszyć czułość, przekęć śrubkę regulacyjną w przeciwnym kierunku do strzałki. W ten sposób możesz sprawić by antena działała tylko wtedy gdy stopa na niej spoczywa lub wręcz ją naciska...

Zmiany baterii możesz dokonać po uprzednim odkręceniu pokrywy dolnej.