Amptweaker Fat Rock | Efekt gitarowy

  • Dodaj recenzję:
  • Kod:
    Fat Rock
  • Producent:

Przester z pętlą efektów (...w sumie to nawet z dwiema), bramką szumów i boostem. Mocarny lub lekki distortion w solidnej metalowej obudowie. Przed Państwem FatRock firmy Amptweaker.

W skład potencjometrów omawianego efektu wchodzi standardowo Volume, Tone, Gain oraz amptweakerowy wynalazek, Tight. Kostka wyposażona jest dodatkowo w przełączniki PlexEQ, Noise Gate oraz Boost. Ale po kolei.

Jeśli chodzi o gałki Volume, Tone oraz Gain to nie trzeba ich chyba omawiać, przejdźmy więc od razu do potencjometru Tight. Tight nasyca Gain. Im bardziej przestawimy gałkę w prawo tym dźwięk staje się „cieńszy” klarowny i punktowy, za to im bardziej w lewo, tym otrzymamy większe nasycenie przesteru. PlexEQ to przełącznik pozwalający osiągnąć uszczuplone o tony średnie, brzmienie vintage. Noise Gate to oczywiście bramka szumów - włączenie jej zredukuje brumy i różne niepożądane efekty specjalne gdy rozkręcimy mocno przester. Boost jest oczywiście dopalaczem, zmieniającym brzmienie na jeszcze cięższe.

Warto zwrócić uwagę na dwie pętle efektów. Pierwsza „standardowa” znajduje się na górze efektu koło stylowej czarnej rączki. Druga SideTrak wkomponowana jest w lewy bok efektu, a uaktywnia się w chwili wyłączenia kostki. Daje nam to możliwość wpięcia dodatkowych efektów typu np. chorus, i kontroli ich za pomocą FatRock. Innymi słowy - tak wpięty chorus czy reverb będzie aktywny tylko na czystym, nie przesterowanym brzmieniu. Dodatkową funkcją SideTrak jest możliwość wpięcia efektu do dwóch wzmacniaczy, dzięki czemu uzyskamy na jednym z nich przester, a na drugim czysty sygnał (patrz zdjęcie w galerii). Gustowne stereo. Całość uzupełnia włącznik baterii oraz przełącznik standardowej pętli efektów, którym ustawiamy czy dodatkowo wpięte efekty mają być 'przed' czy 'po' naszym przesterze.

FatRock to niesamowicie kreatywny i bardzo funkcjonalny distortion. Na zakończenie kilka słów od dystrybutora:

„FatRock to efekt, który powstał na bazie bardzo popularnego TightRock. Wszystkie zmiany jakie w nim wprowadzono są wynikiem dyskusji i uwag jakie Amptweaker otrzymywał od gitarzystów, którzy chcieli mieć cieplejsze brzmienie, dobrze komponujące się z jasnym brzemieniem gitar i wzmacniaczy. FatRock ma wszystkie cechy TightRock z wyjątkiem niskich tonów, których zakres regulacji został znacznie zwiększony. Dzięki temu brzmienie jest pełniejsze, grubsze i mniej agresywne.”