Dowina Reisling D ][ Gitara akustyczna

  • 2 099,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy gitary akustycznej Dowina Reisling D

  • Genialny instrument o świetnym wyglądzie i bardzo interesującym brzmieniu
  • Ręcznie robiona gitara przez rzemieślników ze słowackiej Dowiny
  • Top został zrobiony z solidnego kanadyjskiego cedru
  • Boki, tył oraz gryf to porządny i solidny mahoń
  • Na podstrunnicy znajdziemy specjalnie utwardzane drewno, podobnie na mostku
  • Skala instrumentu to 650mm oraz 20 progów
  • Korpus w klasycznym kształcie Dreadnought

 

Ogólny opis gitary

Tytułem wstępu o gitarach Dowina

Dowina to firma z siedzibą w Bratysławie na Słowacji, gdzie budują wszystkie swoje gitary akustyczne. Znani są z tego, że gitary są produkowane ręcznie i w ogóle nie są produkowane masowo, a to pozwala lutnikom więcej czasu na dbanie o każdy instrument, jaki jest tworzony. Proces ich tworzenia rozpoczyna się od selekcji drewna, gdzie podejmują najwyższą staranność wybierając drewno o wysokiej rezonansie. Jesteśmy przekonani, że oferta tej firmy jest godna uwagi, dlatego też te gitary znajdują u nas w sprzedaży. Seria Reisling (dawniej Rustica) to gitary raczej dla osób, które wiedzą czego chcą od gitary i są nastawione na konkretne brzmienia. Oczywiście, jeśli dalej szukasz, również powinieneś się nią zainteresować, ponieważ warto w końcu przejść na lepszy sprzęt, który otworzy Ci oczy na zupełnie nowe walory brzmieniowe.

 

Konstukcja i brzmienie gitary Reisling

Top gitary został zrobiony z ciekawego drewna, mianowicie z solidnego kanadyjskiego cedru, a reszta korpusu to porządny mahoń. Podobna sytuacja na gryfie, gdzie jeszcze dochodzi palisandrowa ze specjalnie utwardzanego drewna, to samo na mostku. Skala instrumentu bardzo standardowa jak na akustyki, ponieważ 650mm przy 20 progach. Gitarka jest w klasycznym kształcie Dreadnought, pudło jest nawet trochę szersze i brzmienie wydaje się głośniejsze, pełniejsze i nieco cieplejsze.

Zdecydowanie gitarze jest bliżej do Puelli, niż do Marusa, ponieważ grając na Reislingu nie odwiedzamy mrocznych, dolnych brzmień, a raczej oscylujemy wokół środka, który nie rozpływa się po pomieszczeniu, a raczej jest mocno skompresowany i wyważony, przez co każde uderzenie w akord, sprawia, że potęga tego brzmienia niszczy wszystko na swojej drodze. Poza tym gitara pięknie dzwonkuje. Jest to świetny wybór dla muzyków zainteresowanych w spokojnych, balladowych klimatach.

 

Specyfikacja gitary

Producent Dowina  
Model Reisling D  
Seria Reisling (Dawna Rustica)  
Kolor Naturalny przyciemniany  
Leworęczna Nie  
Kształt korpusu Dreadnought  
Materiał korpusu Kanadyjski cedr, mahoń  
Rodzaj wykończenia Naturalny mat  
Materiał gryfu Mahoń  
Menzura 650mm  
Szerokość przy siodełku 43  
Podstrunnica Specjalnie utwardzane drewno  
Ilość progów 20  
Siodełko Syntetyczna kość  
Ilość strun 6  
Elektroakustyk Nie  
Mostek Specjalnie utwardzane drewno  
Opakowanie Brak  

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki

Słowa kluczowe oznaczające produkt

Dowina Reisling D | Gitara akustyczna, Dreadnought, Gitary 6-strunowe, Gitary akustyczne, Czy elektro, Ilość strun, Rodzaje korpusów, Wybrane marki, Rustica, Dowina, Gitary, Gitary i basy, DOWINA, Reisling D, ReislingD, Reisling-D, Rustica Reisling