Markbass Ninja 102-250 Richard Bona | Combo basowe 2x10

 • 3 229,00 zł
 • Wez leasing
 • Dodaj recenzję:
 • Kod:
  NINJA 102-250
 • Producent:
 • Na składzie:
  0 szt

Kluczowe cechy comba basowego Ninja 102-250 Richard Bona

 • Combo basowe firmy Markbass sygnowane przez Richarda Bona
 • Produkcja Indonezyjska, konstrukcja tranzystorowa 250 Wat na 4 omach
 • Układ głośników 2x10 w pozycji wertykalnej, z basreflekserm z tyłu
 • Klasyczna korekcja oraz znakomite typowe dla markbassa filtry VPF i VLE
 • Ultra lekki i mały, kontynuuje właściwy trend w budowie comb basowych na świecie
 • Obudowa pokryta klasycznym kocem w kolorze, przyciągające wzrok wzornictwo 

 

Ogólny opis

Firma Markbass wydawała się powstać dosłownie znikąd około dekady temu, przechodząc od przysłowiowego zera do firmy która, wyznacza trendy na rynku sprzętu muzycznego. Oprócz agresywnych badań i ciągłego rozwoju i relacji z najlepszymi graczami, firma Markbass wypracowała swój sukces we właściwy sposób, projektując szeroką gamę headów, comb oraz kolumn, które dobrze wykorzystywały najnowszą technologię, której efektem jest zmniejszenie masy, przy zachowaniu wysokiej jakości brzmienia. To się nie mogło nie udać na tym polega Geniusz twórcy i wizjonera Marco De Virgiliisa., który w pewnym momencie dostrzegł lukę na rynku, a że przy okazji miał wiedzę i doświadczenie to połączył jedynie kropki w sukces z którego dziś może się cieszyć każdy basista (i nie tylko, bo za marką Markbass stoją jeszcze inne pochodne marki).

 

Combo Ninja 102-250 Richard Bona

Combo to w zasadzie jest typowym combem Markbassa, z dwoma głośnikami 10 calowymi w układzie wertykalnym. O ile sygnowany head Ryszarda Bona to wzmacniacz o ogromnej mocy, tak tu mamy do czynienia z czymś zupełnie innym. Nadal w obudowie zamontowany jest wzmacniacz Little Mark, ale w nie jest to jego najmocniejsza wersja, a najsłabsza (jest jeszcze wersja 500W). Zaletą tej konstrukcji jest właśnie kompaktowość i estetyka. Liczy się tu dostosowywanie narzędzia do potrzeb, bo gdybyśmy potrzebowali czegoś o dużym potencjale i mocy wtedy korzystalibyśmy z głowy Ninja z jakąś paczką, ale jeśli potrzebujemy iść np na małego joba i nie szukamy czegoś innego w przeciwieństwie  do typowych produktów Markbassa to pojawia się jakaś alternatywa do nich w postaci Ninja 102-250. Reszta w zasadzie jest taka sama. Świetne combo basowe, wydajne, oraz pięknie wykonane.

 

Wzmacniacz Little Mark 250

Little Mark 250 to Little Mark III tylko, że uboższy jeśli chodzi o moc, wygląda też odrobinę inaczej bo jest cały czarny, a w w tym wypadku przedni panel jest w kolorze zielonym i jest na wyposażeniu szkoleniowego comba basowego CMD 151 JB Player School oraz Ninja 102-250 i w cholernie ciężko jest opisywać coś tak dobrego i nie wpadać w przesadę. Od ponad dekady wzmacniacze z serii Little Mark wyznaczają trend jeśli chodzi o to jak powinien wyglądać i działać wzmacniacz basowy. Tak samo, jak we wzmacniaczach gitarowych tak i w basowych wzmacniacze wprowadzają swoje typowe dla danego producenta zniekształcenia, które odbijają piętno na tym, jak gitara ostatecznie brzmi. W powszechnej opinii wzmacniacze Markbass z tej serii znane są z tego, że są bardzo transparentne wobec instrumentu, ich celem jest przenieść naturalne brzmienie gitary basowej, czyli niejako odpowiedzieć jak najwierniej nie wprowadzając niemal nic od siebie. Takie akustyczne podejście. Pozostaje pytanie, czy to się udało. Po latach wygląda na to, że tak. Wzmacniacze firmy Markbass znane są z tego, że są niezwykle klarowne i równe. Cała seria Comb oraz headów z serii Little Mark to idealne konstrukcje, które celują w to, by być jak najbardziej uniwersalne. I to się chyba udało.

 

Filtry VLE i VPF

Wzmacniacz ma wbudowane filtry VLE i VPF, które pomagają stworzyć ciepły i naturalny dźwięk. Filtr VLE to filtr nadający brzmieniu charakter klasyczny, natomiast za pomocą filtra VPF regulujemy tzw. dolny środek. Kombinacja ustawień czyni poziom regulacji tych wzmacniaczy unikalnymi. W zasadzie ciężko jest uzyskać taką game brzmień u konkurencji. Cała ta linie produktów brzmi niezwykle organicznie. 

 

Specyfikacja

Typ wzmacniacza Tranzystorowy
Bass reflex Tył
Układ głośników 2 x 10"
Producent głośnika B&C
Kanały 1
Tweeter Piezo
Potencjometry Gain, High, Line Out, low, Mid High, Mid Low, VLE, VPF
Procesor efektów Brak
Wejścia Jack
Wytrzymałość głośnika 400W RMS (AES Standard)
Moc wzmacniacza 250W RMS @ 4 ohms / 150W RMS @ 8 ohms
Uchwyt Górny
Wymiary 33 cm x 43 cm x 70 cm
Waga 16.4 kg

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki

Słowa kluczowe oznaczające produkt

Markbass Ninja 102-250 Richard Bona | Combo basowe 2x10, Markbass, Instrumenty, Combo basowe, Wzmacniacze i kolumny basowe, Gitary, Ninja 102-250 Richard Bona, Ninja 102-250, Ninja 102 250 Ninja Bona