Fraud Blocker

Markbass Mini CMD 151P IV ][ Wzmacniacz basowy typu combo 1x15

  • 5 024,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy comba basowego Markbass Mini CMD151P

  • Wybitnie wydajne, uniwersalne oraz lekkie combo basowe firmy Markbass
  • Układ głośników 1 x 15 cale oraz piezo
  • Wzmacniacz tranzystorowy Littlemark III 500 W @ 4 Ω
  • Wyjście liniowe i dodatkowe wyjście na drugą kolumnę
  • Pokryty czarnym kocem

 

Ogólny opis

Są takie produkty na świecie, które swoją obecnością na rynku znaczą i wyznaczają trendy. Jednym z nich jest właśnie to combo, na jednym 15-calowym głośniku ze wbudowanym wzmacniaczem LittleMark IV. Wszystkie najbardziej liczące się konstrukcje firmy Markbass cechuje właśnie to, że mają za podstawę wzmacniacz Little Mark IV. Zawsze tak było i wygląda na to, że nic się w tym zakresie nie zmieni (Wcześniej był wzmacniacz Little Mark III). To ten wzmacniacz właśnie powoduję, że te comba cieszą się taką popularnością oraz basiści na całym świecie darzą te konstrukcje takim uznaniem. Nie inaczej jest w tym wypadku. Możemy z ręką sercu przyznać, że to combo cieszy się od chyba ponad 10 lat niekończącą się popularnością, jak zresztą cała seria tych comb :)

 

Coś więcej o samym combie

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to jak combo jest skonstruowane. W przeciwieństwie np. do Mini CMD 121P IV combo jest zbudowane w oparciu o jeden głośnik 15 calowy oraz piezo. W zasadzie to jest po prostu większa wersja tamtego comba. Paczka jest maksymalnie mała, tak by pomieścić jedynie to, co niezbędne w konstrukcji. Wzmacniacz jest umieszczony z tyłu, dzięki czemu combo jest bardzo kompaktowe, a w efekcie panel sterowanie wychodzi do góry. Combo ma sporą dynamikę i fajnie się sprawuje z instrumentami typu kontrabas, ma też w sobie dużo głębi i pięknie oddycha. Konstrukcja sprawia, że poza tym, że combo gra wybornie to jest jeszcze jak na głośnik 15-calowy jest bardzo mobilne. Paczka ma bas reflex z tyłu. Combo posiada spory zapas mocy. Przemyślana konstrukcja paczki to jedno, ale istota zajebistości tej konstrukcji tkwi we wzmacniaczu.

 

Wzmacniacz Little Mark IV

Ciężko opisywać coś tak dobrego i nie wpadać w przesadę. Od ponad dekady wzmacniacze z serii Little Mark są wkładane do comb z serii CMD. Teraz seria Little Mark III została zastąpioną nową inkarnacją tych wzmacniaczy z numerkiem IV. Tak samo, jak we wzmacniaczach gitarowych tak i w basowych wzmacniacze wprowadzają swoje typowe dla danego producenta zniekształcenia, które odbijają piętno na tym, jak gitara ostatecznie brzmi. W powszechnej opinii wzmacniacze Markbass z tej serii znane są z tego, że są bardzo transparentne wobec instrumentu, ich celem jest przenieść naturalne brzmienie gitary, czyli niejako odpowiedzieć jak najwierniej nie wprowadzając niemal nic od siebie. Takie akustyczne podejście. Pozostaje pytanie, czy to się udało. Po latach wygląda na to, że tak. Wzmacniacze firmy Markbass znane są z tego, że są niezwykle klarowne i równe. Cala seria Comb oraz headów z serii Little Mark to idealne konstrukcje, które celują w to, by być jak najbardziej uniwersalne. I to się chyba udało. Więcej informacji o wzmacniaczu można znaleźć na naszej stronie na karcie produktu samego wzmacniacza :)

 

Specyfikacja

Producent Markbass
Model Mini CMD 151P IV
Typ wzmacniacza Tranzystorowy
Bass reflex Tył
Układ głośników 1 x 15"
Producent głośnika B&C
Kanały 1
Tweeter piezo
Potencjometry Gain, Low, Mid low, Mid hight, High, Old School, Line Out, Master, 3 WAY SWITCH
Procesor efektów Brak
Wejścia Jack
Wytrzymałość głośnika 400W RMS (AES Standard)
Moc wzmacniacza 500W RMS @ 4 ohms / 300W RMS @ 8 ohms
Uchwyt Górny
Wymiary 46.4 cm x 46.4 cm x 48 cm
Waga 18.3 kg

 

Filmy i prezentacja produktu

 

Przydatne linki

 


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Markbass Mini CMD 151P IV | Combo basowe 1x15, Markbass, Gitary, wzmacniacze, Wzmacniacze i kolumny basowe, Combo basowe, MARKBASS, Mini CMD 151P IV, Mini CMD-151P IV, Mini CMD151PIV, CMD151IV, CMD 151 IV, CMD-151 IV