Markbass Mini CMD 121P | Combo basowe 1x12

 • 3 199,00 zł
 • Wez leasing
 • Dodaj recenzję:
 • Kod:
  MB MINI CMD 121 P
 • Producent:
 • Od ręki:
  0 szt
 • W magazynie:

Kluczowe cechy comba Mini CMD121P

 • Wybitnie wydajne, uniwersalne, małe oraz lekkie combo basowe
 • Układ głośników 1 x 12 cale oraz piezo
 • Wzmacniacz tranzystorowy Littlemark III 500 W @ 4 Ω
 • Wyjście liniowe i dodatkowe wyjście na drugą kolumnę

 

Ogólny opis

Są takie produkty na świecie, które swoją obecnością na rynku znaczą i wyznaczają trendy. Jednym z nich jest właśnie to combo, na jednym 12 calowym głośniku z wbudowanym wzmacniaczem LittleMark III. Wszystkie najbardziej liczące się konstrukcje firmy Markbass cechuje właśnie to, że mają za podstawę wzmacniacz Little Mark III. Zawsze tak było i wygląda na to, że nic się w tym zakresie nie zmieni. To ten wzmacniacz właśnie powoduję, że te comba cieszą się taką popularnością oraz basiści na całym świecie darzą te konstrukcje takim uznaniem. Nie inaczej jest w tym wypadku. Możemy z ręką sercu przyznać, że to combo cieszy się od chyba ponad 10 lat niekończącą się popularnością, jak zresztą cała seria tych comb :)

 

Coś więcej o samym combie

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to jak combo jest skonstruowane. W przeciwieństwie np do CMD 102, combo jest zbudowane w oparciu o jeden głośnik 12 calowy oraz piezo. Paczka maksymalnie mała tak by pomieścić jedynie to co niezbędne w combie. Wzmacniacz jest umieszczony z tyłu dzięki czemu combo jest bardzo kompaktowe a w efekcie panel sterowanie wychodzi do góry. Combo ma spora dynamikę i fajnie się sprawuje z instrumentami typu kontrabas. Konstrukcja sprawia, że poza tym, że combo gra wybornie to jest jeszcze bardzo mobilne. Paczka ma bas reflex z tyłu. Jak na takie małe Combo to ma spory zapas mocy. Przemyślana konstrukcja paczki to jedno, ale istota zajebistości tej konstrukcji tkwi we wzmacniaczu.

 

Wzmacniacz Little Mark III

Ciężko opisywać coś tak dobrego i nie wpadać w przesadę. Od ponad dekady wzmacniacze z serii Little Mark są wkładane do comb z serii CMD. Tak samo, jak we wzmacniaczach gitarowych tak i w basowych wzmacniacze wprowadzają swoje typowe dla danego producenta zniekształcenia, które odbijają piętno na tym, jak gitara ostatecznie brzmi. W powszechnej opinii wzmacniacze Markbass z tej serii znane są z tego, że są bardzo transparentne wobec instrumentu, ich celem jest przenieść naturalne brzmienie gitary, czyli niejako odpowiedzieć jak najwierniej nie wprowadzając niemal nic od siebie. Takie akustyczne podejście. Pozostaje pytanie, czy to się udało. Po latach wygląda na to, że tak. Wzmacniacze firmy Markbass znane są z tego, że są niezwykle klarowne i równe. Cala seria Comb oraz headów z serii Little Mark to idealne konstrukcje, które celują w to, by być jak najbardziej uniwersalne. I to się chyba udało.

 

Filtry VLE i VPF

Wzmacniacz ma wbudowane filtry VLE i VPF, które pomagają stworzyć ciepły i naturalny dźwięk. Filtr VLE to filtr nadający brzmieniu charakter klasyczny, natomiast za pomocą filtra VPF regulujemy tzw. dolny środek. Kombinacja ustawień czyni poziom regulacji tych wzmacniaczy unikalnymi. W zasadzie ciężko jest uzyskać taką game brzmień u konkurencji. Cała ta linie produktów brzmi niezwykle organicznie. 

 

Specyfikacja

Typ wzmacniacza Tranzystorowy
Bass reflex Tył
Układ głośników 1 x 12"
Producent głośnika B&C
Kanały 1
Tweeter piezo
Potencjometry Gain, High, Line Out, low, Mid High, Mid Low, VLE, VPF
Procesor efektów Brak
Wejścia Jack
Wytrzymałość głośnika 400W RMS (AES Standard)
Moc wzmacniacza 500W RMS @ 4 ohms / 300W RMS @ 8 ohms
Uchwyt Górny
Wymiary 43.2 cm x 38.3 cm x 47.9 cm
Waga 11.9 kg

 

Filmy i prezentacja produktu

 

Przydatne linki

Słowa kluczowe oznaczające produkt

Markbass Mini CMD 121P | Combo basowe 1x12, Markbass, Gitary, wzmacniacze, Wzmacniacze i kolumny basowe, Combo basowe, MARKBASS, Mini CMD 121P, Mini CMD-121P, Mini CMD121P