Markbass CMD 121H IV | Combo basowe 1x12

 • 4 028,00 zł
 • Oblicz_raty_duckblue
 • Wez leasing
 • Dodaj recenzję:
 • Kod:
  MB CMD 121 H IV
 • Producent:
 • Od ręki:
  0 szt
 • W magazynie:

Kluczowe cechy comba basowego Markbass CMD121H IV

 • Wybitnie wydajne, uniwersalne i lekkie combo basowe firmy Markbass
 • Układ głośników 1 x 12 cale z głośnikiem wysokotonowym
 • Wzmacniacz tranzystorowy Littlemark IV 500 W @ 4 Ω
 • Wyjście liniowe i dodatkowe wyjście na drugą kolumnę
 • Pokryty czarnym kocem

 

Ogólny opis comba

Są takie produkty na świecie, które swoją obecnością na rynku znaczą i wyznaczają trendy. Jednym z nich jest właśnie to combo, na jednym 12-calowym głośniku ze wbudowanym wzmacniaczem LittleMark IV. Wszystkie najbardziej liczące się konstrukcje firmy Markbass cechuje właśnie to, że mają za podstawę wzmacniacz Little Mark IV. Zawsze tak było i wygląda na to, że nic się w tym zakresie nie zmieni (Wcześniej byly to wzmacniacze LIttle Mark III). To ten wzmacniacz właśnie powoduję, że te comba cieszą się taką popularnością oraz basiści na całym świecie darzą te konstrukcje takim uznaniem. Nie inaczej jest w tym wypadku. Możemy z ręką sercu przyznać, że to combo cieszy się od chyba ponad 10 lat niekończącą się popularnością, jak zresztą cała seria tych comb :)

 

Coś więcej o samym combie

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to jak combo jest skonstruowane. W przeciwieństwie np do CMD 102 combo jest zbudowane w oparciu o jeden głośnik 12-calowy oraz tweeter wysoko tonowy, paczka jest wysoka, a wzmacniacz jest osadzony w na samej gorze tak ze panel sterowanie jest skierowany na front comba. Drzemie w nim oswojona agresja i naturalność. Jeden głośnik 12-calowy oznacza, że combo jest bardzo dynamiczne, ma sporo oddechu i jest trochę wolniejsze od szybkich dziesiątek. Paczka ma bas reflex z tyłu. Combo ma spory zapas mocy i czuć to wyraźnie po tym jak trzepie nam nogawkami. Przemyślana konstrukcja paczki to jedno, ale istota zajebistości tej konstrukcji tkwi we wzmacniaczu.

 

Wzmacniacz Little Mark IV

Ciężko opisywać coś tak dobrego i nie wpadać w przesadę. Od ponad dekady wzmacniacze z serii Little Mark są wkładane do comb z serii CMD. Teraz seria Little Mark III została zastąpioną nową inkarnacją tych wzmacniaczy z numerkiem IV. Tak samo, jak we wzmacniaczach gitarowych tak i w basowych wzmacniacze wprowadzają swoje typowe dla danego producenta zniekształcenia, które odbijają piętno na tym, jak gitara ostatecznie brzmi. W powszechnej opinii wzmacniacze Markbass z tej serii znane są z tego, że są bardzo transparentne wobec instrumentu, ich celem jest przenieść naturalne brzmienie gitary, czyli niejako odpowiedzieć jak najwierniej nie wprowadzając niemal nic od siebie. Takie akustyczne podejście. Pozostaje pytanie, czy to się udało. Po latach wygląda na to, że tak. Wzmacniacze firmy Markbass znane są z tego, że są niezwykle klarowne i równe. Cala seria Comb oraz headów z serii Little Mark to idealne konstrukcje, które celują w to, by być jak najbardziej uniwersalne. I to się chyba udało. Więcej informacji o wzmacniaczu można znaleźć na naszej stronie na karcie produktu samego wzmacniacza :)

 

Specyfikacja wzmacniacza

Typ wzmacniacza Tranzystorowy
Bass reflex Tył
Układ głośników 1 x 12"
Producent głośnika B&C
Kanały 1
Tweeter 1"
Potencjometry Gain, Low, Mid low, Mid hight, High, Old School, Line Out, Master, 3 WAY SWITCH
Wytrzymałość głośnika 400W RMS (AES Standard)
Moc 500W RMS @ 4 ohms / 300W RMS @ 8 ohms
Uchwyt Górny
Wymiary 58.9 cm x 39 cm x 46.4 cm
Waga 15.8 kg

 

Filmy i prezentacja produktu

 

Przydatne linki

Słowa kluczowe oznaczające produkt

Markbass CMD 121H IV | Combo basowe 1x12, Markbass, Gitary, wzmacniacze, Wzmacniacze i kolumny basowe, Combo basowe, MARKBASS, CMD 121H IV, CMD-121H IV, CMD121H IV, CMD121IV, CMD 121 IV, CMD-121 IV