Markbass CMD 102P | Combo basowe 2x10

 • Dodaj recenzję:
 • Kod:
  MB CMD 102 P
 • Producent:
 • Od ręki:
  0 szt
 • W magazynie:

Kluczowe cechy Markbass CMD102P

 • Wybitnie wydajne i uniwersalne combo basowe
 • Układ głośników 2 x 10 cale z głośnikiem wysokotonowym
 • Wzmacniacz tranzystorowy Littlemark III 500 W @ 4 Ω
 • Wyjście liniowe i dodatkowe wyjście na drugą kolumnę

 

Ogólny opis

Są takie produkty na świecie, które swoją obecnością na rynku znaczą i wyznaczają trendy. Jednym z nich jest właśnie to combo, na dwóch dziesięciocalowych głośnikach ze wbudowanym wzmacniaczem LittleMark. Wszystkie najbardziej liczące się konstrukcje firmy Markbass cechuje właśnie to, że mają za podstawę wzmacniacz Littlemark III. Zawsze tak było i wygląda na to, że nic się w tym zakresie nie zmieni. To ten wzmacniacz właśnie powoduję, że te comba cieszą się taką popularnością oraz basiści na całym świecie darzą tę konstrukcje takim uznaniem. Nie inaczej jest u nas. Możemy z ręką sercu przyznać, że to combo cieszy się od chyba ponad 10 lat niekończącą się popularnością.

 

Coś więcej o samym combie

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to jak combo jest skonstruowane. W kształcie przypomina trochę szykującego się do skoku dzikiego kota, może pumę. Drzemie w nim oswojona agresja i naturalność. Dwa głośniki 10 calowe oznaczają, że combo jest niezwykle dynamiczne i cechuję je szybka reakcja. Paczka ma bas reflex z przodu co gwarantuje pełnie dołu. Ścięty tył zaś sprawia, że możemy wygodnie ułożyć combo tak by wszystko było słychać na scenie w sytuacji gdy używamy comba jako odsłuchu. Fajnie wtedy trzepie nogawkami. Przemyślana konstrukcja paczki to jedno, ale istota zajebistości tej konstrukcji tkwi we wzmacniaczu.

 

Wzmacniacz LittleMark III

Ciężko opisywać coś tak dobrego i nie wpadać w przesadę. Od ponad dekady wzmacniacze z serii Little Mark są wkładane do comb z serii CMD. Tak samo, jak we wzmacniaczach gitarowych tak i w basowych wzmacniacze wprowadzają swoje typowe dla danego producenta zniekształcenia, które odbijają piętno na tym, jak gitara ostatecznie brzmi. W powszechnej opinii wzmacniacze Markbass z tej serii znane są z tego, że są bardzo transparentne wobec instrumentu, ich celem jest przenieść naturalne brzmienie gitary, czyli niejako odpowiedzieć jak najwierniej nie wprowadzając niemal nic od siebie. Takie akustyczne podejście. Pozostaje pytanie, czy to się udało. Po latach wygląda na to, że tak. Wzmacniacze firmy Markbass znane są z tego, że są niezwykle klarowne i równe. Cala seria Comb oraz headów z serii Little Mark to idealne konstrukcje, które celują w to, by być jak najbardziej uniwersalne. I to się chyba udało.

 

Filtry VLE i VPF

Wzmacniacz ma wbudowane filtry VLE i VPF, które pomagają stworzyć ciepły i naturalny dźwięk. Filtr VLE to filtr nadający brzmieniu charakter klasyczny, natomiast za pomocą filtra VPF regulujemy tzw. dolny środek. Kombinacja ustawień czyni poziom regulacji tych wzmacniaczy unikalnymi. W zasadzie ciężko jest uzyskać taką game brzmień u konkurencji. Cała ta linie produktów brzmi niezwykle organicznie. 

 

Specyfikacja

Typ wzmacniacza Tranzystorowy
Bass reflex Przód
Układ głośników 2 x 10"
Producent głośnika B&C
Kanały 1
Tweeter piezo
Potencjometry Gain, High, Line Out, low, Mid High, Mid Low, VLE, VPF
Procesor efektów Brak
Wejścia Jack
Wytrzymałość głośnika 400W RMS (AES Standard)
Moc 500W RMS @ 4 ohms / 300W RMS @ 8 ohms
Uchwyt Boczny
Wymiary 47.9 x cm 59.4 cm x 47.5 cm
Waga 17.3 kg

 

Filmy i prezentacja produktu

 

Przydatne linki

Słowa kluczowe oznaczające produkt

Combo basowe CMD 102 P Markbass , do basów, Combo, Wzmacniacze i paczki, Od ręki, Gitary, wzmacniacze, Wzmacniacze i kolumny basowe, Combo basowe, MARKBASS, CMD 102 P Markbass, CMD 102 P, CMD102P, CMD102, CMD-102