Fraud Blocker

Markbass CMD 102P IV ][ Wzmacniacz basowy typu combo 2x10

  • 4 690,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy comba basowego Markbass CMD102P IV

  • Wybitnie wydajne i uniwersalne combo basowe z nowym Little Markiem IV
  • Układ głośników 2 x 10 cale z głośnikiem wysokotonowym i bass refleksem z przodu
  • Wzmacniacz tranzystorowy Little Mark IV 500 W @ 4 Ω
  • Wyjście liniowe i dodatkowe wyjście na drugą kolumnę
  • Combo pokryte czarnym kocem

 

Ogólny opis

Są takie produkty na świecie, które swoją obecnością na rynku znaczą i wyznaczają trendy. Jednym z nich jest właśnie to combo, na dwóch dziesięciocalowych głośnikach ze wbudowanym wzmacniaczem LittleMark IV. To ten wzmacniacz właśnie powoduję, że te comba cieszą się taką popularnością (podobnie było z wcześniejszą wersją comba), oraz że basiści na całym świecie darzą tę konstrukcję takim uznaniem. Dla koncertujących basistów, którzy chcą przebić się przez miks bez dużego zestawu, to połączenie 2x10 z bass refleksem z przodu jest idealnym rozwiązaniem. Combo posiada z tyłu wcięcie, dzięki czemu może być używane także jako monitor podłogowy, zapewniając najlepszy monitoring na scenie.

Coś więcej o samym combie

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to jak combo jest skonstruowane. W kształcie przypomina trochę szykującego się do skoku dzikiego kota, może pumę. Drzemie w nim oswojona agresja i naturalność. Dwa głośniki 10 calowe oznaczają, że combo jest niezwykle dynamiczne i cechuję je szybka reakcja. Paczka ma bas reflex z przodu co gwarantuje pełnie dołu. Ścięty tył zaś sprawia, że możemy wygodnie ułożyć combo tak by wszystko było słychać na scenie w sytuacji gdy używamy comba jako odsłuchu. Fajnie wtedy trzepie nogawkami. Przemyślana konstrukcja paczki to jedno, ale istota zajebistości tej konstrukcji tkwi we wzmacniaczu.

Wzmacniacz Little Mark IV

Ciężko opisywać coś tak dobrego i nie wpadać w przesadę. Od ponad dekady wzmacniacze z serii Little Mark są wkładane do comb z serii CMD. Teraz seria Little Mark III została zastąpioną nową inkarnacją tych wzmacniaczy z numerkiem IV. Tak samo, jak we wzmacniaczach gitarowych tak i w basowych wzmacniacze wprowadzają swoje typowe dla danego producenta zniekształcenia, które odbijają piętno na tym, jak gitara ostatecznie brzmi. W powszechnej opinii wzmacniacze Markbass z tej serii znane są z tego, że są bardzo transparentne wobec instrumentu, ich celem jest przenieść naturalne brzmienie gitary, czyli niejako odpowiedzieć jak najwierniej nie wprowadzając niemal nic od siebie. Takie akustyczne podejście. Pozostaje pytanie, czy to się udało. Po latach wygląda na to, że tak. Wzmacniacze firmy Markbass znane są z tego, że są niezwykle klarowne i równe. Cala seria Comb oraz headów z serii Little Mark to idealne konstrukcje, które celują w to, by być jak najbardziej uniwersalne. I to się chyba udało. Więcej informacji o wzmacniaczu można znaleźć na naszej stronie na karcie produktu samego wzmacniacza :)

 

Specyfikacja

Producent Markbass
Model CMD 102P IV
Typ wzmacniacza Tranzystorowy
Bass reflex Przód
Układ głośników 2 x 10"
Producent głośnika B&C
Kanały 1
Tweeter piezo
Potencjometry Gain, Low, Mid low, Mid hight, High, Old School, Line Out, Master, 3 WAY SWITCH
Procesor efektów Brak
Wejścia Jack
Wytrzymałość głośnika 400W RMS (AES Standard)
Moc 500W RMS @ 4 ohms / 300W RMS @ 8 ohms
Uchwyt Dwa po bokach
Wymiary 47 x cm 58.5 cm x 47.5 cm
Waga 17.1 kg

 

Filmy i prezentacja produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Combo basowe CMD 102 P IV Markbass , do basów, Combo, Wzmacniacze i paczki, Wzmacniacze, Wzmacniacze i kolumny basowe, Combo basowe, MARKBASS, CMD 102 P IV Markbass, CMD 102 P IV, CMD102PIV, CMD102IV, CMD-102 IV, CMD102P4, 8033829133910