Markbass CMD 151JB Players School ][ Wzmacniacz basowy typu combo 1x15

  • 2 888,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy comba basowego Markbass CMD 151JB Players School

  • Combo basowe sygnowane przez basistę Jeffa Berlina
  • Budżetowa wersja comba basowego firmy Markbass
  • Układ głośników 1 x 15 cale, bez głosnieka wysoko tonowego
  • Wzmacniacz tranzystorowy Little mark 250 W @ 4 Ω
  • Wyjście liniowe i dodatkowe wyjście na drugą kolumnę

 

Ogólny opis

Są takie produkty na świecie, które swoją obecnością na rynku znaczą i wyznaczają trendy. Jednym z nich jest właśnie to combo, na jednym 15 calowym głośniku z wbudowanym wzmacniaczem LittleMark III. Wszystkie najbardziej liczące się konstrukcje firmy Markbass cechuje właśnie to, że mają za podstawę wzmacniacz Little Mark III. Zawsze tak było i wygląda na to, że nic się w tym zakresie nie zmieni. To ten wzmacniacz właśnie powoduję, że te comba cieszą się taką popularnością oraz basiści na całym świecie darzą te konstrukcje takim uznaniem. Nie inaczej jest w tym wypadku. Możemy z ręką sercu przyznać, że to combo cieszy się od chyba ponad 10 lat niekończącą się popularnością, jak zresztą cała seria tych comb :)

Coś więcej o samym combie

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to jak combo jest skonstruowane. Konstrukcja jest niemal idelntyczna jak w combie CMD151P, różnica sprowadza się do głośnika, który też jest 15 calowy, ale jest w kolorze czarnym, nie ma też głośnika wysoko tonowego oraz do wzmacniacza. W zasadzie to jest po prostu uboższa wersja tamtego comba. Paczka jest maksymalnie mała tak by pomieścić jedynie to co niezbędne w konstrukcji. Wzmacniacz jest umieszczony z tyłu dzięki czemu combo jest bardzo kompaktowe, a w efekcie panel sterowania wychodzi do góry. Combo ma sporą dynamikę i fajnie się sprawuje z instrumentami typu kontrabas, ma też w sobie dużo głębi i pięknie oddycha. Konstrukcja sprawia, że poza tym, że combo gra wybornie to jeszcze jak na głośnik 15 calowy jest bardzo mobilne. Paczka ma bas reflex z tyłu. Combo posiada spory zapas mocy, choć jest dwa razy słabsze od pozostałych konstrukcji z tej serii ze wzmacniaczami Little Mark. Przemyślana konstrukcja paczki to jedno, ale istota zajebistości tej konstrukcji tkwi we wzmacniaczu.

Wzmacniacz Little Mark 250

Ciężko opisywać coś tak dobrego i nie wpadać w przesadę. Od ponad dekady wzmacniacze z serii Little Mark są wkładane do comb z serii CMD. Tak samo, jak we wzmacniaczach gitarowych tak i w basowych wzmacniacze wprowadzają swoje typowe dla danego producenta zniekształcenia, które odbijają piętno na tym, jak gitara ostatecznie brzmi. W powszechnej opinii wzmacniacze Markbass z tej serii znane są z tego, że są bardzo transparentne wobec instrumentu, ich celem jest przenieść naturalne brzmienie gitary, czyli niejako odpowiedzieć jak najwierniej nie wprowadzając niemal nic od siebie. Takie akustyczne podejście. Pozostaje pytanie, czy to się udało. Po latach wygląda na to, że tak. Wzmacniacze firmy Markbass znane są z tego, że są niezwykle klarowne i równe. Cala seria Comb oraz headów z serii Little Mark to idealne konstrukcje, które celują w to, by być jak najbardziej uniwersalne. I to się chyba udało. W powyższym combie zastosowano wersje Little Mark 250, czyli słabszą wersje tego samego wzmacniacza. 

Filtry VLE i VPF

Wzmacniacz ma wbudowane filtry VLE i VPF, które pomagają stworzyć ciepły i naturalny dźwięk. Filtr VLE to filtr nadający brzmieniu charakter klasyczny, natomiast za pomocą filtra VPF regulujemy tzw. dolny środek. Kombinacja ustawień czyni poziom regulacji tych wzmacniaczy unikalnymi. W zasadzie ciężko jest uzyskać taką game brzmień u konkurencji. Cała ta linie produktów brzmi niezwykle organicznie. 

 

Specyfikacja

Producent Markbass
Model CMD JB PLAYERS SCHOOL
Typ wzmacniacza Tranzystorowy
Bass reflex Tył
Układ głośników 1 x 15"
Producent głośnika B&C
Kanały 1
Tweeter brak
Potencjometry Gain, High, Line Out, low, Mid High, Mid Low, VLE, VPF
Procesor efektów Brak
Wejścia Jack
Wytrzymałość głośnika 300W RMS (AES Standard)
Moc wzmacniacza 250W RMS @ 4 ohms / 150W RMS @ 8 ohms
Uchwyt Górny
Wymiary 47.5 cm x 46.4 cm x 48 cm
Waga 16.2 kg

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Markbass CMD 151JB Players School | Combo basowe 1x15, Markbass, Gitary, wzmacniacze, Combo basowe, Wzmacniacze i kolumny basowe, MARKBASS, CMD 151JB Players School, CMD-151JB Players School, CMD151JB Players School