Fraud Blocker

Cole Clark FL2EC-SSO ][ Gitara elektro-akustyczna

  • 11 349,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy gitary elektroakustycznej Cole Clark FL2EC-SSO

  • Genialna gitara elektro-akustyczna australijskiej firmy Cole Clark
  • Światowej sławy trójdrożna elektronika autorskiej konstrukcji PG3
  • Wykonana w całości z litego drewna z odnawialnych źródeł jedwabistego dębu AA
  • Gryf z australijskiego z klonu Queensland, a mostek z dębu River She
  • Wykończenie Nitroceluloza (naturalna satyna)
  • W zestawie twardy Case

 

Ogólny opis gitary

Tytułem wstępu o firmie Cole Clark

Gitary Cole Clark łączą klasyczną konstrukcję z innowacyjnym designem, drewnem pozyskiwanym w zrównoważony sposób i najbardziej naturalnie brzmiącym przetwornikiem na świecie, aby stworzyć mocniejszy, lżejszy, unikalny instrument dla nowoczesnego akustycznego gracza. Gitary akustyczne Cole Clark są jedynymi gitarami akustycznymi, w których zastosowano "hiszpańską" konstrukcję szyjki. Oznacza to, że szyjka jest przyklejona do płyty wierzchniej razem z bokami i tyłem, dzięki czemu szyjka stanowi jeden element aż do otworu dźwiękowego. W innych gitarach wykonuje się korpus, a następnie mocuje szyjkę, najczęściej za pomocą śruby lub połączenia typu "gołąbek". Integralna konstrukcja szyjki jest niezbędna dla zaawansowanej technologii przetworników i nadaje gitarom COle Clark unikalny charakter. Gitary Cole Clark mają również rzeźbione topy i tyły, a do łączenia boków z wierzchem i tyłem stosuje się system grzbietowy zamiast frezowania.

Budowa

Cole Clark — podobnie jak Maton — wywodzi się z zupełnie innego stylu lutnictwa niż — powiedzmy — Martin czy Taylor. Australijski mindset znacząco odbiega od europejskiego czy amerykańskiego, stąd widoczne już na pierwszy rzut oka różnice w konstrukcji i użytych materiałach. Od gitar marki Cole Clark bije surowość i naturalność wykończenia, ale i egzotyka — do ich budowy często używane jest drewno typu Bunya, She Oak czy Blackwood, natomiast łączenie szyjki z pudłem rezonansowym jest żywcem zaczerpnięte z tradycyjnych, hiszpańskich konstrukcji klasycznych. Wszystkie modele wykonane są w 100% z litego drewna!

Źródło brzmienia

To, czym jeszcze się wyróżnia Cole Clark na tle innych producentów, to doskonale brzmiący, trójdrożny przetwornik gwarantujący przełożenie naturalnego charakteru instrumentu na dowolne nagłośnienie. Grasz fingerstyle i używasz wielu technik perkusyjnych? Z przetwornikiem CC Twoja publiczność usłyszy każdy, najdrobniejszy nawet niuans — każde stuknięcie, puknięcie, muśnięcie czy drapnięcie. Gitara będzie również brzmiała równo w każdym paśmie — nagrywając na niej, nie musimy obawiać się kwaśnych min realizatorów, narzekających na przewalony bas, z którym później "nie będą sobie mogli poradzić". Jeśli szukasz dla siebie gitary akustycznej z górnej półki, to koniecznie wpadnij do nas sprawdzić, jak według australijczyków wygląda instrument doskonały :)

 

Specyfikacja gitary

Ogólne

Producent ColeClark
Nazwa modelu CCFL2EC-SSO
EAN 9348890012750

Korpus

Kształt korpusu Dreadnought
Miejsce łączenia gryfu z korpusem Na 14 progu
Płyta wierzchnia Dąb jedwabisty klasy AA
Tył i boku Dąb jedwabisty klasy AA
Binding Abalon
Rozeta Pojedyncza rozeta z pierścieniem z abalonu
Mostek She Oak
Siodełka Graph Tech Tusq
Wykończenie płyty wierzchniej Nitrocellulose (natural satin)
Wykończenie tyły i boków Nitrocellulose (natural satin)

Gryf

Szerokość siodełka 44 mm / 1.73″
Menzura 647.7 mm / 25.5″
Radius 12"
Podstrunnica She Oak (Dąb jedwabisty)
Znaczniki Płatek śniegu
Materiał gryfu Queensland Maple
Wykończenie gryfu i główki Nitrocellulose (natural satin)

Elektronika i pozostałe

Elektronika  Cole Clark 3 way pickup system (PG3)
Maszynki Grover
Siodełko Elixir – Nanoweb Phosphor Bronze 12-53
Opakowanie Cole Clark Tweed Case

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Cole Clark FL2EC-SSO | Gitara elektro-akustyczna, Dreadnought, Cole Clark, Gitary 6-strunowe, Gitary akustyczne, Gitary i basy, Gitary, Gitary elektro-akustyczne, FL2EC-SSO, FL2EC SSO, FL2ECSSO, CCFL2EC-SSO, CCFL2EC SSO, CCFL2ECSSO, CCFL2EC