Zaproszenie na warsztaty – MIKROFONY oraz PRZEDWZMACNIACZE

04-09-2014

Zastanawiasz się czasem jak to się dzieje, że nie jesteś w stanie zbliżyć się do brzmienia swoich ulubionych zespołów, chociaż teoretycznie dysponujesz podobnymi narzędziami – głosem, gitarą, klawiszami…? Interesuje Cię skąd bierze się tajemnica dobrze nagranych śladów w starych nagraniach oraz tych produkowanych współcześnie? Odpowiedź na te pytania możesz otrzymać już 4 października w sklepie Skladmuzyczny.pl :) Jeżeli spędzasz czas w swoim domowym studiu, poszukując kolejnych rozwiązań w oparciu o swój interfejs audio i komputer, lecz chcesz pójść w tym temacie, pora byś zastanowił się nad doborem odpowiedniego przedwzmacniacza oraz mikrofonu i właśnie w tym kontekście powinieneś przyjść na nasze warsztaty, ponieważ kierujemy je właśnie do Ciebie :)

Grasz na gitarze, basie, klawiszach, dęciakach, perkusji, jesteś Dj’em, a może śpiewasz? Nieważne :) Jeżeli tylko interesują Cię możliwości kreowania brzmienia w oparciu o mikrofony i przedwzmacniacze mikrofonowe, powinieneś przyjść na nasze warsztaty!Nieważne czy jesteś zafascynowany nowoczesnym brzmieniem, czy też pociąga Cię retro, znajdziesz tutaj coś dla siebie. Wyjaśnimy Ci skąd wzięły się w dzisiejszych czasach różne przystępne cenowo konstrukcje. Zahaczymy również o podstawy zagadnień związanych z zastosowaniem mikrofonów oraz przedwzmacniaczy mikrofonowych w historii muzyki. Opowiemy Ci jak możesz dopasować brzmienie do gatunku muzyki, który Cię interesuje. Jak zawsze – im więcej pytań, tym lepiej :)

Przedwzmacniacze oraz mikrofony, które zaprezentujemy i o których opowiemy w trakcie warsztatów: Chandler Limited TG-2 500 (NOWOŚĆ!!!), Germ 500 MK-II oraz Little Devil, API 512C, API 505 DI, Cartec Pre-Q5, Neve 1073 LB, Universal Audio U610, GAP Pre 73, Warm WA-12, Avantone CV-12, Josephson e22s, Royer R121, Telefunken AR 51.Tematy, na które będziemy rozmawiać:

  • historia mikrofonów oraz preampów.
  • rodzaje mikrofonów.
  • Zastosowanie mikrofonów w nagraniach wokalnych oraz instrumentalnych.
  • Zastosowanie przedwzmacniaczy w nagraniach wokalnych oraz instrumentalnych.
  • Preamp w interefejsie audio, a preamp zewnętrzny.
  • Przedwzmacniacz i mikrofon jako narzędzia kreatywnego budowania brzmienia w kompozycji
  • Nagranie instrumentów klawiszowych liniowo i dobór przedwzmacniaczy do tego celu.
  • Dobór przedwzmacniaczy oraz mikrofonów w celu uzyskania zadowalającego brzmienia jeszcze przed rozpoczęciem miksu.
  • Dobór odpowiedniego mikrofonu dla wokalisty, jako element kreowania charakterystycznego brzmienia na scenie oraz w studiu.Warsztaty poprowadzą:

 

Piotr Kardas oraz Kuba Łuka – którzy wiedzą co nieco w temacie i chcą się tym podzielić :)

ZAPRASZAMY! 4 października, sobota, godzina 13.
SKLADMUZYCZNY.PL, ul. Skawińska 14, Kraków.