Fraud Blocker

Wypożyczalnia instrumentów - nowy sposób na odkrywanie muzyki

16-05-2024

TL;RD

  • Pasja do gitar: Robert i Ksantyp spotkali się, aby podzielić się fascynacją do gitar oraz ideą wypożyczalni instrumentów.
  • Wypożyczalnia Vibe: Vibe.pl to nowatorska wypożyczalnia sprzętu muzycznego, która działa na zasadzie subskrypcji, umożliwiając wypróbowanie instrumentów przed zakupem.
  • Jakość instrumentów: Vibe oferuje tylko wysokiej jakości sprzęt, unikając tanich, niskogatunkowych instrumentów.
  • Przełamywanie stereotypów: Robert stara się zmienić podejście do kupowania instrumentów, promując inwestowanie w dobrej jakości sprzęt od samego początku.
  • Elastyczność wynajmu: Możliwość wynajmu instrumentu z opcją jego wykupienia bez długoterminowych zobowiązań.
  • Oferta dla wszystkich: Vibe skierowane jest zarówno do początkujących, jak i profesjonalnych muzyków, oferując im elastyczne rozwiązania bez dużych inwestycji.
  • Współpraca: Partnerstwo Vibe i sklepu składmuzyczny.pl umożliwia klientom przetestowanie instrumentów przed zakupem.

Pasja do gitar i nowatorska wypożyczalnia Vibe.pl

Robert i Ksantyp spotkali się niedawno u Roberta, aby zagłębić się w fascynujący świat gitar. Podczas tego spotkania Robert podzielił się nie tylko swoją pasją do gitar (ma naprawdę niebanalną ich kolekcję), ale także streścił ideę, jaka stoi za powstaniem Vibe.pl — wypożyczalni sprzętu muzycznego. Z tego spotkania powstał film, który możecie znaleźć na YouTube.

Całe spotkanie było pełne emocji i pasji do muzyki oraz gitary, której brzmienie potrafi oczarować każdego miłośnika tego instrumentu. Jednocześnie Robert opisał swoją drogę do tego, czym zajmuje się na co dzień. Rozmowa obfituje w ciekawe historie. Nie zabrakło anegdot i inspirujących opowieści związanych z muzyką i instrumentami. Słyszeliście o zespole "The Tits"? No właśnie, a to jest ciekawa historia :)

Jeśli jesteście ciekawi, zapraszamy do obejrzenia filmu, który, notabene, wcale nie jest krótki, bo trwa prawie 3 i pół godziny (nie ma przynudzania!). Nie będziemy tu streszczać całego filmu, opiszemy jedynie zakres obejmujący samą wypożyczalnię (w końcu jesteśmy na stronie sklepu muzycznego), która jest bardzo nowatorskim podejściem do dystrybucji sprzętu muzycznego na rynku.

Vibe - nowatorski dostęp do dobrego sprzętu muzycznego

Czy kiedykolwiek marzyłeś o posiadaniu własnego instrumentu muzycznego, ale nie byłeś pewien, czy to naprawdę jest coś dla Ciebie? A może zawsze chciałeś spróbować czegoś nowego, ale bałeś się inwestować w coś, co może okazać się tylko chwilowym zainteresowaniem? Jeśli tak, mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie - wypożyczalnię instrumentów muzycznych!

Wypożyczalnia Vibe, będąca partnerem naszego sklepu składmuzyczny.pl, oferuje innowacyjny model subskrypcji, który pozwala odkrywać świat muzyki na zupełnie nowych zasadach. Zamiast od razu inwestować w zakup drogiego instrumentu, można go najpierw wypróbować, a dopiero później podjąć decyzję o jego zakupie. To doskonała opcja zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych muzyków, którzy chcą poszerzyć swój repertuar.

Koniec z kupowaniem "zabawek"

Jednym z głównych problemów, z którymi borykają się osoby zaczynające swoją przygodę z muzyką, jest pokusa kupowania tanich, niskogatunkowych instrumentów. Robert, założyciel Vibe, tłumaczy, że w Polsce wydajemy średnio pięciokrotnie mniej na instrumenty muzyczne niż w innych krajach europejskich. Często sięgamy po gitarki za 300 zł, myśląc, że to dobry początek. Niestety, w większości przypadków są to tylko zabawki, a nie prawdziwe instrumenty.

Vibe stawia na jakość (a więc i osobistą satysfakcję) i dlatego w swojej ofercie nie znajdziesz sprzętów poniżej 800 zł. Na rynku dostępne są tańsze modele, które można później ulepszać, jednak Robert podkreśla, że lepiej od razu zainwestować w coś porządnego, niż marnować pieniądze na niskiej jakości "zabawki". Nasze 16-letnie doświadczenie oraz zaufanie klientów pokazują, że klient, który decyduje się na zakup droższego instrumentu, w rzeczywistości otrzymuje gitarę o znacznie lepszej jakości.

Przełamywanie stereotypów

Jednym z kluczowych celów Roberta jest przełamywanie powszechnych stereotypów na temat instrumentów muzycznych. Jak sam mówi, w Polsce ciągle pokutuje przekonanie, że lepiej kupić "coś taniego na próbę", zamiast od razu inwestować w dobrej jakości sprzęt.

Według Roberta instrumenty poniżej 800 zł to już w zasadzie zabawki, a nie prawdziwe narzędzia muzyczne. Owszem, można znaleźć tańsze modele, które z czasem da się ulepszać (nasz serwis coś o tym wie → link). Ale lepiej od razu sięgnąć po instrument w przedziale 800-900 zł, który będzie naprawdę dobrej jakości.

Innym stereotypem jest przekonanie, że gra na instrumencie to droga do nałogów i problemów. Tymczasem Robert podkreśla, że muzyka to świetna forma rozwoju i spełnienia, a niekoniecznie przepustka do bycia "gwiazdą rocka". Jego celem jest pokazanie, że instrument to narzędzie do auto ekspresji, a nie tylko środek do osiągnięcia sławy. Sam jest najlepszym przykładem na to, że można żyć pełnią życia nie będąc na świeczniku.

Elastyczność i brak zobowiązań

Jedną z kluczowych zalet wypożyczania instrumentów jest elastyczność. W Vibe można wybrać minimalny okres najmu, a następnie w dowolnym momencie zdecydować, czy wykupić dany sprzęt na własność, czy też go zwrócić. Nie ma tu żadnych długoterminowych zobowiązań czy innych przykrych niespodzianek.

Cena wykupu spada z każdym miesiącem, więc można spokojnie wypróbować instrument, a potem, jeśli przypadnie do gustu, stopniowo go wykupić. A jeśli jednak instrument nie spełni oczekiwań, można w dowolnym momencie zrezygnować z najmu bez żadnych kar.

Kto korzysta z wynajmu instrumentów?

Oferta Vibe skierowana jest przede wszystkim do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z muzyką i nie chcą od razu inwestować dużych pieniędzy w zakup instrumentu. Dzięki wynajmowi mogą wypróbować grę na gitarze, saksofonie, perkusji czy innych instrumentach, nie ponosząc wysokich kosztów.

Jak podkreśla Robert, większość klientów Vibe ostatecznie decyduje się na zatrzymanie wynajmowanego sprzętu (potwierdzamy - większość wynajmu z naszego sklepu to instrumenty, które pozostają u klientów), gdyż przekonują się, że gra na instrumencie przynosi im prawdziwą radość i satysfakcję. Wynajęcie instrumentu to świetna okazja, by sprawdzić, czy muzyka jest dla nas.

Oprócz początkujących, z oferty Vibe korzystają również profesjonalni muzycy i nauczyciele muzyki. Traktują oni miesięczną ratę za wynajem jako część kosztów prowadzonej działalności - mają elastyczność w doborze sprzętu, a jednocześnie nie muszą martwić się o jego konserwację czy ubezpieczenie. Na przykład wypożyczalnia umożliwia nagranie płyty na dobrym sprzęcie i oddanie sprzętu po skończeniu nagrywek.

Współpraca ze składmuzyczny.pl

Nasza współpraca z firmą Vibe to doskonały przykład synergii pomiędzy tradycyjnym sklepem muzycznym a nowoczesną wypożyczalnią instrumentów. Jako pierwszy sklep muzyczny, który nawiązał współpracę z Robertem (to już 4 lata), jesteśmy dumni, że możemy oferować naszym klientom tę innowacyjną usługę.

Klienci coraz chętniej sięgają po tę opcję, widząc w niej szansę na poznanie instrumentu przed jego zakupem. Możliwość wypróbowania sprzętu, a następnie stopniowego wykupienia go to doskonałe rozwiązanie zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych muzyków. Dzięki temu nasi klienci mogą zainwestować w prawdziwe, wysokiej klasy instrumenty, a nie "zabawki", które szybko zniechęcają do dalszej nauki.

Zachęcamy Was do odwiedzenia naszego sklepu i przyjrzenia się bliżej ofercie Vibe. To świetna okazja, by odkryć swoją muzyczną pasję w nowy, elastyczny i bezstresowy sposób. Pamiętajcie też, że cała rozmowa Roberta z Ksantypem dostępna jest w formie filmu na kanale Ksantypa. Możecie dowiedzieć się jeszcze więcej o filozofii i planach tej innowacyjnej wypożyczalni.

Podsumowanie i zachęta do wypróbowania

Vibe to innowacyjna platforma otwierająca nowe możliwości dla miłośników muzyki w Polsce. Dzięki elastycznemu modelowi wynajmu każdy może spróbować gry na instrumencie bez konieczności dużej inwestycji. A dla profesjonalistów to dodatkowe narzędzie do prowadzenia działalności.

Zachęcamy do odwiedzenia strony Vibe i zapoznania się z ofertą, a wcześniej odwiedzenia naszego sklepu, gdzie możecie wybrać instrument nie tylko do kupienia, ale także właśnie do wypożyczenia. To świetna okazja, by rozwinąć swoje pasje muzyczne i cieszyć się grą na instrumencie. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym czy doświadczonym muzykiem - Vibe ma coś dla Ciebie!

 

Polecane produkty